Rüyada Deve Görmek

Rüyada deve görmek yolculuğa, kadri yüce bir kimseye, deveye binmek bekâr kimse için evlenmeye, evli kimse için hacca yahut rızka işarettir.

Rüyada deveyi kendi bahçe veya duvarında görmek, hayır, bereket ve sevince işarettir. Başarı, Kısmet, para, murattır. Deve çölde görülürse umulmayacak kadar büyük zenginliktir. Yere çöken deve bütün sorunların biteceğine işaret eder.

Bir başka rivayete göre de: Bir kimsenin rüyada dişi develere sahip olduğunu görmesi, otorite sahibi olmaya işarettir. Dişi deveye sahip olduğunu görmek, akıbetin güzelliğine, din ve dünyaca selamete işarettir.

rüyada deve görmek ne demek

Rüyada devenin kendine binmesi birinden eza ve cefa görmeye, Bir şehirdeki birçok deve Sel baskınına, sahrada görülen birçok deve yağmura işaret eder.

Rüyada Deve ile uğraşmak kavga etmeye, hastalığa, Dişi devenin etiş kadın tarafından gelecek dünyalığa, , Develerin kavgası saltanat mücadelesine, Devenin dar bir yerden geçmesi bidat işlemeye, Deveci vali yahut komutana, kaptana ve araç sürücüsüne delalet eder.

rüyada deve görmek

, deve yünü helal maldır.

Danyal Aleyhisselama göre: Rüyada kızgın bir deve görmek asil bir erkeğe delalet eder. Rüyasında kendi malı olan birçok develeri otlattığını gören, bir yere Amir olur ve sözü geçer. Rüyada deve kadın hizmetçiye de delalet eder.

Devenin cesedinden kan aktığını görmek, mutluluk ve nimete; yularından tutup bir deveyi götürdüğünü görmek, bir kişi ile düşmanlığa; bir kadının deveye binmiş ve istediği yere sürdüğünü görmek, evleneceğine ve kocasının kendisine saygılı ve itaatli olacağına; devesinin başka bir deveyi çektiğini görmek, devlet büyüğünden mal ve nimet alacağına; deve derisi görmek, fayda bulacağına; bir rivayete göre mirasa konacağına delalet eder.

rüyada-deve-eti-görmek

Dişi bir devenin etini dağıttığını görmek, karının malını israf etmeğe; devesini sağdığını görmek, devletten mal veya para alacağına; devenin memesinden Bal sağdığını görmek, helal mala; bir yere birçok develerin girdiğini görmek, etrafının düşmanla çevrili olduğuna; devenin üzerine bastığını görmek, korkuya düştüğüne; eğer memur veya isçi ise, isinden atılacağına işarettir.

Rüyada kendi üzerine devenin bindiğini gören, hüzne kapılır. Bir deveyi muvakkaten aldığını gören hasta olur ve çabuk iyileşir. Bir deve ile uğraştığını gören, düşmanı ile çarpışır.

Bir rivayete göre akrabasından biri ölür. Bir deveyi zapt ederek yola getirdiğini gören, düşmanına üstün gelir. Evinde bir deve olduğunu gören, eğer hasta ise iyileşir, bir rivayete göre de, ev halkı bir nimete kavuşur.

rüyada-deve-görmek-islami

Evinde kesilmiş bir deve görmek, o evin ev sahibinin üzülmesine işarettir. Evinin kapısında çökmüş bir deve gören, eğer hastası varsa, ölür. Erkek devenin dişi develeri kovaladığını görmek, zalim bir devlet adamına, düşmana veya halka zarar veren sele delalet eder.

Rüyada bir devenin sıyamayacağı derecede dar bir yerden, de ve ile geçtiğini görmek, alışılmadık bir isi yapmaya; bir dişi devenin bir yere girdiğini görmek, fitneye; deveyi sağmak, kadınlardan mal geleceğine; dişi devesinin kaçtığını görmek, esiyle arasının bozulacağına delalet eder.

rüyada-deve-kervanı-görmek

Ebu Sait El Vaiz e göre: rüyada deveye binmek hacca gitmeye; yolda deveden inmek yolculuk sırasında hasta olup yolculuğa devam etmemeğe; deveden düştüğünü görmek, tehlikeye; iki devenin kavga ettiklerini görmek, düşmanı varsa, aralarında kavga çıkacağına işaret eder.

Ebu Said elvaiz demiştir ki, rüyada deveye binmek hacca gitmeye, yolda deveden inmek, yolculuk esnasında hasta olup sefere gidememeye işaret eder, demiştir. Deveden düştüğünü gören, tehlike ve hatalı bir ise düşer, iki devenin kavga ettiğini görmek, iki devlet başkanının savaş edeceği manasına gelir.

Rüyada azgın deve görme, ayrıca şehvet, aşırı hırs ve kindarlık gibi çirkin huylara işaret eder.

Rüyada deve otlatmak
rüyada deve otlatmak

Danyal (A.S.) göre: Rüyada develeri otlatan eğer ehilse emri ve hükmü geçerli bir vali olur. Şayet bu vazifeyi yapacak güçte değilse bile Rüya çok hayırlıdır.

Rüyada develeri otlatmak, derecenin yükselmesine, yine merada deve otlatmak bekâr için evlenmeye, fakir için ele geçecek rızka delâlet eder.

Rüyada develeri toplu halde otlattığını görmek, şanlı ve büyük kimseler nezdinde yüksek mevkiye ve onlar eliyle gelecek mala ve menfaata delâlet eder.

Rüyada deve sürüsü görmek
rüyada çok deve görmek

Kirmanî ye göre: bir yerde birçok develerden oluşan bir sürü görmek, düşmanların toplandığına veya bir sel geleceğine veya bir hastalık çıkacağına işaret eder.

Eğer develer Buğday veya Arpa yüklü ise, bu selden hayır ve rızk hâsıl olacağına delildir. Bir şehirdeki birçok deve sel baskınına, sahrada görülen birçok deve ise yağmura işarettir. Rüyada katar halinde deve görmek, kış mevsiminde yağmura işarettir.

Rüyada deveye binmek
rüyada deveye binmek

Deveye binmek bekar için evlenmeye, evli için hacca gitmeye veya rızka işaret eder. Ebu Sait El Vaiz'e göre: Rüyada deveye binmek hacca gitmeye işaret eder.

Es Salimi'ye göre; rüyasında kimin olduğunu bilmediği bir deveye bindiğini gören, uzak bir yolculuğa çıkar.

Halid ül Isfahanî'ye göre: Rüyasında deveye bindiğini gören, büyük bir şerefe nail olur.

Bir kadının deveye bindiğini görmesi, evlenmesi ile yorumlanır. Eğer kadın evli ise hayırdır. Eğer kocası gurbette ise döner.

Rüyada deveye binip süratle yürüdüğünü gören, sefere çıkar. Rüyada dişi deveye ters bindiğini görmek, eşiyle ters münasebete delalet eder.

İbni Sirin'e göre: Rüyasında deveye binmiş olarak gittiğini gören, yolculuğa çıkar; deve üzerinde döndüğünü gören, kedere ve düşünceye kapılır; deveden indiğini gören hasta olur, sonra iyileşir.

Deveye binmiş olduğu halde yolunu kaybedip bilmediği yerlere gittiğini gören, şaşkınlığa düşer.

Rüyada deve bulmak
rüyada-deve-bulmak

İbni Sirin'e göre Rüyasında bir dişi deve bulduğunu gören, evlenir. Eğer o dişi devenin bir de yavrusu varsa, aldığı kadından bir çocuğu olur.

Sahrada veya çölde bir çok başı bos develer bulduğunu görmek, yükseleceğine ve sözlerinin geçerli olacağına tabir edilir. İki deve bulduğunu görmek, bir itibarlı insandan menfaat bulacağına, bir dişi deve bulduğunu veya ona bindiğini görmek asil biriyle evlenmeye tabir edilir.

Rüyada deve almak
rüyada-deve-ile-yolculuk

Rüyada evine bir deve aldığını görmek, kazançlı bir ticarete işarettir. Bir deveye sahip olduğunuzu görmek, para durumunuzun iyileşeceğini ve elinize para geçeceğini belirtir.

Rüyada devenin saldırması
Bazı sorunlarla karşılaşacaksınız anca sabrederseniz ve yılmazsanız bu sorunları aşabilirsiniz demektir.

Rüyada deve sütü görmek
Rüyada deve sütü görmek, servete, bolluk ve bereket olarak tabir edilir. Deve sütü bolluk ve berekete, dişi devenin sütünün memesinden aktığını görmek, berekete işarettir.

Rüyada görülen deve sütü, toplu mala delâlet eder. Devenin yoğurdu ise, üzüntü ve kedere işarettir.

Rüyada deve sütü içmek
Deve sütü içtiğini görmek, hayra, rahatlığa, sevinç ve ferahlığa işarettir. Rüyüda dişi deveden süt emdiğini görmek, mal, nimet ve rızka işarettir.

Nablusî demiştir ki: Yeni doğmuş devenin sütü din fıtratıdır. Bu nedenle rüyada yeni doğmuş devenin sütünden içmek veya deve memesinden emmek emmen kimse, o kimsenin yaratıldığı İslâm fıtratında namaz kılmasına, sebat etmesine, oruç tutmasına, zekât ve sadaka vermesine işaret eder.

Rüyada deveyle konuşmak
Bir devenin kendisiyle konuştuğunu görmek, herkesin şaşıracağı bir yerden hayır ve menfaat göreceğine tabir edilir.

rüyada deve pisliği görmek
Deve pisliği, rüyada deve boku görmek mal demektir.

Rüyada deve yavrusu görmek
rüyada deve yavrusu görmek

Deve yavrusu çocuktur. Devenin yavrusu olması bir çocuğu olacağına, malının artmasına yahut muradının olacağına işarettir.

Molla Cami'ye göre Rüyada deve yavrusu görülmesi, şerefli bir çocuğa yorumlanır. Kişinin rüyasında yanında deve yavrusu oldugunu görmesi, erkek bir çocuğu olacağına yorumlanır.

Yine rüyada deve yavruları görmek bereketli mal demektir. Bazı tabirciler, deve yavrusu ve bütün hayvan yavrularına dokunmak üzüntü, meşguliyet ve kedere işaret eder, dediler.

Rüyada Deve yorumları

haler

ben rüyamda bahçenin önünde telefonumu yalarken gerçektn gördum nasıl bir sey ya

AHMET

RÜYAMDA BİRİ BÜYÜK BİRİ KÜÇÜK İKİ DEVE GÖRDÜM RENKLERİ ÖNCE SARIYDI SONRA KAHVE RENGİ OLDU VE ABİM KAVE RENKLİ BÜYÜK DEVEYLE BENİ KOVALIYORDU ACABA YORUMU NE OLABİLİR YAZARMISINIZ

avşar

rüyamda heybetli bir deveye binerek coşkun akan bir dereyi geçiyorum.ne anlama gelir

VEYSEL

RUYAMDA BİTANE DEVEYİ KÖPRÜNÜN ÜZERİNDEN CEKEREK GÖTÜRÜYORUM BU SIRADA KÖPRÜNÜN ÜSTÜNDE OTURMUŞ HALDE KOC SURUSU VAR COBANIN TEKI GELIYO KOCLARI KADIRMAMI İSTİYO BU SIRADAKOCLARI KADIRIP KARSIYA GECİRİYORUM AMA DEVEYİ KAYBEDİYORU ANLAMINI YAZARSANIZ SEVİNİRİM

SELAHATTİN

YEŞİL BİR ARAZİDE AİLEM İLE BİRLİKTE DEVE SÜRÜSÜ OTLATIYORDUM.

rahmi

rüyamda 2 tane aslan deveyi kovalarken gördüm bıde ben onları görünce ben de ordan uzaklasıtım kactım yanı ama aslanlar benı değil deveyi kovalıyordu bu neyi işaretliyor

SİMYA

RÜYADA BİR DEVEYE BİNDİĞİMİ GÖRDÜM

öykü

ben rüyamda deve gördüm hepsi kuranı kerim okuyodu

BURCU

deve oturuyordu. onu tutup sırtıma alıyordum. o da benim sırtımdayken yüzümü yalıyordu. herkes bana doğru bakıyordu. deve korkup yüksek bir yere çıktı sonrasında.

ayşe

elimde küçük bir çocuk vardı. bir akrabamızın evine giderken onların bahçesinde büyük bir deve oturuyordu. daha sonra arkamdan bana saldırmaya çalıştı. kaçtım bana saldırmaya çalıştı ama başaramadı. çünkü onun elinden kurtuldum.

Mahmt Kırg

Arabaya binmiştim arabayı bn hızlı bir şekilde kullanıyordum arkada sevdiğim iki kişi vardı tam hatırlamıyorum amma galiba çocuktular nereye gittiğimizi de bilmiyorum ama çok neşeliydik hepimiz sonra yolda deve gördüm daha sonrasını da tm hatırlamıyorum ama galiba yolumuzu kaybedip sonra tekrar bulmuştuk... Bunun ne anlama gldiğini bilen varsa bir cevap yazsa çok sevinirim. (Teşekürler....)

türkan

rüyamda çölde birsürü deve devenin üstünde iki erkek yiyenimi gördüm bitanesi iniyor diğeri devenin üstünde deveye çömel diyorum deve çömeliyor yorumlarsanız sevinirim

Mevlüt

arabayla cölde giderken bir sürü deveye rastladım develerin içinde kuzlacı olanlarda vardı biragır kuzlacı vardı yarin bürgün kuzlar günü kalmamış dedim ve arabanın önüne yattı kuzlamıya başladı ben arabadan endim buzanın kafası cıkmıştı yardıma vardım 2 ayanın üzerine kaktı ben kendıne yardıma geldimi söledim ve insan gibi konuştu yardımına gerek yok dedi ben halli ederim dedi ayakta kuzladı bu neye işaret

: musa

rüyamda bana üstü kapalı bir hediye geldi örtüyü kaldırdılar altından büyük bir kafesin içinde baş kısmı göğsüne kadar kırmızı geri kalan kısmı ise gri renkde olan deveyi gördüm kafesten çıkardılar ve devenin sırtını okşadım deve neşeliydi yere yüz üstü uzanmıstı bu neye işarettir

AYSELL

rüyamda yolda yürürken yol dere kenerındaydı bir tane deve yavrusu gördüm az ileridede bi çok hayvan sürüsü vardı dizilmişlerdi hayvanlar inek cinsindendi ilk baştaki deveydi tam yanından geçerken devenin bi deve yavrusu geldi büyük devenin boynunun altına girdi ve büyük deve kafasıyla yavruya sürtünüyodu seviyodu bende kızıma çağırıyorum kızım gel bak deve yavrusuna ne yapıyor adeta çıldırmıştı deve çok sevindi yavruyu görünce acaba nedir bu rüyam tşkl

sibelll

rüyamda bir erkek olan bir akrabamızı deve üstünde gördüm o şahsında oğlu yok ama devenin bir hörgücünde birde boğazına yakın bir yerde oturmalığı vardı boğazına yakın olan yerde de bir oğlan çocuğu oturuyordu

kadir

rkadirüyada gökyüzünde develeri sırayla geçtiklerini gördüm

Betül

Rüyamda iki başlı yedi hörgüçler bir deve gördüm .deve ayağa kalktı ve benim oldugum yerden hızla uzaklaştı

ayselm

rüyamda yolda giderken önümden iki kişinin develerle gittiğini gördüm.daha sonra onlarla bi toplulukta karşılaştık.herkes birbirini tanıyordu.ordan çıktık yolda giderken bi su akıntısı üzerime doğru geldi su akıntısı hızlandı.ama bana birşey olmadı

GÜNEŞ

rüyada bi dağ tepesinde devenın kuranı kerim harflerinin okuduğunu gördüm..

YORUM EKLE

Dikkat: !!! yorumlardan gelen rüyaların tabiri yapılmamaktadır!!! Yorumlar editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

İsim*
Yorumunuz*