Rüyada Akbaba Görmek

Nezaketsiz ve ahmak insanla tabir edilir. Akbaba kuşu tutmak hastalığa, Bir yerleşim alanına akbabaların girdiğini görmek, oranın istila edilmesine, Bir hastanın evinde akbaba görmesi ölümünün yaklaşmış olduğuna, Sanat ehli kişinin akbaba görmesi menfaatte, Akbaba sürüsü işsizliğe, serkeşliğe, korku ve sıkıntıya delalet eder.

Rüyada akbaba kalbi kötülükle dolu düşmanı demektir. Rüyada Akbaba gagalarsa, maddi ve manevi zarar görür.

Rüyada akbaba görmek miskin, zararsız bir yabancı adamla tabir olunur. Yanında akbabanın etinden, tüyünden, kanatlarından bir şeyin bulunduğunu görenin, fakir ve garip bir kimseden eline bir miktar mal veya başka bir şey geçer.

Bir rivayete göre, o adam yüzünden sevap kazanır. Rüyada akbabaya bindiğini gören, gurbete gider ve fakirleşir. Yanında bir akbaba yavrusunun olduğunu görenin çocuğu fakirleşir. Dişi bir akbaba aldığını gören, fakir bir kadınla evlenir.

Kirmani demiştir ki: Rüyasında kendisine bir akbaba verildiğini gören, hayır ve selamet ile dindar ve fakir bir topluma Başkan olur. Akbabanın sesini işitmek, keder ve sıkıntıdan kurtulmaktır.

Rüyada Akbaba Kuşunu gece uyurken rüyada görmek, ahmak ve anlayışsız bir insana, gündüz uyurken görmek ise hastalıklara işarettir. Bir kimse rüyada akbaba kuşunu tuttuğunu görürse, çok kanlı bir kavga veya savaşta bulunur ya da şiddetli bir hastalığa yakalanır.

Hasta bir kimsenin rüyada kendi evinde bir Akbaba Kuşunu görmesi, ölümüne işarettir. Akbaba kuşları, issiz kimselere, haram kazanç ile meşgul olan hırsızlara, ya da kötü söz işitmeye işaret eder. Rüyada görülen Akbaba, Rüya sahibinin erişeceği korku ve vahşete yorumlanır.

Bir kimse rüyada birçok akbaba kuşunun bir şehre girdiğini görse, o şehir halkına harem keş, sefih (eğlenceye düşkün) ve alçak bir takım Asker girer. Hasta bir kimse rüyada kendi evinde bir akbaba kuşu görse, o hasta ölür yahut hastalığından dolayı ölüme yaklaşır. Rüyada tabak, çanak, çömlek ve testi gibi şeyleri imal edenler ve şehir haricindeki sanatkârların akbaba kuşunu görmeleri, hayır ve menfaate, doktorlar ve hastalar için şerre delalettir.

Rüyada Akbaba kuşları düşmana, şehirde yasamayan sefil, alçak ve asaletiz bir kavmin girmesine tabirdir. Akbaba kuşları issizlerden, ölü yıkayanlardan ve kabirleri mesken eden taifeden bir takım kimselere delalet eder. Akbaba kuşları, duvarlar arasında ve haram kazanç ile meşgul olan hırsızlara ayrılık ve vahşete, mamur yerin harabına ve kötü söze çıkar.

Nezaketsiz ve ahmak insanla tabir edilir. Akbaba kuşu tutmak hastalığa, Bir yerleşim alanına akbabaların girdiğini görmek, oranın istila edilmesine, Bir hastanın evinde akbaba görmesi ölümünün yaklaşmış olduğuna, Sanat ehli kişinin akbaba görmesi menfaatte, Akbaba sürüsü işsizliğe, serkeşliğe, korku ve sıkıntıya yorum edilir.

YORUM EKLE

Dikkat: !!! yorumlardan gelen rüyaların tabiri yapılmamaktadır!!! Yorumlar editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

İsim*
Yorumunuz*