Rüyada Anahtar Görmek

Rüyada anahtar kaybetmek, erkekler için, ev değişikliğine, kadınlar için, evliliğinde geçimsizliğe işarettir.

Rüyada Anahtar bulmak güç ve iyi bir gelecek sağlayacak bir işe başlanacağına işarettir.

Rüyada Anahtarla kapı açmak, problemlerin çözümünün göründüğünden daha kolay olduğuna işarettir.

Kırık anahtarı görmek, çevrenizde arkanızda konuşan dostlarınızın varlığına işarettir.

Rüyada anahtar çalınması,işlerinizi boş vermenizden dolayı çok zor durumlara düşeceğinize işarettir..

Anahtar, kapılar açan bir Alettir. Bu sebeple rüyada anahtar görmek, Rüya sahibi için Allahu Teâlâ'nın lütuf ve ihsanına delâlet eder.. Anahtar, ilim ve Kur'ân'ın kapısını açmakla da tâbir olunur.

Kirmanı demiştir ki:

Rüyada Anahtar ile bir yeri açtığını görmek hayra, kapamak ise şerre delâlet eder.

Cafer-i Sâdık hazretleri derler ki:

Anahtar, güç işlerin açılmasına, keder ve gamdan kurtulmağa, hastalıktan şifa bulmağa, muradın hâsıl olmasına, dinde kuvvete, duanın kabulüne, ilim ve marifete delâlet eder..

Rüyada elinde cennetin anahtarı olduğunu görmek, ibadet, ilim, hikmet ve marifetle nasiplenmeye delâlet eder..

Elinde birçok anahtarın olduğunu görmek, büyük ve şerefli bir saltanata işarettir.

Rüyada bir kapıyı veya bir kilidi açtığını görmek, düşmanlar üzerine galip olmaya delâlet eder.

İmam Nablusî rüyada anahtar görmeyi şu şekilde tabir etmiştir:

  1. Rızık
  2. Muavenet
  3. İlim
  4. Zevç ve evlat
  5. Mal
  6. Felah
  7. Kabul olunan dua
  8. Hac farizası
  9. Vali ve melik

Rüyada elinde dişsiz bir anahtar olduğunu görmek, yetime zulmetmeye işarettir. Elinde Kabe'nin anahtarını görmek, yüksek şahsiyetlerden birine erişmeye ve onunla dost olmaya delâlet eder.

Yine anahtar, hazineler ile de tâbir edilir. Zira her kapı anahtar ile açılır.

Rüyada demirden bir anahtar görmek, kuvvetli ve şöhretli bir kimseye ve işlerin selâmetine delâlet eder.

Bazı kere de anahtar görmek, evlâda, casuslara, yolculuğa, hizmetçilere, kadınlar için de kocaya delâlet eder.

Rüyada elinde ağaçtan yapılma anahtar görmek, emanet bıraktığı malı varsa zayi olacağına işarettir.

Cabirü'l-Mağribî demiştir ki:

Rüyada elinde bir anahtar olduğunu görmek, temiz Su ile Abdest almaya ve ibadetlerde devama işarettir. Elinden anahtarın düştüğünü görmek, namaz hususunda tenbelliğe delâlet eder..

Anahtarla bir yeri açmak hayra, kapatmaksa şerre delalet eder. Anahtar, tan bir şey istemeyle, dua ve istiğfar ile tabir edilir.

Elinde bir anahtar olduğunu görmek abdest alıp ibadet etmeye; elinden anahtarın düştüğünü görmek namazı eda etmekte gevvşek davranmaya delalet eder.

Ayrıca anahtar görmek, rızık, ilim, evlat, elçi, mal, define, koca ve hacca gitmekle tabir edilir.

Elinde birçok anahtar olduğunu gören kimse büyük bir mertebeye erişir.

Anahtar ile bir kapıyı veya kilidi açtığını gören, büyük bir zatın yardımıyla düşmanına galip gelir. Bir anahtar aldığını gören hazine bulur; eğer arazi sahibi ise toprağından istifade eder.

Rüyada anahtar kaybetme, erkekler için, ev değişikliğine,kadınlar için, Aile yaşantısında geçimsizliğe işarettir. Anahtar bulmak güç ve iyi bir gelecek sağlıyacak bir işe başlanacağına işarettir.

Rüyada anahtar kaybetme, erkekler için, ev değişikliğine, kadınlar için, evliliğinde geçimsizliğe işarettir.

Rüyada anahtar bulmak güç ve iyi bir gelecek sağlayacak bir işe başlanacağına işarettir.

Rüyada anahtarla kapı açmak, problemlerin çözümünün göründüğünden daha kolay olduğuna işarettir Kırık anahtarı görmek, çevrenizde arkanızda konuşan dostlarınızın varlığına işarettir. Anahtar çalınması, işlerinizi boş vermenizden dolayı çok zor durumlara düşeceğinize işarettir..

Hayatınızda beklenmedik değişiklikler olacağının işaretidir. Anahtar bulmak, mutlu bir iş ve aile hayatına, kaybetmekse gereksiz maceralara yorumlanır.

Anahtar yeni bir umut, yeni bir fırsattır.

Anahtar, eliyle halkin islerinin yapilmasi için araci olan bir kimse ile tabir olunur. Elinde bir çok anahtarlar oldugunu gören, rütbe ve seref sahibi olur.

Kirmani ye göre: anahtar ile bir yeri açmak hayra; kapatmak serre delalet eder. Kilitlemek evlendirmege, elinde cennetin anahtarlarini görmek sonu, hayirli bir is yapacagina isarettir.

Bazilari demislerdir ki : Anahtar görmek Allah (C.C.) Teala Hazretlerinden istenen bir sey veya dua veya magfiret ile tabir olunur.

Cabir ül Magribi ye göre : elinde bir anahtar oldugunu görmek, temiz su ile ab dest almaya, ibadete delalet eder. Elinden anahtarin düstügünü gören, namaz kilmakta tembellik eder.

Cafer i Sadik (R.A.) a göre: rüyada anahtar görmek, güç islerin asilmasina, kederden kurtulmaya, hastaliktan iyilesmeye, muradin olusuna, dinde kuvvete, dualarin kabulüne, ilim ve marifete delalet eder. Bir seyi anahtarla açtigini gören istediginde yardim görür. Bir kadin, kendisine bir anahtar verildigini görse, bekar ise evlenir. Kendi sine bir anahtar veya anahtarlar verildigini gören, halka hükmedecek büyük bir ise girer. Bu rüya her suretle hayirlidir. anahtarin veya dislerinden birinin kirildigini görmek, hayir delildir.

Rüyada anahtarinin kayboldugunu veya çalindigini görenin isleri yarim kalir. Anahtari kilidin deligine soktugunu görmek, nikaha isarettir. Eger anahtar yeni ise bakire bir kizla, eski ise dul bir kadinla evlenilir.

Ebu Sait EI Vaiz e göre: demirden anahtar kuvvet ve kudret sahibi bir kimsedir. Açmak iyidir, zafere isarettir. Elinde anahtarlar oldugunu görenin eline mal geçer. Anahtarla bir yeri açmak, dua ile bir sey istemege delalet eder.

Rüyasinda bir kapiyi açmak ,için cebinde anahtar aradigini görmek, büyük bir is kurmak için sermaye veya ortak aradigina, yahut önemli bir davaniz için, bir ünlü Avukat bulmaya çalistiginiza, veya elinize geçen büyük miktarda bir paranizi nasil degerlendirmeyi düsündügünüze delalet eder.

Abdulgani Nablusi ye göre: anahtar görmek, düsünce ile yorumlanir. Rüyasinda bir anahtari oldugu halde evinin veya kasasinin yahut dolabinin kapisini açamayanin hayatta çok çalistigi halde kazanci ancak karin doyurmasina yeter. Anahtarla kolaylikla her kapiyi açtigini gören, zahmetsiz ve çok rahat para kazanir.

Bir baska rivayete görede: Anahtar görmek, eliyle halkin islerinin yapilmasi için araci olan bir kimse ile tabir olunur. Elinde bir çok anahtarlar oldugunu gören, rütbe ve seref sahibi olur. Anahtar görmek, rizka veya yardima isaret eder.

Rüyada bir kapiyi anahtarla açtigini gören kimse Allah in yardimi ile murad ettigi seye kavusur. Bir kadin rüyada kendisine anahtar birakildigini görse, o kadin birisiyle nikahlanir. Anahtar, hacc ile de tabir edilir.

Bir baska rivayete görede;Rüyada, anahtar görmek, rizka veya yardima yahut Cenab i Hak tarafindan olacagi seyle ilim ve Kur an in kapisini açmaya delalet eder. Özellikle kendisiyle beraber birçok anahtar varsa, rizik ve ilme nail ve bunlara sebep olan seylere yardimci ve düsmana galip gelmeye mazhar olur.

Bazen anahtar evlada, casuslara, yolculuga, kölelere, kadinlar için kocaya ya da mala delalet eder. Bazen anahtar Cenab i Hakkin gayb hazinesinden ümit ve arzu ettigi seye nail olmasina delalet eder.

Rütbe ve makam sahipleri için anahtar görmek sehirlere, köle için kurtulusa delalet eder.

Rüyada elinde agaçtan bir anahtar oldugunu gören kimse, birisinin yanina emanet mal birakmasin, birakilirsa o kimse onu inkar eder. Çünkü agaç parçasi nifaktir.

Rüyada elinde dilsiz bir anahtar oldugunu gören kimse, yetime zulmeder. Anahtar, duanin kabul olmasina da delalet eder.Anahtarlar, hazinelere de delalet eder, çünkü hazineler onlarla açilir.

Demirden yapilmis anahtar, kuvvetli ve söhretli bir kimseye ve islerinin açilmasina delalet eder. Rüyada bir kapiyi veya bir kilidi açtigini gören kimse, düsmanina galip gelir. Bazen de kuvvetli bir kimsenin yardimi ile galip gelir. Rüyada bir kapiyi anahtarla açtigini gören kimse, Hakkin yardimi ile murad ettigi seye kavusur. Eger anahtarsiz açarsa, o kimse dua veya iyilik ve ebeveyninin duasiyla maksadina nail olur.

Hayatınızda beklenmedik değişiklikler olacağının işaretidir. Anahtar bulmak, mutlu bir aile hayatınız olacağına ve güzel iş teklifleri alacağınıza işarettir. Anahtar kaybederseniz, gereksiz deneyimler edineceğiniz ve maceralar yaşayacaksınız.

Rüyada anahtar görmek, aklını kullanamayarak fakirleşmeye, anahtar bulmak, yaptığınız iş sonucunda bol kazanç elde edeceğinize, hapishane kapısını anahtar ile kilitlemek, destek aldığınız kimselerin sıkıntıya düşeceklerine ve artık sizin desteğinize ihtiyaç duyduklarına, kapı üzerinde anahtar görmek, mahkum olunacağına, kırılmış anahtar görmek, malınızı korumanız gerektiğine,anahtarla kapı açmak, zor olacağını düşündüğünüz bir işin çok kolay olacağına işarettir.

Rüyada Anahtar yorumları

Ebru

Rüyamda eski sevgilimin arabasının kapılarını açmaya calışıyorduk ve eski sevgilim bana arabanın anahtarlarını verdi ve anahtarlar biraz pasliydi arabanın bir kapısını ben açtım eski erkek arkadaşım da arabanın diğer kapısını açtı

biricik

ruyamda bır suru kucuk dolabın onunde duruyorum.elımde bır suru anahtar var .ancak dolabın kılıdı kucuk ve bende mınık bır anahtar bulunuyor.dolabımı arıyorum.bırıne mınık anahtarı sokuyorum dolabın zaten acık oldugunu farkedıyorum.ıcınde desteerce para var ve kılıtlı degıl.kapatıyor ve kılıtlıyorum,baskasına aıt cunkı.bır kac denemeden sonra kendı dolabımın kılıdıne uyuyor bu mınıcık anahtar.....ama dolabımın ıcınde ne oldugunu hatırlamıyorum...

şengül

rüyada kendi kapımın başka anahtarla açıldığını gördüm. buradaki açıklamalar beni tatmin etmedi

mehmet

rüyada kız arkadaşım bana anhtar vermesi

salim

Büyük anahtar büyük ev almak dubleks küçük anahtar evcil hayvan

asena

anahtar kırıldı kapıyı açarken mavi bi kapı vardı

Hanife

Birbüyük birde küçük anahtar görmek

YORUM EKLE

Dikkat: !!! yorumlardan gelen rüyaların tabiri yapılmamaktadır!!! Yorumlar editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

İsim*
Yorumunuz*