Rüyada Baykuş Görmek

Rüyada başkuş görmek, zalim ve cebbar bir sultan ile tabir olunur. Yine baykuş, kapı kapı dolaşan ve haram mal kazanan hırsıza da işarettir.

Rüyada baykuş görmek, Despot yöneticiye, işi pişkinliğe vuran hırsıza, tembelliğe, hilekar insana delalet eder. Baykuş, onu gören kimse için hayasız kadına, kötü söze delalet eder.

Rüyada öten bir baykuş görmek, çevrenizden bazı kişilerin sizi çekemediği ve hakkınızda kötü konuştuğunu belirtir. Eğer baykuş ötmüyorsa veya Canlı değilse, işinizde başarıyı belirtir.

Baykuş sesi duymak, yakında bir ölü haberi alacağınızı ya da uzakta yaşayan bir tanıdığınızdan kötü haber alacağınızı anlatır. Rüyada öten bir baykuş görmek, bazı insanların sizi kıskandığını ve arkanızdan kötü konuştuğunu belirtir. Eğer baykuş ötmüyorsa veya canlı değilse, işinizde başarı elde edeceksiniz demektir. Ağaçta duran bir baykuş düşman sahibi olduğunuz anlamındadır.

Baykuş sesi duymak yakında bir ölü haberi alacağınızın işaretidir. Bu Rüya, uzakta yaşayan bir tanıdığınızdan kötü bir haber alacağınız anlamına da gelir.

Rüyada baykuş görmek, kötü haber, uğursuzluk, dert ve kederdir. Baykuş, evin yanında veya tepesinde ise evle ilgili bir felaketi haber verir. Baykuş ayrıca kötü göz ve nazar değmesine işaret eder.

Rüyada öten bir baykus görmek, sizi çekeme yen meslek arkadaslarinizin, sizi kötülemeye çalistiklarina yo rumlanir. Bir yerde, süs olarak kullanilan ve içi doldurulmus bir baykus görmek, gerek oturdugunuz yerde, gerek isyerinizde çok daha parlak bir gelecege aday oldugunuzu gösterir. Bir rivayete göre; baykus, hirsiz, inatçi, ugursuz, bir adam olarak yorumlanir. Eti de böyle bir adamin mali ile, yavrusu da öy le bir evlat ile tabir edilir. Her ne sekil ve suretle olursa olsun, rü yada baykus görmek, tutmak veya almak hayirli degildir. Bir baska rivayete görede: Rüyada baykus görmek, zalim bir devlet adamina isaret eder. Baykus, iste olan tembellige, korkunun gitmesine isaret eder. Disi baykus, kendisinde hayir olmayan hain ve hilekar bir insandir. Disi bir baykusun evine düstügünü gören kimseye, bir ölüm haberi gelir. Baykus, kapi aralarinda gezen ve haram mal kazanan hirsizlara isaret eder. Baykus ayriliga, vahsete, mamur yerlerin harab olmasina ve kötü söz söylemeye isaret eder. Bazi tabirciler, rüyada baykus görmek, onu gören kimse için ahlaksiz bir kadina isaret eder, demislerdir.

Baykuş sesi duymak, yakında bir ölü haberi alacağınızı ya da uzakta yaşayan bir tanıdığınızdan kötü haber alacağınız anlamına gelir. Ağaçta duran bir baykuş düşmanlarınız olduğuna işaret eder.

Rüyada baykuş öldürmek:
Rüyada baykuşun bağırdığını görmek, ölüme, baykuş öldürmek, bir tehlike atlatabileceğine dikkat etmek gerektiğine, düşmanları yenmeye, baykuşu evinde görmek, evde birisinin hastalanacağına ve zor iyleşeceğine, Dişi baykuş, düşmana, işarettir.

Seyyid Süleyman demiştir ki:
"- Her ne şekil ve surette olursa olsun baykuş görmek, tutmak, almak hayır değildir.

Rüyada Baykuşun sesini duymak fena ve uğursuz bir haber almaya delâlet eder.

Rüyada Baykuşun geldiğini görmek, ecelin yaklaştığına ve ölümün kapıda olduğuna işarettir."

Rüyada Dişi baykuşu görmek, kendisine asla hayır olmayan hain ve hilekâr bir adama delâlet eder.

Yine baykuş görmek, vahşete, mamur yerlerin harab olmasına ve kötü sözlerin meydan bulmasına işarettir.

Rüyada Baykuş yorumları

Boran

beyler DÜN baykuş gördü bugün ise aynı baykuşu ölü gördüm ve bayadır o baykuşu görüyorum bugun ölü gördüm

Yılmaz

Rüyamda bir baykuşun direk ağaç vesaire tam hatırlamıyorum yürürken görüyorum ve üstüme çişini yapıyor ama bildiğimiz gibi değil sanki kovayla üstüme su boşaltıyolar gibi baykuş karamsar bir renkliydi ve gözleri yumruk kadardı nerdeyse

leyla

rüyamda küçük bir baykuş omzuma kondu elime aldım sonra kusmaya başladı kenarda su akıyordu suya koydum dibe battı kurtarmak istedim ama kurtaramadım kayboldu

hikmet

rüyamda iki baykuş yerden bana dogru havalandı ve tehdidkar bir şekilde üstüme geliyorlardı birisi aniden yere çakıldı diğeri uçarak kaçtı,ne manaya geliyor anlayamadım,hayırola inşallah.

esra

rüyamda baykuşun yavrusunu görmek ne anlama geliyor acaba

rüyam

rüyda baykuş resmini yırtmak neye gelir

melek

bende ruyamda busra gibi buyuk farenin baykusa donusmesini gordum .

esmer

ruyamda baykus bir yakinimin evinde bana saldirdi kacdim,ama yakalayamadi.

elmar

ruyamda bir siyah baykus bana saldiriyordu sabah durdumki disim sisip bir gun oncesi dokdora disimi cekdirmisdim cok korkdum

büşra

ben rüyamda kedi görüyordum ama baykuşa dönüşüyordu ve gözleri çok iriydi anammmm

xayala

ruyamda baykus agaccdan kosdu beni kovaladi kovaladi yaklasinca ben yere yiildim baykus beni yakaladi veye uzerime dusdu tam anlamadim

leti

royamda annemin baxcesinde bir kobra mene saldirmag isterken beni bi baygus xilas etdi ,bu ne demek acaba ?

Kunca

Panjurun demirine konmuştu rüyamda, aa baykuşun burda ne işi var oldum, uçtu gitti geri geldi, meğersem iki taneymiş, allah allah hayırlara vesile dedim, arkadan başka başka hayvanlar çatıdan panjurlara atlamaya başladı, gelincik, sincap falan o zaman anladım rüya gördüğümü ve uyandım. Dilerim düşmanlarca çevrilmemişimdir, şok oldum ne anlama geldiğini okyunca ..

gülcanb

Rüyamda evde patronlarıma yemek veriyorum ve diğer odadan güzel bir baykuş uçarak geliyor ve başımı pisliyor.

elcin

ruyamda baykuw kafama konuyor bende korkuyorumki kafami qaqaliyacak ama hic bi wey yapmadan ucub gidiyo bende mutlu oldumki hicbi wey yapmadan gitdi acaba anlami ne ?

YORUM EKLE

Dikkat: !!! yorumlardan gelen rüyaların tabiri yapılmamaktadır!!! Yorumlar editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

İsim*
Yorumunuz*