Rüyada Cenaze Görmek

Rüyada cenaze görmek iyidir. Bir cenaze gören kişi uzun zamandır haber alamadığı biriyle karşılaşır demektir. Cenazeye katılan kişi hayatında güzel bir yenilikler yapar anlamındadır. Kendi tabutunu görmek ise mal ve para kazanılacağının haberidir.

Cenaze töreninde Hava güneşliyse yakında evlenip çocuk sahibi olacağınızın, yağmur yağıyorsa kötü haber ve hastalığın işaretidir.

Rüyasında cenaze gören kişi, uzun zamandır haber alamadığı bir kişden haber alacak veya karşılaşacaktır.

Rüyada cenaze daima sagliga ve uzun ömre yorumlanir. Rüyasinda bir cenaze alayinin arkasindan gittigini görmek uzun ömürlü olacagina; cenazenin kendi ailesinden biri oldugunu ve aglayarak takip ettigini görmek, hastasi varsa iyilesecegine, çocuk bekliyorsa bir erkek çocugu olacagina, kendisini ölmüs görmek mutlu ve saglikli bir hayat sürecegine delalet eder.

Bir cenazenin ardindan mezarliga gittiginizi görmek, uzun bir ömür süreceginize delalet eder. Bir komsunuzun cenazesini gömülmeye hazirlamak için, onun cenaze islerini yaptiginizi gör mek, komsularinizin sizden hosnut olduguna isarettir.

Cenazeyi mezara gömdükten sonra telkin duasina amin dedigini görmek dünya nimetlerinden faydalanacagina, yasli bir kisi ise ibadetle mesgul olacagina, genç biri ise, hayata bagli bir kimse olarak ha yata devam edecegine delalet eder.

Bir cenazede halkin yürüdüklerini görmek cenaze sahibinin o topluluga baskan olacagina, ya hut baska bir topluluga efendi olup, onlara zulüm edecegine dela let eder.

Bir cenazenin ugurlayan kisilerle beraber uçtugunu görmek, o yer halkindan büyük bir adamin ölümüne; eger cenaze taninmis ise o adamin ölecegine; cenazenin kendi kendine yer üzerinde yürüdügünü görmek, Rüya sahibinin yolculuguna; bu rüyayi gören kadinsa evlenecegine; eger evli ise dininin fesadina; cenazesini kimsenin izlemedigini görmek, mevkiinden düsmege ve islerinin bozulmasina delalet eder.

Ebu Sait El vaiz e göre: cenaze rüyasi münafik bir erkekle tabir olunur. Taninmis bir kisinin cenazesini bir yere koymus, halk ona yaklasmiyor ve kaldirmiyor görmek, o erkegin hapsedilecegine isarettir. Eger cenaze taninmamis bir kisiye aitse rüya sahibi için iyi degildir. Rüyasinda bir cenaze tasidigini gören mal ile fay dalanir. Herkes ona muhtaç olur.

Halkin, cenazesi etrafina toplandiklarini ve elleri üzerinde kaldirdiklarini gören büyük bir nüfuza sahip olur. Cenazesi arkasindan halkin agladiklarini görenin sonu iyi olur. Halkin, cenazesi arkasindan methederek ve duada bulunduklarini gören iyi bir sona erisir.

Cenazesi arkasindan halkin fena söylediklerini gören kötü bir sona ugrar.

Bir çarsida cenaze oldugunu görmek, bu çarsidaki mallarin tükenmesine isarettir. Taninmis bir kisinin bir cenaze üzerine kapandigini görmek, hakkin sahibine gidecegine, bir cenazenin havada yürüdügünü görmek o yer halkinin fena seyleri yapacaklarina delalet eder.

Kirmani ye göre: bir cenazenin islerini yapmaya memur olan bir dügün tertibine de memur olur.

Rüyada cenaze taşımak
Bir cenazeyi tasidigini gören, dinden sapmis bir kisiye yardim eder. Kendisinin bir tabutta götürüldügünü gören yüksek bir mevkie erer.

Bir baska rivayete görede: Bazi tabirciler, cenaze münafik bir kimsedir ki, onun yüzünden kötü ve millet helak olur dediler. Bir kimse kendisinin tabut üzerine konuldugunu halbuki hiç kimsenin kendisini yüklenmedigini görse hapsedilir. Tabutu ve cenazeyi yüklendiklerini görse, güç ve otoriite sahibi bir kimeseye tabi ve ondan mala nail olmakla menfaatlanir. Birtakim cenazelerin bilinen kabirlere dogru götürüldüklerim görmek, ehil ve erbabina vasil olacak bir hakka isarettir.

Bir çok cenazelerin bir yere konuldugunu görmek ise, o yer balkinin günah ve zina ile çok mesgul olmalarina isarettir. Kendisinin bir cenazeye yüklendigini gören kimse haram mal sahibi olur.

Bir kadin kendisinin öldügünü görse evlenir. Eger evli ise dini bozuk olur. Bir sokakta cenaze görülmesi, o sokaktaki dükkanlarda bulunan esyanin satilmasina isarettir.

Rüyada tabut üzerine konulmak tabutun kiymeti nispetinde rütbeye yahut Deniz ve kara yolculuguna isarettir. Cenazenin arkasindan gittigini gören kimse dini bozuk olur.

Kendisini naas ve tabut üzerinde gören kimsenin mali çok olur. Bir kimse kendisinin kaldirilip tabut üzerine konuldugunu ve bir takim kimselerin onu omuzladiklarim görse, o kimse halkin lideri olur. Bir cenazenin havada gittigini gören kimse bir ileri gelen veya bir alimin ölmesinden dolayi müskilata girer. Yahut, kiymetli ve meziyet sahibi bir kimse gurbette yahut harpte vefat eder. Cenazeyi kaldiran kimse, sevap kazanacagina alamettir.

Sanılanın aksine cenaze rüyası iyidir. Bir cenaze gören kimse çoktandır haber alamadığı biriyle yüz yüze gelir. Bir cenaze törenine katılan kimse, yaşantısında güzel bir değişiklik yapar.

Rüyada cenaze alayını takip etmek; Yeni bir hayat kurmaya, yeni bir eşle tanışarak çocuk sahibi olmaya, cenazede kalabalık görmek; cenaze sahibinin bir işte en üst düzeye geleceğine, cenazenin uçtuğunu görmek; o civardan önemli birinin öleceğine,cenazenin bir yere bırakılmış olduğunu görmek; ölü tanıdık değil ise Rüyayı görenin hapis yatacağına, cenaze taşımak; yüksek mevkide bir insan ile tanışarak ondan fayda görmeye, cenaze arkasından ağladığını görmek; sonunun iyi olacağına, cenaze işleri ile uğraşmak; görenin düğün hazırlıklarına girişeceğine işarettir.

Rüyada Cenaze yorumları

Mehmet emin

Rüyamda 3 tane cenaze gördüm tabutlarrın üçüde yerdeydi kimse kaldırmıyodu ben gittim ve mezar eşmeye başladım tam birini gömüyodum son kez bi kontrol ediyim dedim ve canlandı ve bunların hepsi kendi tarlamızda oldu

Nurgül

Bana zarar verecek irisinden kaçıyorum daha önce su akmış biryerden aşağıya koşarak iniyorum beyaz badanalı bir evin bahçesine giriyorum ağaçlar çiçek açmış bahçede çiçeklerde açmış görüyorum bahçe kapısından yola çıkıyorum bir arabanın geldiğini görüyorum imf et tarafına geçiyorum bir hoca yanında çarşaflı ve iki çocuk şu bir kadın var ona benide al aşağıya limana bırak diyorum hocada alamam ben aldım araba dolu diyor sonrada adımı çağırdıklarını duyuyorum evin bahçesine girişeceğim adama sarsılıyorum oda sarılıyor saçlarımı kolluyor ve bitti artık korkma diyor bana

hawa

persembe sabahi anneme hakkimi helal etmiyom dedim ayni hafta esim yatakda yatiyo gou hafif ack hakkimi helal etmedimi soyledim(annemde ve esimde hic birsey demedi

ihsan

ruyamda olmus bir yasli bir bayan gordum ama bu bayani taniyorum ve bir camide yada turbe gibi bir yerdeydi

mehmet

ablam ruyasinda benim arabamda ölü cocuklar gormüş bunun cevabını orenmek istiyorum

cavad baku

selam , ruyamda komwuya getdim. orda palatka quruldugnu gordum palatkanin yaninda bir beyaz arabada dayanmiwdi bu benin kaynatamin arabasiydi bir.bir az wok oldum sonra konwu yanima gelerek 9 yawli cocugunun kalp krizinden olduyunu soyledi

hasret

ben rüyamda kendimi ve ölöve duyun görurorum ne anlama geliyor

sedef

rüyamda birtarafta cenaze diyertarafta duyun ne anlama geliyor cevaplar sanız sevinirim

Kamile

Ruyamda toplu cenaze gordum bende bitanesini tasiyodum omuzumda

alı

ruyamda tanımadıgım bı ınsanın dugun arabasını gordum yolda bır suru dugun arabası vardı ılerdede onların cenazesı kendı tanııdıklarından bırı olmus gelın aglıyordu bu ne demek

muhammet

rüyamda birisi 14 sene oldu vefat edeli diğer abimide ölmüş ve tabutlarının üstünde yeşil örtü var çok kalabalık bende görüyorum ve çok ağlıyorum vs

taner

Rüyamda cünüp bir şekilde cenazeye katiliyordum hava günesliydi cenaze namazını kılarken birden dengemi kaybedip namazim bozuluyordu ve de en son olarak tabutu taşımaya yardim ettim.

cansel

rüyamda cenaze gordum ve sabahlayin kalksigımda sela okunuyordu ??????? ne yapmalıyım bilimiorumm ve ondn öncede dedemi rüyamda gordmm önüme para bırakıordu dedigi kelime su : kızım su parayı alın ve hakkınızı helal edin diordu habuki tüm aile dedeme hakkını helal etmişş peki bu yuzden ne yapmalyımm ?????

ayka

yuxumda qonsumuzda xeste yatan bir kisinin olduyunu gordum.cenazeye oz heyetimizden baxirdim ve orda coxlu avtoslarin sou gosterdiyini gordum hec kim aqlamirdi

BİRGÜL

BİRGÜL RÜYAMDA ARKADAŞIMIN KOCASININ CENAZESİNE GİTTİK AMA OHİÇ AĞLAMIYODU YEMEKLER VERİYODU GELEN MİSAFİRLERE HAYIRDIR İŞALLAH BEN ÇOK ÜZÜLDÜM UYKUMDAN SIÇRADIM NEYE YORUMLICAMI BİLEMEDİM LÜTFEN CEVAP YAZIN TLFNUM 2667151558 ARAYIN NE OLUR

YORUM EKLE

Dikkat: !!! yorumlardan gelen rüyaların tabiri yapılmamaktadır!!! Yorumlar editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

İsim*
Yorumunuz*