Rüyada Altın Görmek

rüyada Altın görmek

Rüyada Altın görmek birkaç şekilde yorumlanır. Rüyada Altın ile alakalı herhangi bir şey görmek, Sağlık, maddi ve manevi olarak istenilen şeylerin gerçekleşeceğine, çevreden yardım ve iyilik görüleceği bir döneme girileceğine yorumlanır.

Rüyada sağ elinin Altın olduğunu görmek, kazanç, devlet ve şiddetinin gitmesine delâlet eder.

Rüyada altın külçe bulmak

Rüyada altın külçesine denkgeldiğini, altın külçesine rast gelmek, elden çıkacak olan mala işarettir. Yine rüyada altını külçe ettiğini görmek kötülükle tabir olunur. Rüyada kendisine büyük bir altın parçası verildiğini görmek, devlet işlerinde yüksek mertebelere çıkmaya yorumlanır.

Rüyada altın madeni bulmak

Bir kimsenin Rüyasında altın madeni bulduğunu, rüyada altın madeni bulmak, yada kişinin altın madinde çalıştığını görmesi, ortak olduğunu, altın para bulduğunu, altın kaplarda yediğini görmesi; genç birini servet yapmak için güzel bir fırsat olacağına, genç olmayan birisi için ise; işlerine, hareketlerine ve sözlerine dikkat etmesi gerektiğine delalet eder.

Rüyada altın para görmek

Altın para görmek dedikodu olarak yorumlanır. Rüyada altınla karışık Gümüş para görmek,duanın kabul edilmesine, ihtiyaçların görülmesine ve hastalıktan şifaya delâlet eder.

Rüyada sikke altın görmek

Kişinin rüyada sikkeli altın görmesi, ihlas, din ve ilme delâlet eder. Sikkeli altın görmek, güzel çocuğa da alâmettir.

Bir kimsenin rüyada beş tane altını olduğunu görmesi, beş vakit namaza delâlet eder. Bazı kere de rüyada görülen altınlar ilme, imana, hidayete ve sultanın hizmetinde bulunmaya delâlet eder. Rüyada bir ölünün kendisine altın verdiğini görmek, zulümden halas olmaya işarettir.

Rüyada bir takım sikkeli altınlar görmek, defnedilmiş mala, hikmet, velayet ve şahitliğe delâlet eder. Rüyada bir altını yuttuğunu görmek, kendisine emanet edilen şeye hiyanet etmeye işarettir.

Bazı kere de altın görmek, sevgiliye, yardımcıya , ferahlık ve safa veren hayra delâlet eder. Bazı kere de ilimlere, imana, hidayete işarettir.

Nablusî demiştir ki:

Altın ve gümüş, Allah Teâlâ'nın mührü ve şeytanın oku ve insanların ona olan ihtiyaç ve mecburiyetidir. Evine yükler ile taşıdığı artanlar, evine naklonulacak mala delâlet eder.

Rüyada yığınla altın görmek

Altınları yığınlı bir şekilde gören kimse, birisiyle ilgili bir sırrı öğrenir. Rüyada evine yükler ile altın taşıdığını görmek, gerçekte evine gelecek mala delâlet eder.

Rüyada altın taç görmek: Bir kimsenin rüyada altın ve mücevherden tac giydiğini görmesi, saltanata nail olmaya işarettir.

Rüyada altın gerdanlık görmek

Cafer-i Sâdık (r.a.) demiştir ki: Rüyada görülen gerdanlık altından ve kısmen diğer şeylerden ise, hacca, tamamı altından olursa, velayet ve memuriyete delâlet eder.

Bir kimsenin rüyada altın veya gümüşten yapılmış resimler görmesi, dünyalık mal ile tâbir olunur. Rüyada altınların çıkardığı sesi işitmek, müjdeli ve sevindirici habere delâlet eder.

Rüyada altın yüzük takmak: Bekar bir genç kız yada erkek altın yüzük takarsa iyi bir evlilik yapar.

Rüyada altın leğen görmek: Rüyada altından bir leğen görmek, gücünün yetmeyeceği kadar kendisinden para isteyen güzel bir kadına delâlet eder.

Rüyada altın kılıç görmek:

Cabirü'l-Mağribî demiştir ki: Rüyada altından bir kılıcı olduğunu görmek, büyüklerden gelecek menfaata delâlet eder.

Rüyada altın görmek, herkes iyice bilir ki altın dünya zinetidir. Dünya ise müminler için meşakkat mahallidir. Bu nedenle Rüyada altın görmek, borca, gam ve kedere de işarettir.

Rüyada altın dağıtmak: Rüyada altın dağıttığını görmek, üzerinde olan borçları ödemeye işarettir. Yine Kişinin rüyada halka altın dağıttığını görmesi, uyanıkken halka dağıtacağı borç paralara delâlet eder.

Rüyada altın tabak görmek: Rüyada, gümüş veya altından yapılma, ibrik, tabak, kâse ve çanaklar, kaşıklar görmek, erbabı için ticaret edeceği şeylere delâlet eder. Yine gümüş ve altından mamul tabak, kâse görmek, cennete girmeyi gerektiren salih amellere delâlet eder.

Nablusî demiştir ki: Rüyada altın veya gümüş halka görmek, şerli bir söz veya ferah verici bir habere delâlet eder.

Rüyada altın taşımak: Rüyada altın taşımak, kâr ve kazanca delâlet eder. Bir kimsenin rüyada eğerin altına konan keçeyi görmesi: Üzüntü, keder, zahmet ve meşakkatin gitmesine işarettir.

Rüyada altın bilezik takmak: Rüyada bir kadının altın bilezik takması, mirasa yorumlanır. Rüya sahibine miras kalacağına işarettir.

Ebu Saidü'l-Vaaz demiştir ki: Kollarında altın bilezik olduğunu görmek, bir yerden gelecek mirasa delâlet eder.

Rüyada altın ayna görmek: Rüyada altından yapılma bir ayna görmek; dince kuvvet, fakirlikten sonra zenginlik ile tâbir edilir.

Rüyada altın elbise görmek: Altınla işlenmiş elbiseyi görmek, düşmana galip gelmeye işarettir.

Rüyada altından ev görmek: Rüyada evinin altından olduğunu görmek, yangın ile tâbir olunur. Çünkü altın ateş rengindedir. Rüyada altından merdiven basamakları görmek, devlet, servet ve bolluğa işarettir.

Rüyada altın bilezik görmek: Câfer-i Sâdık (r.a.) demiştir ki: Rüyada altın bilezik görmek beş şekilde tabir olunur:

  1. Yöneticilik
  2. Hikmet
  3. Günah ve hileye
  4. Gam ve kedere
  5. Evlat ve kardeşe.

Bir kadının altından yapılma bir buzağı görmesi, kendisi için sevinç, ferahlık ve saadete delâlet eder.

Rüyada elinde altın görmek: Ibn-i Şîrîn (rh.a.) demiştir ki: Rüyada elinde beş adet altın olduğunu görmek, halk indinde makbul olacak işlere delâlet eder. Elinde tek altın olduğunu görmek, güzel bir ev ile tâbir olunur.

Rüyada altın kırıntısı görmek: Rüyada altın ve gümüş kırıkları görmek, faydalı ilme, sâdık dosta, uygun zevceye ve hayırlı çocuğa delâlet eder. Rüyasında bir miktar altın bulup bunları iyi bir yere gizlediğini görmek, sır saklamak ile tâbir olunur.

Rüyada ölüden altın almak: Rüyada bir ölünün kendisine altın para verdiğini görmek, zulümden kurtulmaya işarettir.

Rüyada iki elinde altın görmek: Rüyada, her iki elinde altın bulunduğunu görmek, iş hayatında sıkıntıya düşmeye işaret eder.

Rüyada taç, başörtüsü gibi kıymetli nesnelerin altın sırma ile örülmüş yada dokunmuş olduğunu görmek; bu giysileri giyenlerin Allah'a yakınlıklarına işarettir.

Ayrcıa rüyada gümüş ve saf altından bir nesneyi görmek, saf niyete, anlaşmaya, ihlasa ve doğru söze yorumlanır.

Rüyada üzerinde, altın, gümüş, boncuk veya mücevherden gerdanlık olduğunu görmek, devlet hizmetinde yüksek makama çıkmaya işaret eder.

Rüyada altın bulmak: Rüyada altın, gümüş ve bunlara benzer şeyler bulduğunu görmek, dünya nimetleri ile tâbir olunur.

ALTIN : Rüyada altın görmenin farklı yorumları bulunmaktadır. Rüyada altın bir şey görmek, sağlıklı bir yaşam süreceğinize maddi yönden sıkıntıya düşmeyeceğinize işaret eder.

Rüyada altın para, görmek dedikoduya işarettir. Yığılı bir şekilde rüyada altın görmek ise, birisiyle ilgili bir sırrı öğrenmeye işarettir. Bekar bir genç kız ya da erkek altın yüzük takarsa iyi bir evlilik yapmaya işaret eder.

Ayrıca rüyada altın ümit, iyi sıhat demektir. Altını başkasının elinde görmek, altını tutan için iyi bir hayata, altın bilezik görmek, itibarınızın artacağına, birisinden altın almak, büyük bir adamın etkisinde kalmaya, birisine altın vermek, kazançlı bir işe sahip olmaya, altın saymak, kısa süreli bir hastalık geçirileceğine,

Rüyada altın bozdurmak: Rüyada altın bozdurmak, keder ve hastalığa işarettir.

Rüyada cüzdan içinde altın görmek: ruyada Cüzdanın içinde altın olduğunu görmek de emanete ve sırra işarettir. Rüyada kese içinde altın ve gümüş görmek, nimet ve hayra, kesenin boş olduğunu görmek de iflasa delâlet eder.

Oğuz destanında anlatılan rüyaya göre, Ulu Türk rüyasında altından yapılmış bir yay ile gümüşten yapılmış üç ok görür. Yayın uçlarından biri güneşin doğuşuna diğeri de güneşin batışına değmektedir, üç gümüş ok da kuzeye yönelmişti. Bu rüyanın yorumunda yay, hükümdarın gücünü, oklar da elçileri sembolize etmektedir.

Rüyada Altın yorumları

usakli

ruyamda 3 adet kuflenmis yarimlik altin buldum ama birini kaybettim yorumu nedir saygilar usakli

çiğdem

rüyamda kız kardeşim sözlenmişti kutular dolusu altın gelmişti bilezik kolye gerdanlık cok fazlaydı bileziğin birini alıp koluma taktım cok agrdı

erkan

ben rüyamda ablalarımın altınlarını dağıttığını emimde toplama çalıştığımı gördüm ,yorumlayabilirmisiniz!

yağmur

arkadaşlar ben rüyamda evimdeki bahçede iki tane varil gördüm ikisinin de içi kocaman kocaman altınlarla doluydu ne demek olduğunu yazarsanız çok sevinirim

yasemin

merhabalar evliyim ama bebeğim halen olmadı. rüyamda dünya tatlısı bi kızım vardı ben adının elif olmasını istiyodum ama annem üstünde öykü yazıyor diodu akrabamız kızıma kocaman altın taktı iki tanede küçük altın vardı.

sevgi

rüyamda bebek bılezıklerı gordum kolundan yere düşürmüş ve ceyrek altın varmış onları topluyorum kaybolmasın dıye anlamı nedır acaba..?

sevgi

rüyamda bebek bılezıklerı gordum kolundan yere düşürmüş ve ceyrek altın varmış onları topluyorum kaybolmasın dıye anlamı nedır acaba..?

MERT KUTL

BENDE RUYAMDA ALTINN GORDÜM

melehat

rüyamda kayınvadenin ölmüş annesi bana altın veriyor ve kayınvademede bama altın vermesini söylüyor oda tamam dedi ama vermedi

a.sahin

bende rüyamda 943bin tane altını atm ye yatırırken gördüm arkadaşlara dedim ki bin tanesini yatırmayalım flan dedik anlamı nedir?

ömrüm

meraba ruyamda altın yuzuk takmak ne bekar birşinin

fatma

rüyamda bir çanta satın aldım çantanın gözlerinde altın dolu çıktı

meleksunan

bursadan melek rüyamda karlar içinde bir kucak dolusu altın buldum hepside kırmızı kurdeleye baglıydı hepsini kucagma aldımyolda yürümeye başladım ne olduysa uayandım merak ediyorum anlamı nedir cevaplarsanız sevinirim

yok

bende rüyamda içi altın dolu havuz gördüm neye işarettir?

hilal

ben rüyamda : bır yere gıdıyordum orada ınsanlar bırbırlerıyle savaşıyor hırsızlık yapıyor ve ınsanları kandırıyorlardı ama bana hıc bı sey olmuyo du .sankı ben bı baloncuğun ıcındeydım bana dofru yuruyorlardı ama zarar veremıyorlardı . sonra başka bır yere gıttım orada da neredeyse aynı seyler oluyordu . ıkı yuzlu ınsanlar kavga eden ınsanlar ve bırbırlerıne zarar veren ınsanlar. orada ıkı oğlan vardı ıkısınn de ozel gucu vardı . aynı güce sahıptıler. o ıkı oğlanın pesıne ıkı kotu adam takılmıştı . ıkısıde elektrıklı motosıklete bınıyorlardı ve elektrıklı alete bınınce onların gucu agır basıyodu ve o alet calısmıyodu. bende orada ızlıyordum .kotu adamlardan bırı bana doğru yurumeye başladı .cep telefonunu çıkarıp benı aradaı. o arada bır telefon sesıyle uyandım gıttım telefonu açtım alo alo dedım cevap gelmedı kapattım. sonra aynı numara tekrar aradı ablamı kaldırdım onun bakmasını ıstedım ablam konuştu ve benım arkadaşım cıktı

humeyra

rüyamda abım bana takısetıverdıgını gördüm yengemde boncukolan bıraltın bılesık.

hatice

ruyamda deniz kenarinda bir magarada 3 tarafi denize cikiyor bir kenarindan su akintisi geciyor bir yeri kucuk cukur yiyenimin elende altin kutusu vardi yanlislikla firlatti ben topluyorum
topladikca cikiyor bes yuzluk cumhuriyet tam ata ceyrek avcum doldu hala toluyorum beseferde masallak 20lik altilari yiyenime verdim kendininkileri al otekiler benim kilisenin dilek icin atilanlari dedim
mumkunse anlami ney altinlari aldigim yerdeki su cukuru kara su camurluydu

perihan

ruyamda yengemde 30 altini var 15 ini koluma taktim bunlari ben alacam dedim almadan uyandim neye isarettir

halil

sabaha karşı gürmüş olduğu dua şüyle: kar yağmış kardan yaya yolu vardı bende motorsikletle geçmekteydim ne olduysa motorum bozuldu bende yayaların arasına katıldım ama yaya yolunda okadar milletin içinde karın üstünde bilezik kolye yüzük bileklik bibi birsürü altın topladım iki elimde dolmuştu. sonra uyandığımda onun etkisinde kalmıştım.

HASAN

RÜYAMDA ÜÇ TANE KUTULARA KONMUŞ SAF ALTIN BULDUM

NURAY

RÜYAMDA PATRONUM BANA BİR TANE Altın verdi bu ne demektir.

melda

evlenmek isteyen birine altın almak için niyetlenmek

Yorum ekle

Dikkat: !!!yorumlardan gelen rüyaların tabiri yapılmamaktadır!!!: Yorumunuz Editörler tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır


Alfabetik Rüya Tabirleri
Copyright © 2004 - 2017 diyadinnet.com Tüm Hakları Saklıdır. Diyadinnet 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Abonesi olduğumuz İhlas Haber Ajansı (İHA), Doğan Haber Ajansı (DHA) ve Anadolu Ajansı (AA) alınan haberlerin herhangi bir ortamda basılması ve yeniden yayımı, ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.
Rüyada Burak Görmek | Rüyada Burç Görmek | Rüyada Burun Görmek | Rüyada Buz Görmek | Rüyada Buzağı Görmek | Rüyada Buzdolabı Görmek |