Rüyada Baş Görmek

Normalden büyük görülen baş ziyade şerefe, küçük baş naksanlığa,

Birden fazla başı olduğunu gören bekarsa evlenmeye, değilse düşmana galip gelmeye,

Açık görülen baş günah ve masiyete, Rüyada baş kesmek, rüyada Başın kesilmesi emekli olmaya, maddi bağımsızlığa, Baş aşağı asılmak serzenişlerle dolu ömre, rüyada topluluk içinde başını öne eğmek bir günah işlemeye,

Elinde bir ya da daha çok kesik adam başı olduğunu görmek reisliğe,

Kendi başının kesildiğini ve onu yerden alıp götürdüğünü görmek reisliğin elinden alınmasına,

Başın arslanbaşına dönmesi mülke; eşek, at. köpek vs. başına döndüğünü görmek meşakkate;

rüyada kuş başına döndüğünü görmek fazla yolculuğa;

rüyada koyun başı şekline dönüşmesi itaatkar biri olmaya ya da miktari belirli mala; güçlü hayvanlardan birinin başına dönüştüğünü görmek durumunun güçlenmesine, zayıf olanlarınkine dönüşmesi işlerin gerilemesine,

Baştaki yara hastalığa, ona sürülen koku ve yağ işin ve gayretin güzelliğine, Kendi başını eline almak borçlu ile anlaşmaya, kesilen başını tekrar yerine koymak şehadete, Baş bazen Baş bazen yöneticiye, alime, ana ve babaya delalet eder. Başın kel olması zahmetle kazanılan ve kendisinde hayır olmayan mala, kel kadın başı görmek kıtlık seneye, Başın sargılı görülmesi nezle olmaya yahut şerden ırak durmaya delalet eder.

Rüyada görülen vücuttan ayrılmış gibi duran, Canlı baş, önemli bir kişinin akla hayale gelmeyen bir hareketi yüzünden herşeyin karışacağına işarettir. Rüyada birisinin başını uçurmak, kişinin birisine yardım edecek demektir. Kendi başı uçurulan kişi de önemli bir kişiden yardım görür.

Birisinin yardımıyla parasal sıkıntılarınızı gidereceğinize yorumlanır.

Cafer-i Sâdık (r.a.) demiştir ki:

Rüyada baş görmek, on iki vech ile tabir olunur:
1) Bir cemaatin reisi ve büyüğü,
2) Baba,
3) Anne,
4) İmam, önder,
5) Yüksek bir memuriyet,
6) Âlim,
7) Mal,
8) Evlât,
9) Erkek hizmetçi,
10) Kadın hizmetçi,
11) Zevce,
12) İnsan için kolay bir geçim.

Rüyada elinde kesik bir baş oyduğunu görmek, büyük bir zâtın teveccühüne mazhar olmaya, onun eliyle hayır ve menfaat kapılarının açılacağına delâlet eder.

Bir kimsenin rüyada kendi başını büyümüş görmesi, babasının şanının artmasına işarettir.

Yine rüyada kendis inin iki veya üç başı olduğunu görmek, düşmana galip gelmeye ve zenginliğe delâlet eder.

Rüyada boynunun vurulduğunu görmek, büyük bir mal ve servete işarettir. Kendi başını kendi elinde görmek, yücelik ve ululuğa delâlet eder.

Danyal (a.s.) demiştir ki:
”- Rüyada baş görmek milletin büyüğüne delâlet eder. Elinde bir kesik baş olduğunu görmek, bir büyük zâtın himay esi ile ele geçecek menfaate ve hayır kapılarına işarettir.

Ebu Saidü'l-Vaaz demiştir ki:
"- Rüyada başın büyüdüğünü görmek, şeref ve izzetin artması, küçüldüğünü görmek de bunun zıddına işarettir."

Bir kimsenin rüyada başını tandıra soktuğunu görmesi, kendisine faydası olmayacak adamlarla arkadaşlık edeceğine işarettir.

Rüyada kendi başı ile konuştuğunu görmek, hayır ve saadete ve nimete delâlet eder.

Her şeyin bir şerefi olduğu gibi, vücudun da en şerefli âzası baştır. Bu sebeple rüyada baş görmek: Riyasete, ana babaya, hocaya, devlet reisine ve hayırlı şeylere
delâlet eder.

Rüyada elinde birçok kesilmiş başların olduğunu görmek, halkın ona boyun eğip her hususta itaat etmesine delâlet eder.

Yine rüyada bir kimsenin başını çiğolarak yediğini görmek, devlet büyüklerinden birinin gıybetini etmeye ve bazı yerden de kendisine gelecek mala işarettir.

Rüyada başının köpek, eşek veya at başına döndüğünü görmek, sıkıntı ve meşakkate delâlet eder. Başının kuş başı olduğunu görmek ise, çok sefer ile tabir olunur.

Rüyada kendi başını kaybettiğini görmek, başın delâlet ettiği kimseyi kaybetmeye işarettir.

İmam Nablusî (rh.a) demiştir ki:
"- Rüyada başının kesildiğini, hemen onu alıp tekrar yerine koyduğunu, derhal eski haline geldiğini görmek, yolunda gazada ölmeye işarettir."

Rüyada süngü, mızrak veya değnek üzerinde baş görmek, şanı yüce bir öndere delâlet eder.

Devlet reisinin rüyada başında kemik olduğunu görmesi, saltanat ve kuvvetinin fazlalığına, başının koç başı gibi olduğunu görmesi, Adalet ve insafına, köpek başı olduğunu görmesi ise, zulmüne delâlet eder.

Rüyada bir sultan veya bir vali tarafından boynunun vurulduğunu görmek, üzüntü ve kederden halâs olmaya işarettir.

Başının kendinden ayrıldığını görmek, sermayenin elden gideceğine işarettir.

Rüyada Baş yorumları

cemile

bana yakın duvar üzerinde kesik baş gördüm ve okumaya başladım onun cin olduğunu düşündüm okudum ama biir türlü kaybolmadı çok korktum

mustafa

Rüyamda babamın bir inanç uğruna başını kestirdiğini gördüm başını gövdesine koyup iyleştirmeye çalışıyordum konuşuyordumda bir inanç hatırladığım kadarıyla baba neden böyle yaptın hastanede yapabilirdin bu daha iyiydi param yoktu gibisinden birşeyler dedi nasihat verdikten sonra öldü ? bu nasıl bir rüyadır ??????

emine

rüyamda kellemi kesiceklerini söyluyorlardı benle beraber olan kişilerin kellesi kesilmistı ben surekli erteliyor sonudada benım kellem kesilmisti?

T.Rıfkı

Rüyamda 3 adet köpeğin başının yüzünü görmediğim bir şahıs tarafından bıçakla kesilip kanlar içinde ayrıldığını gördüm.

umut

rüyamda önce bir asker gördüm silahla oynuyordu ondan sonra kendimi gördüm kafam kendiliğinden koptu ondan sonra tekrardan yerine takıldı yorumlarınız için şimdiden teşekkürlerimi sunarım

melahat

rüyamda oğlumun düşüpte kafasının betona vurup,kansız şekilde ikiye ayrıldığını gördüm

selma

rüyamda evimin içinde asılmış kesik bir baş gördüm yüzünü gördüm tanımıyordum

ayse

ruyamda benim basimin kesildigini fakat sonradan geri oldugunu gordum bu ne demek?

ali

rüyamda 2 basllı 1 isan gördüm cok çirkin ve yaşlılardı biri kadın digeri erkek idi ve konuşuyorlardı kadının saçları kapalı idi

tuğba

ben rüyamda iki tane kesik fakat canlı bas gördüm birinin uzun saclarını kesıyordum kısacık yapıyordum ve o kesık bas pesımı bırakmıyordu bu ne demek yorumlarmısınız

melek

bir erkeğin saçlarını ve ensesini su ile yıkamak

gülnaz

ruyamda babamın başının koptuğunu gordum

YORUM EKLE

Dikkat: !!! yorumlardan gelen rüyaların tabiri yapılmamaktadır!!! Yorumlar editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

İsim*
Yorumunuz*