Rüyada Aslan Görmek

Rüyada aslan görmek, Devlet başkanı ile tabir edilir. Aslan başı bulmak veya arslan eti yemek valiliğe, mertebeye, makam ve mala, Birine arslan ısırması maldan ya da dünyalıktan görülecek zararla, Arslanın birini kovalaması korkuyla, Arslana binme güçlü bir düşmana galip gelmeye, Evde arslan görmek sağlıklı kimse için uzun ömre delalet eder.

Aslanla boğuşmak, kazanmaya; aslana sırtını dayamak, kayıp ve üzüntüye işarettir. Aslan görmek, yüksek mevkideki insanlarla dosluk kurulacağına işarettir.

Rüyada Aslan sevmek

Rüyada aslan sevmek yardımlaşmaya, başarıya ulaşmaya ve yüksek yerlere gelmeye işaret eder. Bu da kişinin ileri ki hayatını olumlu yönde etkilemeye işarettir.

Rüyada aslan yavrusu görmek

rüyada aslan yavrusu

Rüyada arslan yavrusu görmek bir erkek çocuğa işarettir. Arslanın evine girdiğini görmek, hayra, saltanata, uzun ömre ve bol rızka delâlet eder.

Rüyada aslan tarafından kovalandığını görmek

Rüyada aslan tarafından kovalanmak, Aslan tarafından takip edilmek; tuzağa düşmeye işarettir. Arslanın kovalaması korkuya delalet eder.

Rüyada aslan öldürmek

Rüyada aslan öldürüğünüzü gördüyseniz her alanda başarıya ulaşacağınız anlamına gelmektedir.

Rüyada aslan Görmek: Güçlü biri olduğunuz için her zaman başarılı olacaksınız. Eğer bir aslanın saldırısına uğradığınızı gördüyseniz, düşmanlarınızın tarafından yenilecekiniz.

 • Rüyada aslandan korkmak

aslan

Rüyada aslanla karşılaşan ve korku duyan bir kimse maceralı sayılan bir işten büyük kazanç sağlayacak ve üstün, önemli biriyle dost olacak anlamına gelir. Kafesteki aslan bir dostun güç durumda kalacağına işarettir. Aslanla boğuşan kimsenin düşleri gerçekleşecek demektir.

Ibni Sirin e göre (r.a): Rüyada Aslan görmek kuvvetli ve şiddetli bir düsmanla yorumlanir. Aslanla dövüstügünü gören, üzerine saldiran kuvvetli bir düsmanla mücadele eder. Bir aslana karsi çiktigini fakat aslanin kendisine dogru geldigi halde ona saldirmadigini gören, devletten veya devlet adamlarindan bir zarar görmez.

 • Rüyada aslandan kaçmak

Aslandan kaçtigini ve hayvanin kendisini kovalamadigini gören, korku ve endiseden kurtulur, düsmanina üstün gelir. Kendisine aslan eti getirildigini görenin eline mal geçer, o etten yemek daha iyidir. Aslan sütü de böyledir.

 • Rüyada aslan başı bulmak

Kirmani ye göre: RÜYADA ASLAN GÖRMEK hükümet reisi ile tabir olunur. Rüyada bir aslan basi buldugunu ve onun etinden yedigini görmek, rütbeye ve mala ve nimete delalet eder.

 • Rüyada aslanın bir parçası

Aslanin vücudundan bir parçanin eline geçtigini görmek, düsman malindan faydalanmaya isarettir. Bir aslani arkasina yükledigini gören düsmani ile anlasir. Bir aslanin arkasindan dolasarak önüne çiktigini göreni, hükümet cezalandirir. Bir aslan basi aldigini gören büyük bir makama geçer.

Rüyasinda bir aslani sagdigini gören, devletin malini idare eder. Eger tüccarsa mali artar, isçi ise kazanci çogalir.

 • Rüyada aslan yavrusunu emzirmek

Bir kadin rüyada aslan yavrusunu emzirdigini görse, büyük bir adamin süt annesi olur. Eger aslan yavrusunu besleyen erkekse, bir yere Amir olur.

 • Rüyada arslan ısırması

Bir aslanin kendisini isirdigini veya pençesiyle bir tarafini yaraladigini gören, düsmanindan zarar görür.

 • Rüyada aslan öpmek

Rüyasinda kendisini bir aslaninin kucakladigini gören, devlet büyüklerine yakinlasir. Bir aslan öptügünü veya aslanin kendisine tatli, tatli baktigini gören, hükümet hizmetine girerek hayir ve menfaat görür. Eger çalisiyorsa derecesi yükselir.

Aslan eti yemek devlet büyüklerine yakin olur ve onlarin itimadini kazanir. Aslanin derisi, kili, eti ve kemigi; ya hükümetten veya düsmandan gelecek malla tabir olunur.

Rüyada Aslana binmekEs Salimi ye göre: Rüyasinda bir aslana binip diledigi yere götürdügünü gören, büyük ve kuvvetli bir düsmanina üstünlük saglar.

Rüyada Aslan Kovalamak Aslanin kovalayip onun kaçtigini gören, korktugu ve çekindigi bir seyden kurtulur ve muradina erer.

Rüyada Aslandan Korkmak

rüyada aslan

Aslandan korktugunu fakat bir zarar görmedigini gören, düsmanindan kurtulur. Evinde aslanlar bulundugunu gören, hayra erer, ömrü uzun olur. Eger o evde bir hasta varsa iyi olur. Aslanin derisinden, etinden, kemiginden, kilindan, damagindan ve aslanin bir seyinden bir parça buldugunu gören miras yer.

 • Rüyada azgın aslan görmek

Ebu Sait El Vaiz e göre: rüyasinda azgin bir aslanin halkin yolunu kestigini görmek, devletin zulüm yapacagina, bir aslanin kendisini kovaladigini görmek, hükümetten korkmaya, bir aslana binmis ama korkmakta oldugunu görmek, bir belaya ugrayacagina delalet eder.

 • Rüyada aslan görüp kaçmak

Aslani görüp kaçtigini ve hayvanin kendisini görmedigini gören, ilim ve hikmete nail olur. Bir aslanin bir memlekete girdigini görmek, orada hükümet baskaninin degisecegine isarettir.

Cafer i Sadik a göre (r.a): Rüyada aslan görmek üç sekilde yorumlanir;

 1. Hükümet baskani,
 2. cesaretli bir adam
 3. inatçi düsman.

Rüyada dişi aslan görmek

aslanlar

Bir baska rivayete görede: Ibni Sirin e göre (r.a.). Rüyada disi arslani görmek, kötü düsünceli, zalim ve çocuguna kahredici bir kadina isaret eder. Rüyada bir disi arslanla münasebette bulundugunu gören kimse, büyük bir sıkıntıdan kurtulur. Kendi islerinde yükselir ve düsmanina galip gelir. Rüyada Dişi aslan sütünü içtigini gören kimse, düsmana galip gelir.

 • Rüyada aslan eti yemek

Etini yiyen de güç ve büyük bir mülk elde eder. Rüyada arslan görmek kuvvetli ve siddetli bir düsmanla yorumlanir. Arslanla dövüstügünü gören kimse üzerine saldiran kuvvetli bir düsmanla mücadele eder.

Bir arslana karsi çiktigini fakat arslanin kendisine dogru geldigi halde ona saldirmadigini gören, devletten veya devlet adamlarindan bir zarar görmez.

 • Rüyada arslandan kaçmak

Arslandan kaçtigini ve hayvanin kendisini kovalamadigini gören, korku ve endiseden kurtulur, düsmanina üstün gelir. Kendisine arslan eti getirildigini görenin eline mal geçer, o etten yemek daha iyidir. Arslan sütü de böyledir.

 • Rüyada evde aslan görmek

Arslani evinde gören kimse hayra, güce ve uzun ömre erisir. Bir kimse arslanin kendisini isirdigini görse, isirdigi miktar düsmanindan bir seye erisir.

 • Rüyada aslanla boğuşmak

Arslanla dövüstügünü gören, azgin düsmanla kavga eder. Arslanin derisinden yahut kilindan bir sey aldigini görenin eline düsmanin malindan bir sey geçer. Çok kere bu, miras malina isaret eder.

Kendinize güvenen, güçlü bir insan olduğunuz için, hayatta her zaman başarılı olacaksınız.

Rüyada aslan saldırması düşmanlarınız tarafından yenilecek onların emri altına girmeye işarettir.

Rüyada aslan avlamak Arslan veya diğer yırtıcı hayvanları avladığını görmek, diğer sultanlara hile yapan büyük bir sultan ile tâbir olunur.

Rüyada aslan beslemek, aslan besleyen erkek yada kadın fark etmez işinde yükseleceğe, başarılı bir yönetici konumununa nail olacağa işarettir.

Rüyada aslan almak, ümitsizlikten sonra ulaştığı itibarlı mertebeye, saygınlığa, yüksek kazanc ve servete işarettir.

Rüyada aslan ayağı, pençesi, ümit ettiğiniz mevkiye ulaşacağınıza, kazancınınızın artacağına iyi bir mevkiye yükleceğinize de delalet eder.

Rüyada aslan başı görmek: Yüksek bir mertebeye yükseleceğinize işaret eder.

Rüyada aslan beslemek

Rüyada aslan beslemek önemli insanlarla dostluk kurmaya işarettir.

 • Aslanı genç bir kızın görmesi: İyi bir evliliğe.
 • Bekar biri dişi Aslan görürse: Bir kız veya dulla tanışmaya.
 • Dişi aslan: Zenginliğe. Yavru aslan: İyi bir iş arkadaşına.
 • Koşan aslanlar: Umulmayan bir zenginliğe ve mutluluğa.
 • Aslana binmek: Sözü geçen biri olmaya, başarıya.
 • Aslanla boğuşmak: Kazanmaya.
 • İki aslanın kavgası: İki kişinin kavgasına seyirci kalmaya.
 • Aslan eti yemek: Zenginliğe ve mal edinmeye.
 • Aslan öldürmek: Her alanda başarıya.
 • Dişi aslanla çiftleşmek: Bir düşmana veya hastalığın geçmesine.
 • Aslanla konuşmak: Güçlü dostlara
 • Aslan kükremesi: Kötü habere
 • Aslana sırtını dayamak: Kayıp ve üzüntüye.
 • Aslanın birinin yanına gitmesi: O kişinin üzüleceğine.
 • Aslan tarafından takip edilmek: Tuzağa düşmeye işarettir.

Rüyada arslan görmek Adalet veya hükümet kudretidir...

Rüyada Aslan yorumları

Havva

Rüyamda bir arslanın evimin önünde köpekler ile kavga ettiğini köpekler tarafından ısırıldıgını gördüm bu ne anlama gelir acaba?

Drnc

Aslanla bogustum ve oldurdum etlerini kusbası doğradım yorumu nedir acaba

Hidir Abdi

Rüyamda Aslan gördüm, ama aslan ciftetelli oynuyordu. Bu ne anlama gelir?

ikram

Aranan Rüya: Selamünaleyküm Hocam araç almak için istihare namazını kıldım ve yattım rüyada bir dağa çıkıyorum bir ev var elimdede silah var bir aslan geliyor bana saldırmaya onu öldürüyorum eve doğru koştum ve kapıyı açtım bir yılan vardı onuda öldürmeye çalıştım bilmiyorum öldümü diye bu kadar hatırlayabildim..??? teşekkürler

ikram

Aranan Rüya: Selamünaleyküm Hocam araç almak için istihare namazını kıldım ve yattım rüyada bir dağa çıkıyorum bir ev var elimdede silah var bir aslan geliyor bana saldırmaya onu öldürüyorum eve doğru koştum ve kapıyı açtım bir yılan vardı onuda öldürmeye çalıştım bilmiyorum öldümü diye bu kadar hatırlayabildim..??? teşekkürler

papatya

rüyam da aslanın balkon da olduğunu gördüm ve balkon kapısına kanepeyi dayayarak kapının açılmasını engelledim ve cok korktum. daha sonra balkon camından bakarak aslanın gıttıgını gordum ruya tabırın de ıse tuzağa düşeceğim söyleniyor.

zülal

rüyamda şehri aslanlar (çok fazla) basmış kimse dışarı çıkamıyor korkuyor, oğlum ve ben arabasıyla dışarı çıkıyoruz aslanlar bize zarar vermiyor yol veriyorlardı geceydi

PINAR

Rüyamda aslan seviyorum. Aslan başta kızmıyor kendini sevdiriyor. Ama çok uzun bir müddet sonra elimi parçalıyor.Ama ben halen o aslanı sevmek zorunda hissediyorum kendimi ve seviyorum .Gene parçalıyor gene seviyorum .Lütfen yorumlayabilirmisiniz.

erdinç

rüyamda aslan beni ısırdı

bahar

rüyamda karsı komsumuz evinde iki tane aslan beslemekteydi.sonra bende evde nasıl aslan beslıyor diye elestırıyordum ve korkuyordum sonra aslanın bır tanesı bızım eve giriyordu ben cok korkuyordum yanıma geldı ama bana hiç zarar vermeden tekrar gitti

julian

rüyamda sayısı 10 un üzerinde olan aslanlar ana yolda insanlara ve bana saldırıyorlardı ben kaçarak camiye gittim aralarında birde fil vardı

kadir

rüyamda Aslan bana kanguruyla mesaj göndermiş. kanguru yaklaşıp bana sana aslanın mesajı var diye kanguru benimle konuştu. ve dediki birileri ona ona ceza kesmişler o kesilen cezaya ihtiyacı varmış ve alıcakmış geri . bende alsın verdim gitti dedim. mesaj gönderdim.

AYŞE

bir haftadan beri her rüyamda büyük bir pelerinin içinde bir aslan görüyorum ve peşinden gidiyorum ister istemez.ve sonra aslan beni fark ediyor gözleri korkutucu bir şekilde birbirimize bakıyoruz kovalamaya başlıyor üstüme çok hızlı geliyor bir şekilde farkk etmeden kaçmayı başarıyorum hemenn sonra uyanıyorum

onur

rüyamda gördüm aslan peşime veriyorduu:(

merve

rüyamda erkek bir aslan bana kur yapıp ilişkiye giriyordu benle evimizin içerisindeydi. ailemle birlikte duruyordu.

yunus

ben rüyamda gördüm bi aslan ck büyüktü once evcildi duruyodu annemlerin yanında sonra ben ip bağlarken bana pençe attı ben kaçtım sonra arkadsalarımla kostuk eve annem imdat diye bağırıyodu ben o sinirle aslana osmanlı tokatını bi koydum mayıştı öldğ aslan.

emn

rüyamda bir ev ve evin yanında da deniz vardı içinde de bir tekne. tekneden aslan çıktı evin önünde bikaç kişiye saldırdı sonra tam bana saldıracaktı teknenin odalarından 1 ine sığındım sanırım tuvaletti ve tam saldıracaktı ki kapıyı kapattım.

Can

Rüyamda uzaktan aslanı gördüm :(

salih

rüyamda aslan yavrusu besliyordum sonra büyüdü evcil oldu

ceren

annemlerde aslan kapılarının içinde anne bunun burda ne işi var demeye kalmadı aslan kaçdı ve beni kovalamaya başladıhep kaçdım ama zarar veremedi

asya

rüyamda beyaz yavru aslan gördüm. acaba tabiri nedir?

hattab

rumyamda 2 aslan ve 2 ağac ve 1 dağ dağ 50 metre büyüklüyünde sadece dağı görüyorum ve 2 dağdan yan şekilde cıkmış ve aslanlar bir aslan bir ağacın ve diyer aslan diyer ağacın üstüne cıkıyorlar cıktıkdan sonra ağacın bazı dalları kırılıyor aslanlar ağacdan düşüyorlarmı yokmu oluyorlar bilmiyorum hatırlamıyorum ruyamın yorumunu merak ettim ruyamı yorumlarmısınız acaba teşekürler

semra

rüyamda annemlerin evinin terasında dişi iri bir aslan görüyorum onu görünce korkup geri adım atıyorum ama zincirle bağlı olduğunu görünce yaklaşıyorum sonra aslanın aşağıya atlıycanı anlıyorum hayvan ölücek diye üzülüp hemen alt kata iniyorum camın üstünde sallanıyor aslan ölmeden kurtarmak için yardım çağırmaya sokağa çıkıp koşmaya başlıyorum koşarken birisi kucağıma bir yaşlarında bir erkek bebek verip babası annesini öldürdü onuda öldürmesin al götür diyor onuda alıp koşmaya devam ediyorum ama aslanda ölmek üzere napıcam diye düşünüyorum çocuk daha önemli önce onu kurtarmalıyım diyorum içimden çocuğa sarılarak koşuyorum çocuğun babası geliyormu arkamdan diye arada dönüp arkama bakıyorum kimse yok koşmaya devam ediyorum bir yoldaki polise evimizi tarif edip aslanı ölmeden kurtarın ben çocuğu karakola götürücem deyip karakola varmadan uyanıyorum teşekkürler

zeynep

rüyamda terkedilmiş bi binanın içinde beni öldürmek isteyen insanlardan kaçıyodum kaçarken aslanın köşede korkarak inlediğini gördüm ve kendimden vaz geçip aslanı kurtarmak için ona yardım ettim binanın tepesine geldiğimizde balkondan ona atlamasını söyledim çünkü balkon çok güzel bi bahçeye açılıyodu o atladı ve bahçeye geçti bende arkasından atladım ve ağacın dallarında sallanmaya başladık bahcede harika bi toprak kokusu vardı sonra yere inip tekrar kaçmaya başladık.

Okan

Rüya da kendimi aslan olarak gördüm. Yolumun üzerine dinozor yavrularına benzeyen ama tam değil de hani öyle şekilsiz benden büyük 7-8 hayvan yolumu kesti. Onlarla savaştım oradan yaralı olarak kurtuldum. Onlarla girdiğim mücadelede onların bazısını yaraladım bazısı hiç yaklaşmadı onlardan bir tanesi de benim ensemi birkaç kez , bir kez de karnımı ısırdı o şekilde yaraladım. Oradan yaralı olarak kurtuldum. Yaralı olarak yatarken 2-3 insan geldi. aslan olarak beni aldılar ve bir yeşilliğin arkasında doğum yaptırdılar. Yanlız bu doğum yapılırken hem aslan olarak görüyorum kendimi o doğumu yapan, hem de o doğumu izleyen bedenen orada olmayan bir ruh gibi sanki görüyorum. Bu kadar gördüm neye delalet ediyor acaba ?

Beytullah

Hocam merhaba,
Rüyamda dişi aslan gördüm ve bana kuyruk sallayarak kur yapıyordu. Çeşitli kur yapma evrelerinden sonra dayanamayıp bu aslanla ilişkiye girdim. Bu rüya neye dalalet acaba?

SAMİ KAVAL

RÜYAMDA İKİ ASLANLAN KARŞILAŞTIM BİRİSİNİ DİŞLİ KÜREKLE ONA SOKTUM

Duru

Rüyamda elektronik eşyalar vardı mesela cep telefonu tablet mp4çalar gibi elimde tutuyodum onlarla denize girdim düşürmemeye çalıştım ama düşürdüm denize dalarak onları denizden çıkardım deniziz ilerisinde de bana bakan babamı gördüm

serap

rüyada aslan gordum benı yıyıyordu

ilknur

annem rüyasında erkek aslan görmüş anneme kükremiş

Selda

Rüyamda aslan ölüsü gördüm.

naciye

rüyamda aslan beni yemeek istiyordu sonra yanmdan ayrıldı

mehmet

Rüyamda kış ayı dağdayım iki beyazımsı kurt peşimde ben kaçıyorum köydeki eve yaklaştığımda gri bir kurt köpeği ve aslan cıkıyor karşıma ilk önce korkuyorum ama sonra aslanla köpeğe kurtlara saldırmalarını işaret ediyorum ve kurtlar kaçıyor

recep

trende giderken deve gördüm aslana yaklaştı aslan onun ağzından ısırdı

ahmet

rüyamda kardeşımın aslanlar tarfından yenıldığını gördüm

şeyda

rüyamda erkek aslan gördüm onunla karşı karşıyaydık ve bana kükredi

YORUM EKLE

Dikkat: !!! yorumlardan gelen rüyaların tabiri yapılmamaktadır!!! Yorumlar editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

İsim*
Yorumunuz*