Rüyada Evlendiğini Görmek

Allah (C.C.) tarafından gelecek bir yardıma; yüksek bir makama geçmek için sarf edilen gayrete; borçlanmaya; üzüntü ve kedere; Tanıdık bir kadınla evlenmek, o kadının kocasından menfaat elde etmeye, Tanımadığı bir kadınla evlenmek ev değiştirmeye, maksaddının hasıl olmasına ya da vefat etmeye,

Ölmüş biriyle evlenmek, ümidini kestiği bir şeyin gerçekleşmesine, Hasta birinin evlendiğini görmesi vefat etmesine, Kendine nikah düşmeyen biriyle evlenmek Aile fertlerinin başına geçmeye, Dört kadınla evlenmek Peygamberimizin (s.a.v.) kabrini ziyaret etmeye delalet eder. (Ayrıca Bakınız; Nikah.)

Rüyasında evlenen zengin olur. Birisi Rüyayı göreni öpse muradına ereceğine, bir kadınla buluşması büyük bir zattan faydalanacağına, bir kızla buluşması ise; muradına ereceğini haber verir.

Rüyada evlenen zengin olur diye yorumları. Aynı çıkar. Nikah memuru, kişinin hayatında rol oynayacak bir kişiyi haber verir.

Rüyada evlenmek zenginlikle yorumlanir. Rüyada genç bir kimse ile evlendigini görmek, çok yakinda zengin olup bolluk ve refaha kavusacagina isarettir.

Evlenmek için söz kesmek, büyük bir kimseden menfaat görecegine delildir. Bir gençle bulusup evlenme için karar aldigini gören muradina nail olur. Evli olmayan bir kadina gizlice bir söz söyledigini görmek, o ka dinla evlenmek istedigine, evli bir kadinla evlenmek istedigini ve onu istettigini görmek, dünyada beklediklerini elde edemeyecegine, bir kadinla evlenmek isteyip de onun da buna razi oldugunu görmek, muradina erecegine isarettir. Orta yasli bir kadinla ev lenmek istedigini görmek, pek büyük zenginlige delalet eder.

Kirmanî ye göre; karisindan gayri bir kadinla evlendigini görmek o kadinin güzelligi derecesinde zenginlik ve menfaate, bil medigi görmedigi ve adini bile isitmedigi bir kadinla evlendigini görmek ya kendisinin veya evinde birinin ölecegine, kendisini gü veyi olmus görüp esini görmedigini görmek, ölüme isarettir.

Bir ihtiyar kadinla veya kendi kiz kardesi ile evlendigini görmek pek büyük hayra, ölmüs bir kadin ile evlendigini görmek ve onunla zifafa girdigini görmek islerinin karismasina, hayatinin bozulmasina delildir.

Evlendigi erkek veya kadinin baska bir dinden oldugu nu görmek günah sayilacak bir isi yapacagina, rüyasinda bir fahi se ile evlendigini görmek, ahlaksiz ve huysuz bir kadinla evlenecegine, evli bir kadinin baska bir erkekle evlendigini görmesi bir çocuk dogurmasi ile yorumlanir.

Bir baska rivayete görede: Rüyada evlenmek, ü Teala Hazretleri tarafindan meydan gelecek bir yardima isarettir. Bazen de evlenmek, esarete, borca, üzüntü ve kedere, tazminat vermeye veya yüksek bir mevkiye geçmek için çalismaya isarettir.

Eger rüyada tanidigi bir hanimla evlense, o sahsin onunla geçimini sagliyacagi sey hakkinda çalisir. Eger tanimadigi bir kadinla evlense ecelinin yakiastigina ve bir evden diger bir eve tasinacagina isarettir.

Rüyada evlenmek, sahitler huzurunda olursa Allahu Teala ya salih bir Amel yapacagina dair söz vermeye isarettir. Eger nikah, adetlere uygun olarak çarsida yapilirsa makarna ve kadrini yücelecek bir söhrete erismeye isarettir. Evlenmek sanatla da tabir edilir. Bundan dolayi bir kadinla evlendigini ve o kadinin öldügünü gören kimse, bir sanatla mesgul olur. Ve bunu yaparken de zahmet, üzüntü ve keder düser.

Bir kimse rüyada dört kadinla evlense, Peygamberimizin kabirini ziyaret eder. Yahudi bir kadinla evlendigini gören kimse, bir sanat için çalisir ve günah islemeye cüret eder.

Hiristiyan bir kadinla evlendigini gören kimse, fitneyi gerektiren bir sanata çalisir. Eger evlendigi kadin atesperest ise, o kadin dinle ilgisi olmayan bir sanata isarettir. Rüyada zina eden bir kadinla evlendigini gören kimsenin, zina yaptigina isarettir.

Rüyada kendisine musallat olan ve kalb kiran bir kadinla evlendigini gören kimse, agir bir yük altina girer. Rüyada bir adam bir kadinla evlendigim ve o kadini kendi evine götürdügünü görse, o adam o kadinin kocasindan mal elde eder. Eger kadinla evlendigini ve kendisinin de kadinin evine gittigini görse, kadinin evvelki kocasi onunla rüyada evlenen adamdan mal ve hayra erisir.

Rüyada ölmüs bir kadinla evlendigini gören kimse, ümidini kestigi bir maksadina kavusur. Hasta olan bir adam rüyada evlense ve evlendigi kadini görmese ve ismi de söylenmese o adam ölür. Rüyada annesini bir adamla evlendirdigini gören kimse mülkünü satar.

Hamile olan kadin rüyada evlendigini görse bir kiz çocugu dogurur. Gelin gibi halka gösterilirse, bir çocuk dünyaya getirir. Erkek çocugu olan kadin rüyada evlendigini görse, çocugunu evlendirir. Kocasi olmayan veya evli bir kadin rüyada evlense hayra erisir.

Bir kadin rüyada ölü olan bir sahisla evlendigim görse, o kadin fakiriesir ve etrafindakiler dagilir. Rüyada ölü olan bir kadinla evlendigini ve onun yanina girdigini gören kim J se, kaçirdigi ve ümidini kesmis oldugu bir isine kavusur, isi de o kadinin güzelligi nisbetinde olur.

Rüyada bir kadinla evlendigim ve kendisinin de bir veya birkaç hanimi oldugunu gören kimse evlendigi kadini görse veya tamsa, o kadinin güzellik ve endami nisbetinde hayir, servet ve devlete erisir. Eger kadini tanimayip ve ismi de kendisine söylenmediyse, o kadin da kendisi için hazirlaniyorsa, o adamin veya eli altinda bulunan birisin ölecegine isarettir.

Tanimadigi yasli bir adamin kiziyla evlendigim gören kimse, çok hayra kavusur. Bir kadin tanimadigi yasli bir adamla evlendigini görse, o kadin yine çok hayra erisir.

Eger hasta ise iyilesir. Rüyada kendisine haram olan ve ölmüs bir kadinla evlendigim gören kimse, akrabalarim ziyaret eder. Eger o kadin sag ise, o sahis akrabalarim ziyaret etmez.

Rüyada kendisine haram olan bir kadinla evlendigini gören kimse, ailesinin önderi olur.

Rüyada Evlendiğini yorumları

selda

rüyamda sevdiğim beni terk ediyor ve sonra yine geliyor ama ben beni terk ettiği için onu değil başkasını tercih ediyorum ve çok mutlu oluyorum bu ne anlama geliyor ve eskisi ağlıyor.

onur

rüyamda tanımadım bi kişiyle evlendim bu ne demektir

ebru

rüyamda5 erkek vardı evledim önla beni kacırdı ne anlama gelir

firdews

ben de rüyamda halay çekiyodum

ahmet

yeğenim evlendimi görmüş

Hasan

Simdi Ben Rüyadam Hiç Tanımadıgım Biriyle Evlendim Ben Simdi Ölecekmiyim Yani Veya Yakınlarımdan Birimi Vefat Edecek ?

gizem

rüyam da bir ünlüyü gördüm

celal

Yegenim ruyasinda bnm evlendiğimi görmüş ne anlama glir bu

ayşe

Rüyamda ablamı istemeye geldiklorini gòrdüm annamını merak etim

ozlem

Ruyamda evli kardesim yine evli baska biriyle evleniyordu

Allahın kulu

Rüyamda amcamın kızıyla evli olduğumu gördüm bu ne anlama geliyor bilen warmı

şengül

ablam rüyasında benim evlendiğimi ve benım için ağladığını görmüş anlamı nedir acaba

ebru

eyzem beni rüyasında gelinlik giyip çok yakışıklı genç biriyle evlendiyimi saçlarımın sapsarı ve uzun olduğunu çok güzel bi gelin olarak görmüş fakat evimizin olmadını gelinlikle yere yattımı görmüş bunun anlamı ne demek acaba ben evliym

damre

rüyamda üç erkek vardı ve bunlar birbirinin aynısıydı yani üçüzlerdi.ben bunlardan biriyle evleniyordum ve mutluyduydum galiba onu seviyordum

zehra

rüyamda evleniyordum fakat esimle cinsel ilişkiye girmiyordum bir hafta boyunca daha sonra tam tersi olmaya basladı eşim benden soğuyordu

YORUM EKLE

Dikkat: !!! yorumlardan gelen rüyaların tabiri yapılmamaktadır!!! Yorumlar editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

İsim*
Yorumunuz*