Rüyada Ev Görmek

Rüyada güzel, temiz, ferah bir evde olduğunu görmek hayatının da gönlüne göre olması, hayatınız boyunca güven içinde ve yaptıklarından zevk alacaksınız demektir. Evin genişliği mutluluğun artması, karanlık ve pis ev sıkıntı anlamındadır. Dağ başında ev, yükselmenin, herkesten üstün duruma geçmenin haberidir.

Yeni bir ev, yakında taşınacağınız ve iş hayatında başarılı olacağınız anlamına gelir. Eğer eski ev gördüyseniz, başarısızlığın ve hastalığın habercisidir. Güvenliği, huzuru, düşmanlardan korunmayı, rahatı, dertlerden uzaklaşmayı temsil eder. Ev Rüyalarına çok dikkat etmek ve dikkatli yorumlamak gerekir.

Rüyada ev görmek ahirete yorumlanir. Rüyada bilmediği bir eve girip orada bir takim ölmüs insanlar görmek, ahirete isarettir. Oraya girip oturanin eceli yaklasmistir.

Öyle bir evden çiktigini gören siddetli bir hastaliga yakalanir. Sahibi bilinen bir eve giren helal rizk için dua eder. Tahtadan veya kerpiçten yapil mis bir eve giren haram mal edinmege çalisir. Öyle bir evden çikan harama tövbe eder.

Ibni Sirin e göre; rüyada bir evin tavani, dami veya duvarinin yikildigini veya yandigini görmek evinde bir musibet olacagina isarettir. Evinin büyüdügünü görmek nimete, küçüldügünü görmek ise nimet ve rizkinin azaldigina delalet eder.

Kirmani ye göre; evinin ortasindaki avlu, kizina ve kiz kardese, evin sofasi anne ve babaya isarettir. Onlari güzel ve temiz görmek onlarin hayir ve selametine, pis ve yikik ve dar görmek on larin sikinti, felaket ve yoksullugu ile tabir olunur.

Kendi mülkü olan bir eve girdigini gören çok sayida evlada sahip olur. Evinin ge nis olmasi rizkinin bolluguna ve bereketine delildir. Güzel bir ev görmek anne ve babasinin uzun ömürlü olacaklarina, güzel bir es le evlenecegine, zenginlige ve yüksek bir dereceye ulasacagina delalet der.

Ebu Said El Vaiz e göre; yeni bir evin yapildigini görmek akrabasindan birinin ölecegine, bir evi genisletmek için tamir ettigini görmek, kedere, bir evi yiktigini görmek musibete isarettir.

Abdulgani Nablusî ye göre; ev, insanin dünyasi ile yorum lanir. Rüyada yeni ve mükemmel bir evi oldugunu gören fakirse zengin olur, sikintida ise genislige çikar, sanatçi ise üne kavusur, zengin ise mali artar, bu Rüya herkes için hayirlidir.

Bir evi süpü rüp temizledigini görmek keder ve sikintidan kurtulacagina, bir ev satin aldigini görmek, büyük bir menfaate, evinin içinde veya kapisinda pislik görmek ev halkinin ahlaksizligina isarettir.

Bir baska rivayete görede: Rüyada görülen evin bir çok tabiri vardir. Ev görmek erkegin beraberce yasadigi, hanimina isarettir. Bir kimse tanimadigi bir evin üzerin çiktigini görse o evin kiymeti ve seren nisbetince bir kadinla evlenir. Bir kimse kendisini, sadece kireçlenmis ve diger evlerden ayn bir evde görse, bununla beraber serre isaret eden söz de söylese, o ev o kimsenin kabri olur. Bir kimse kendisini saglam bir evde hapsedilmis ve kapisi üzerine kilitlenmis görse, halbuki o ev de diger evlerin ortasinda olsa, o kimse hayir ve nimete isarettir.

Rüyada bir evi yüklenip onunla beraber yürüdügünü gören kimse, bir kadinin nafaka ve idaresini üzerine alir. Evin kendisini yüklendigini veya onunla beraber geldigini gören kimsenin nafaka ve idaresi haniminin üzerine olur. Evinin, altindan oldugunu görenin evinde yangin çikar. Kendini küçük bir evden çikiyor görse, üzüntü ve gamdan kurtulur. Bir kimse bacasiz bir evde oldugunu ve günesin yahut ayin o haneye dogdugunu görse o yerden bir kadinla evlenir.

Bir kimse evinde çamurla sivanmis genis bir odanin oldugunu görse, halbuki o evde öyle bir oda yok olsa o evde saliha kadinlann çokluguna isarettir. Eger o oda kireçle sivanip kiremitle yapilmissa o kadinin kötü sözlü münafik birisi olmasina isarettir.

Bir kimsenin demirden yapilmis bir ev görmesi, hanimiyla beraber uzun ömürlü olmasina rüyasinda karanlik bir ev görmesi ise, kötü ahlakli bir erkege isarettir.

Bir kimse bir evin, kendisini yüklendigini ve içinde olan esya ile yürüdügünü ve insanlarin da onunla beraber yürüdügünü görse, o ev halkina bir musibet erisir. Islak ve çamurlu bir eve girdigini gören kimse, o islakli ve çamur nisbetinde hanimi tarafindan gelecek üzüntü ve kedere girip, sonunda bu üzüntü ve kederden kurtulur.

Bir kimse rüyada bir sehirde bir bina yaptigini görse, o kimse o sehirde evlenir ve bir çocugu olur. Eger kendi evini bulundugu halinden genis olarak görse, hayir ve nimete ve bolluga kavusur ve hanimi tarafindan servete erisir. Kendisini yeniden bir ev yapmak üzere temel atiyor gören kimseye büyük bir üzüntü isabete eder.

rüyada yeni bir ev gören kimsenin düsmani ölür. Kendisinin bir evi nakisladigini görse o evde husumet ve siddet meydana gelir. Bir kimse kendi evini karanlik görse, menfaat ve rahati olmayan uzak bir yolculuga çikar. Rüyada evini aydinlik görse, çiktigi yolculukta hayirla karsilasir. Kendi evini yiktigini görse malina baskalari varis olur.

Rüyada görülen ev, kisinin dünyasidir. Bundan dolayi bir kimse rüyada kendisinin yeni sivanmis, bütün bölümleriyle yeni bir evinin oldugunu görmesi, eger fakir ise zengin olmasina, üzüntülü ise üzüntü ve kederin gitmesine isarettir. Eger zanaatkar ise gördügü evin güzelligi nisbetince devlet ve servete isarettir.

Rüyayi gören günahkar ve kusurlu ise tevbe ve istigfar eder. Evin darligi rüyayi görenin cimriligine, evin yeniligine, evin mükenimelligi, rüyayi görenin tedbirine ve evin si vasi dinindeki metanetine isarettir. Evin tamiri rüya sahibinin sevincine, evin odalari rüyayi görenin hanimlanna, demirden ev, ev sahibinin uzun ömrüne, devlet ve servetine isarettir.

Bilinmiyen bir eve girdigini ve çikmaya muktedir olmadigini gören kimse ölür. Bilinmiyen bir eve girdikten sonra çiksa, hastalik sebebiyle ölüm derecesine yaklasip sonra kurtulmasina, eger eve yalniz girse ve orada birtakim ölüler görse, o evde olanlann hepsinin ölmesine isarettir.

Bir kimse evinden kizgin olarak çiktigini görse hapsedilir. Rüyada evine baskasinin girdigini görse, evine giren adam sinina vakif olur. Bekar olan bir kimse, insanlan, rüyada, bilinen veya bilinmiyen bir yerde ev yaptiklarim görse, seref ve san sahibi bir kadinla evlenmesine isarettir. Kendisinin yeni bir eve girdigini görse, evin sahibi veya evde oturan da orada olsa, eger o kimse zengin ise zenginligi artar, fakir ise zengin olur.

Kendisini eski bir eve girdigini ve evin de üzerine yikildigini görse o kimse akrabalarindan bir mirasa isarettir. Bazi tabirciler, bir kimse rüyada bir ev yapsa onun bazi akrabalari veya ev latlanndan biri ölür, dediler. Kendi evini sattigini gören kimse hanimim bosar.

Kendisinin güzel bir evinin oldugunu görse, ameli güzel olur, evinin sik ve çirkin oldugunu görse, amelinin kötü olmasina isarettir. Bazen de ev, herkesle iyi geçinmeye, zamanin degismesiyle halinin degismesine isarettir. Bir kimse yeni bir ev yiktigini görse, o kimseye üzüntü ve keder isabet eder.

Bir ev yapsa veya satin aldigini görse, o kimseye çok hayir erisir. Bir kimse evini veya evinin odalarim, yahut avlusunu veya bacasini bilinen miktann üstünde genisledigini görse, o kimsenin dünyaca halinin genislemesine, geçim ve nasibinin çok olmasina isarettir.

Bir kimse rüyada evin içinde veya iç kapilardan birinde kötü bir seyin meydana geldigini görse, o kimsenin hanimi hakkinda yaramaz ve kötü bir sey meydana çikar. Hasta olan bir kimsenin, evinden sessiz ve sükut olarak çiktigini görmesi, ölmesine isarettir.

Önemli: Ev rüyaları daima önemli sayılırlar. Bunlara dikkat etmek ve yorumu da iyi yapmak gerekir. Güzel, temiz, ferah bir evde olduğunu gören kimsenin hayatı da istediği gibi olacaktır. Güven içinde yaşayacak ve yaptıklarından zevk alacaktır. Evin genişliği mutluluğun artması demektir. Ev pis ve karanlıksa sıkıntı demektir. Ev dağ başındaysa rüya sahibinin çok yükseleceğini ve herkesten üstün duruma geleceğini anlatır. Rüyada yeni bir ev yaptığını görmek, ilim ve rızka, sevinç ve sürura delâlet eder.

Rüyada Ev yorumları

turaly red

ruyada eni ev gördum birleri eve su salmys ortumna evin yarisi ykyldy hayrdyr isaalaah

özlem

ruyamda ev almışım giriş kat bahceli gördüm yeni eşalar almışım ne anlam gelir bu ruyayı defalarca görüyorum ayni evi

nadiye

bende rüyamda ahşap bir evde kalcagımı gördüm

boşver

bn rüyamda köyde bulunmayan bir ev gördüm evdede en yakın arkadaşım olmuş olan bir kız vardı ama bn kızı tanımıyorum bide köpekleri çok seviodu bn ona köpek götürüodum

semra

Annem karşılıklı 2 tane ev yaptırmış 1 daha büyük diğeri ise daha kücük kapı girişleri dar ama kapı yok annemle ben bu dar ve yeni eve taşınacağımızı görüyorum anneme öteki ev daha büyük neden orda oturmuyoruz dediğimde orası gürültülü burası daha sakin diyor lütfen yorum yapın

emıne

esımı kerpıcten yapılmıs yıkık dokuk harabe bı evde uzerı pıs pasaklı bır halde elınde bır sıse ıle tek basına dusuncelı bır halde gordum ınsallah hayırlara delalettır yorumunuzu beklıyorum sımdıden tesekkur ederım

öykü

rüyada ev ve arsa yapıyordum bunun sonucu ne olabilir acaba

mustafa

ben rüyamda sevgilimin evini gördüm gercekte görmedim ama resmini bana atmıştı bahcesi rüyamdaki ile aynıydı ancak biri diyordu bana sevgilinin evi diye hiç kimse yoktu etrafımda eve baktıgım zaman evin eski yıkık dökük yıkıldı yıkalacak kapıları pencereleri vardı bu rüyanın anlamı nedr yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim

arzu

rüuamda karşı komşumun yeni yaptırdığı evini çok öfkeli birşekilde kendisine ait olan dairesini yıktırdığını gördüm .inşallah hayırlara vesile olur.

ümüş

RÜYAMDA geniş ev gördüm ama eski ev tamir ediyoduk

saliha

biz zaten yeni eve taşınıcaz ama rüyamda bizim evin yapılıp bitildiğini gördüm çok güzeldi ferah ferah temiz temiz inşallah hayırlara çıkar.

nazlı

rüyamda kuzenlerim ve amcamla uzaylı aracına biniyoduk sonra denizin içine giriyoduk...:(

merve

rüyamda benim olmayan akrabamın yeni almış olduğu çok güzel geniş bir ev vardı kocaman geniş bir mutfak güzel bir oturma odası

cagla

Rüyamda akrabalarımıza ait 3 katlı eski bir binanın, tadilatla yepyeni bir hale döndüğünü gördüm.Bembayaz duvarlar yeni boyanmıştı, bir anda çoçukluğumda o evde yaşadığım anılar geldi gözümün önüne. Yatak odasının tekinden üçüncü kata çıkan gizli bir koridor vardı. Yanlızca zayıflar geçebilirdi. Ev dik bir yokuşun ortasındaydı. Çok etkili bir rüyaydı.

deniz

rüyamda çook güzel bir ev vardı bi tarafında havuz diğer tarafında doğa gerçekten harikaydı keşke olsaydı benim

serhat

Rüyamda tanımadığım bir kadının öldüğünü gördüm,sonra o kadının evine gidiyorum.Kapıyı açıp eve girdikten sonra ölen kadının evine bakınıp dolaşıyorum.Geniş bir mutfak dikkatimi çekiyor ve mutfağa giriyorum.Tam mutfaktan çıkmak için kapıya yöneldiğimde bir anda rüyamda kendimle karşılaşıyorum ve donup kalıyorum.Orda da rüya bitiyor.

ayşe

rüyamda ev yaptım geniş ferah bembeyaz pırıl pırıl çok mutluydum bi yuva kurmuştum.

Betül

bende rüyamda geniş ve pis ev gördüm

fatma

ruyamda eskı evı yelılırdım arşap evdı

ceren

rüyada istanbula gitdiyodummmmm

ayşenura

isminizde nur ismi kulanmayın, sıkıntıdan kurtulamazsınız, her arapça kelimeyi isim olarak kullanmak caiz değil.

levent

rüyamda hayal ettiğim mükemmel evi yapmıştım ve evimin içinde büyük bir neşeyle geziyordum.süperdi allahım hayra çıkarsın

ayşenur

ruyamda tuaf bı ev gordum hıç mutlu degıldım

pakize

ruyamda komsumun evini harika gördüm

Merve

Evin yarısı eski yarısı yeni... yarısı aydınlık yarısı karanlıktı. Evin sahibi tanımıyordum ama sahibi evi bana veriyordu.Kirli olan yerleri temizliyordum. Ev fazla büyük gibi gözükmüyordu ama karanlık bir odaya girdim içeride bir kapı vardı o kapıdan da girdim bir kapı daha bir kapı daha bir kapı daha...

samire

ruyamda evimin yerinin yarisinin tikilmediyini gordum

betül

yeni ev görmüştüm

sevgi

rüyamda yeni bir ev almışız annem kendi şenlemiş cok güzel olmuş dag başında ama cok guzel

songul

ruyamda evimde ve karanliktan işiğa cikiyordum

serap

rüyada yeni bir evde bir sedirin üstünde oturan kaynanamı gördüm. eşim yerlere yorgan, kilim serip bütün yerleri kapatıyordu.

songül

Annem rüyasinda guzel ama isiklri eskimis ev gouyordu yanindada annesinin yeni ve bir cesit otlar goruyordu yorumlarnisiniz


Ruyamda yolda yuruyodum daglarin ici oyuluyodu cam gibi delikler aciliyidu ordada insanlar yasiyomus sonra dag etekernde yuksek binalar gordum yasli ninenin dgin ucunda yurudugunu gordum saskinljkla hepsini seyrediyordum

betül

bir arkadaşım rüyasında benim geniş ve güzel bahçesi olan müstakil bir evim olduğunu görmüş

fetiye

ruyamda annemler 6 odalı bir ev almışlar bizide o eve götürdüler ev çok eski deyildi yeni bir evde değildi dayalı döşeliydi denize sıfırdı köprüyü görüyordu ben çok beyendiyimi söyledim ve odanın perdesini açtım annemde arkamda oturuyordu ve bana hayır dua etmeye başladı söylediklerini duydum ama utandığım için anneme bakamadım pencereden bakmaya devam ettim daha sonra evden çıktık hepberaber çok dik bir yokuştan aşağıya inerken annem yere yığıldı bana neler oluyo derken onun kolundan tutup kaldırdım hep dik yokuşlardan indim çok merak ettim yorumlarsanız sevinirim teşekkürler

Zülfiye ak

Bilmediğim bireyde alıkonuldum çıkmak istediğimde kapının kilitli olduğunu evin hanımınagitmek istediğimi söyledim bana sen benim son umudumun seni bırakamamdedi

ZEYNUR

RÜYAMDA TEK ODALI BİR EVDEYDİM İCİNDE AZ OLSA EŞYADA VARDI AMA KAPISI COK KÜCÜKTÜ ODANIN İCİNDE TUVALET VARDI VE TUVALETİN KAPISI YOKTU BU NE ANLAMA GELİYOR YAZARSANIZ SEVİNİRİM

eda

rüyamda eski ev sahibim beni aramıştı.ben şaşırıyordum.bana dediği şey insanlık öldümü bi arayım halini hatrını sorayım dedi.

arkadaşım

evde görmek evin her yerinin camlı olması

sabahattin

ev temelden oynamış palaeti dozer gibi yerleştirmeye altına beton dökmeye çalışıyoruz

Çiğdem

Selamunaleyküm ben rüyamda kendi evimi gördüm , meğersem annemle ablam beni eve çağırıyorlar bi altımda oturuyorlarmış kapıyı açıyorlar kapıda kedi görüyorum

hüsnü

rüyamda eltimin evi çok güzeldi eşyaları yeni kendisinde süslenmiş güzel elbise giymişti

zeyno

şuan oturduğum evi satıyoruz o parayla yeni ev alacakmışız bende çok mutlu oluyorum

betül

12 katlı bir ev gördüm 3 katı yerin içindeydi son katı karlı bir dağdaydı asansörle çıkmıştım son katına evin içide büyüktü ben kayseride yaşıyorum rüyamda erciyesin ordaydı son kat ama evden çıktığımda mavi camlı bir yer olarak görmüştüm vede şehrin içindeydi herkes bana hayranlıkla bakıyordu bi baktımki bizim şu an ki yaşadığımız yerin karşısındaymış gerçektede karşımızda belediye var .sonra küçük bir markete girdim arkamdan bir sürü kişi geliyodu ama sadece beni sevdikleri için bende onlara gülümsüyordum hint müziği çalıyordu ilk çnce oynamadım ama sonra oynamaya başladım arkamdakilerde oynuyoru sonra marketlerde hani dönen bişey olur ya kapı değil sonra ordan geçtim

YORUM EKLE

Dikkat: !!! yorumlardan gelen rüyaların tabiri yapılmamaktadır!!! Yorumlar editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

İsim*
Yorumunuz*