Sponsorlu Bağlantılar

Tabirciler Rüyada ağlamanın anlamını bazı kere sevinç, bazı kere de kedere tabir etmişlerdir. Genel anlamda, rüyada ağlamamak sevineceğinizin işareti olarak yorumlamaktadır. Rüyada Ağlamak hüzün, kederden kurtulmaya sevinçli habere işarettir.

Rüyada ağlamak nedir

Rüyada Ağlamak

Rüyada ağlamak duruma göre sevinç yada kedere işarettir. Rüyada sessizce ağlamak keder, üzüntülerin bitmesine, rüyada ağlarken gözlerden yaş akması murada ermeğe, sakin sakin ağladığını gören, gamdan kurtulmaya işarettir.
rüyada ağlamak

Kirmaniye göre rüyada ağlamak ve üzülmek: Ağlayan kişinin çok sevineceğine, ağlamaktan dolayı gözlerinin yaşla dolu olması helâlinden mal kazanacağına işarettir.

Rüyada yüksek sesle ağlamak

Rüyada yüksek sesle bağırarak, feryad ederek, elini yüzüne vurarak, söz söyleyerek, yakasını paçasını yırtarak ağladığını görmek, uyandığında ağlamaya işarettir.

Rüyada Allah Korkusundan Ağlamak

Rüyada korkusundan ağlamak, sevince, feraha, iyi bir gelecek demektir. Rüyada ağlamak, yüce Allah'tan korkmaya, rahmetin inmesine, muhtaç olan kimseler için de yağmura tabirdir. Çünkü gözyaşı olan yere rahmet iner. Rüyada Ağlamak bulunmaz sermayedir.
rüyada ağlamak

Rüyada vefat eden, ölen birine ağlamak

rüyada ağlamak

Ebu Said El-Vâiz demiştir ki: Rüyada tanıdığı bir insanın vefat ettiğini, buna ağladığını görmek buna rüyada ağlamak, gördüğü gibi çıkmaya, keder, hüzne işaret eder. Ağlamadığı halde gözlerinden iplik iplik yaşlar aktığını görmek, murada ermeye, sevince yorumlanır.

Rüyada yüksek sesle ağlamak

rüyada ağladığını görmek
Rüyada yüksek sesle ağladığını görmek uyandığında da ağlayacağına tabirdir. Rüyada sessiz ağladığını gören kişi berekete yorumlanır. Rüyada ağladığını gören kimse Allah'ın rahmetine nail olur.

Rüyada yüksek sesle, üstünü başını yırtarak ağlamak, Rüya sahibinin uyanıkken, ağlamasına, Sessizce ağlamak yağmur, berekete, rahmete, Allah korkusuna, sevinç, sürura işarettir. Rüyasında ağladığını gören kimse çok sevinir. Ağlamak ruhun saflığına işarettir.

Rüyada Ağlamak sevince, rüyada gözyaşı yanağı yakıyorsa sevineceğinize, uşutuyorsa üzüleceğinize, Rüyada bağırmadan ağlamak dert, gam, kederden kurtulmak demektir.

Rüyada bağırarak ağlamak

Rüyada Bağırarak ağladığını görmek, o yer halki için musibet geleceğine yorumlanır. Aglamadığı halde gözlerinden yaş aktığını görmek, muradina ermektir.

Rüyada Agladığını fakat gözlerinden yaş akmadığını görenin, beklediği, ümit ettigi şey eline geçmez. Ağladığını gözünden yaş yerine kan aktığını görmek, elinden kaçırdığı fırsata pişman olduğuna, günahlarından tövbe etmesi gerekir.

Tanıdığın bir insanın öldüğüne ağlamak

Ebu Sait El Vaiz: rüyada tanidigi bir insanin vefat ederek buna agladigini görmek, gördügü gibi çikmaya, ölüm yüzünden musibete, kedere ve halkin suçlamasina delildir. Halkin bir büyük için agladiklarini ve elbiselerini yirttiklarini görmek, o kisinin kötülük yapacagina delalet eder. Rüyada ölüp, cenazenin arkasından ağlandığını görmek, sevince yorumlanır.

Kirmani: Rüyada ağlamak, büyük bir rahata çıkıp sevinir. Fakat, bağırarak, inleyerek ağlayan felakete uğrar. Gözlerine dolan yaşın, dışarıya akmadığını gören; helal mal kazanır. Soğuk gözyaşı; üzüntüden feraha çıkmaya, sıcak gözyaşı; keder demektir. Rüyada ağlamak, sevinç, feraha, helal mal, paraya yorumlanır.

Rüyada sıcak gözyaşı kedere, soğuk göz yaşı, gam, kederden kurtulmaya tabirdir.

Eger Allahu Teala korkusundan, günahini hatirlayip pisman olmakdan ya da Kur an dinlemekten ötürü aglaniyorsa, o zaman rüya sahibinin sevinmesine, üzüntü ve kederinin gitmesine isaret eder.

Rüyada sessiz ağlamak

ağlamak

Allahu Tealadan korkmaya, Allahu Teala tarafindan rahmetin inmesine , muhtaç olan kimseler için yagmur yagmasina delalet eder. İmam-ı Nablusî şöyle der: "Eğer rüyada ağlamak Allah korkusundan, Kur'an dinlemekten veya işlenen günahlara pişmanlıktan dolayı ise, Rüyayı gören kimsenin üzüntülerinin yerini sevincin almasına işaret eder.

Rüyada ağlamak ağlayarak uyanmak

Rüyada ağlayarak uyanan kimse genelde tez zamanda sevinecek, mutluluğa ulaşacaktır. Yani çok sevineceği bir haber alır ve uzun süredir istediği bir dileğine kavuşur.

rüyada ağlamak bağırmak

Rüyasinda Feryat etmek sevinçle yorumlanir. Eger korkup da feryat etmisse, bu uyanikken yapmis oldugu bir kötülükten ileri gelmektedir. Birisinin kendisine bir fenalik yapacağından çekinerek imdat istemek için feryat etmisse, yaptigi bir kötülükten dolayi kanun uygulamasi ile bir ceza görecegine işaret eder.

Sonuç olarak:Rüyada ağlamak; sevinçli bir habere, hüzün ve kederden kurtulmaya işarettir.


Rüyanızda görmüş olduğunuz Rüyada Ağlamak Görmek yorumunu okudunuz. Ağlamak ilgili diğer tabir ve yorumlara bakmak için Rüya Tabirleri yada Rüya Tabirleri Sözlüğü yada A harfi ile başlayan Rüya Tabirleri A sayfasında rüyanızla ilgili benzer rüyalara da bakabilirsiniz. Ağlamak rüyanız hayr olsun.
Paylaşmaya ne dersin ?

0

Rüyada Ağlamak yorumları

sevinç

ben rüyamda ananemi gördüm ölmüştü ve ben ççok kötü bi şekilde ağlıyodum. yorumlarsanız sevinirim

ebu huzeyf

tam olarak hatıurlamıyorum ama sanırım mekkede bir cami avlusunda olsa gerek orda abdest alırken mazlumalar için bir dua okudum ve ağladığımı gördüm bihayri inşeaalah

Mükremin

Ben rüyamda eşim öldü diye bir başka arkadaşa ağlıyorum arkadaş gittikten sora eşimle telefonda konuşuyorum sadece özlemimi anlatıyorum

berfin

ruyamda sözleniyordum ondan sonra kaynanam tarafından bozuluyordu ama be iitemiyordum yuzuk elimden cıkmıyordu bozulmaması içinde aglıyordum.

fatma

rüyamda annemle kavga ediyordum üstüne sıcak su attım ablamda vardı ablamında sacını cektim ağlıyordum neden anne neden bizi hiç sevmedin neden böyle yaptın diye ağlıyordum

deniznur

merhaba rüyamda vefat eden kızkardeşimi sessizce ağlarken gördüm ve sonra bende ağlıyorum rüyamı yorumlarmısınız etkilendim. :((

EMİNE

RUYAMDA BENİ KOVALAYIP ÖLDÜRECEKLERDİ VE BEN KAÇIYORDUM BENİ YAKALADILAR BIÇAĞI ÇIKARDI ELİNDEN ALDIM BEN ONU ÇOK KÖTÜ YARALADIM RÜYAMIN ANLAMI NEDİR

ali

ben yatarken hanımım rüyamda ağlıyormuşum hanımım bana söyledi hemde 3 kere ama ben agladıgımı hatırlamıyorum bu bana aydınlatırsanız sevinirim

DİLEK

Rüyamda önce kendim daha sonra da kardeşim gelinlik giyiyordu ve sessizce birbirimize sarılarak ağlıyorduk ....... Hayırlar olur inşallah.Acaba sizce bu ne demek olur . Size zahmet bi yorumlar mısınız......

berkay

ben rüyamda ölmüş kuzenimi gördüm onun mezarının üstünde ikimizde oturuyorduk o bana bakıyodu ben ona sonra arkana bakdedi baktım dön düğümde birden kayboldu

seher

rüyamda babamın camiye giderken öldüğünü görüyordum elerimi yüzümü vurarak kendimi hırpalıyor ve su gibi gözyaşlarım akıyordu.babama senin yerine ben öleydimm,evimizin direği yıkıldı,kanatlarım kırıldı diyordum yalnız benim feryatlarımı sadece ben duyuyordum...uyandığımda hala ağlamaya devam ediyordum..RABB im kimseye yaşatmasınn...AMMİNN..

zeyşan

rüyamda segili peygamberimizi gördüm ne anlama geliyor

ferdane

ben babamın hapısaneye gütürdüklerini gürdüm ve ağladım

oğuz

çok teşekkür ederim beni aydınlattınız

rüzgar

ben rüyamda çok ağlıyodum acayip bunun yorumunu ala bilirmiyim....

esra

seni sensiz yaşamak seni sadece rüyalarımda görüyorum rüyamda da konuşmuyorsun neden ama neden

sinan

eski yaşadığımız yere gidiruz abimle ve ıssız bi yer olmuş oralar babama da orda araba çarpmış ölüyodu o aklıma geliyo devamlı ağlıyordum durmadan ama sessizce bunun anlamını söylermisiniz lütfen ... ?

tuğba

ben rüyamda sevdiğim kişi ağlıyordu onu gördüm

sema

ben rüyamda annemin ve babamın bacaklarının olmadığını gördüm ve sesiz bir şekilde ağlıyordum uyandığımda da ağlamaya devam ediyordum.

naci

çok güvendiyim biri tarafında hayal kırıklığı yaşadım onun yakınıylan durumu paylaşırken ağlayarak uyandım

meryem

dün akşam rüyamda kuzenimimn öldügünü gördümve onun başında aglıyodum

rabişş

ben rüyamda kuzenim bana birsürü eziet çektirdidu ondan da birsürü ağladım

ebru

rüyamda gökyüzünü beyaz köpük gördüm bu ne demektir

bayram

selamların en güzeliyle hayırlı geceler benim bir sevdigim kız ben bayadır olsun diye urasıyorum ama o istemiyo olmaz diyo kacıyo aradan biraz zaman gecti ben onu rüyamda alarken görüyorum oda beni üzgün aglarken görüyo ben cok üzülüyorum basına bisey gelcek diye biraz yaklasır gibi oldum ama sen üzülme diye kabul ettim dedi aradan zaman gecti ben tekrar rüya gördüm sevdigim kız …. rüyamda hamile olarak gördüm ben cok seviniyorum aynı rüya devam ediyo aradan 1 gün geciyo ve cocugu oluyo ben cok seviniyorum 1 tane beyaz tenli erkek cocuk masallah ama etrafıma bakıyorum babası kım diye ama göremiyorum :( ben cok mutluyom o mutlu deyil aradan biraz zaman geciyo üzgün olarak alarken görmüstüm en son rüyamda bize 1 kız arkadasıyla misafirlige geliyo ve sevdigim kız ve o mutlu 2 de ama hic onla kavga etmedık ben ona sevdigimi söyledim o olmaz dedi ama 1 kac kere konusmamızda ben seni hak etmiyorum demisti hayırlıı neyse olsun isallah… onun birazda evinde sorunlar ailvi

rabia 2

rüyamda arkadaşım benim bütün kıyafetlerimi makasla kesiyor du ve bende aglaya aglaya onu dövdügümü gördüm

ben ayse

ruyamda annemı cenasında sesıs sesıs agladım

rabıa

ben ruyada olmus neneme cok kotu davranıyordm ve ruyama geldı aglıyordm ruyada

sevgi

rüyamda kendi cocuklugumdayım ama aglıyorum .
anlamını ögrenmek istiyorum.

AYSEGUL

DORU CİKİYOR YAA HEPSİ

rabia

ben rüyamda sessizce ağladım.Bu ne demek acaba

esen

ben dün akşam rüyam da kaynanamın kerdeşinin ağladığını gördüm ve ben de ona bakark habire ağlıyordum sonra bi uyandım hala ağlamaya devam ediyorum

nurten

esımı gızlı ve gızlı ağlıyordu gordum sordum dayak yemıs bır eczacı tarafından böyle bır rüyaydı

nurten

esımı dayak yemıs ve gızlı gızlı ağlarken gordum

ateş

rüyamda bilim adamı olduğumu gördüm ve ertesi gün rüyamda bilim adamı olmuştum ama peşimde birileri vardı ve beni zorlu evlilik yaptırıyorlardı

papatya

Rüyamda sevdiğim insanı gördüm bazı nedenlerden dolayı ailesi beni istemiyo rüyamda işte ona kız istemeye gitceklerini duyuyorum sokagımızdaki bi amca soruyo sevdiğim kişiye hani gidiyomusunuz kız istemeye die oda evet diyodu ve ben çok ağladım sessiz sessiz gözlerimden yaşlar aktı rüyamı tabir ederseniz cok sevınırım teşekkürler

sevda

rüyamda uyurken karanlık bir oda dayım

neslihan

Merhaba ruyamda sesizce agladigimi gordum ama sanki uyumuyormusum gibi geldi bana hic ses cikarmadan ve gozumden yas akitmadan agliyordum nedenini bile bilmiyordum lutfen ruyamin yorumunu biri cevaplasin saygilarimla.

feride

Rüyamda sebepsiz ağliyorum

emine

Ruyamda befat eten esimi gordum sarildi cok agladik

dudu

ruyada bir bene kormush allamisim ama cok alamaktan gozlerm kirmizi olmustu bu ruyanin taber nedir?

Sevinc

Ben ruyada bahcede uc kisiyiz konusuyoruz.Birden bire Kaynanam aglamaya basladi.Ogluna dediki ablamin 1veya 2saat durmasini isdedi cunku ev sahibi gitdiyor.Kaynanasi istemiyor Annem istemiyor oda benim esim alip buraya getirmesini istitor ama ben istemiyorum.Yamur yagmaya basliyor bende banyo yapmisim copu atim

mihriban

Ruyamda rahmetli babamin mezarini kendi ellerimle kaziyordum ablamla ve kiz kardesimle ve ucumuz bur agliyorduk:( bu ruya ne anlama geir acaba.

su

ben ruyamda dondurma yedim hatta o kadar yedim ki kusmak uzereydim o zaman ruyadan oyandim bu ne demek acaba

nur

ben ruyamda komsunun ayrilmak uzere oldugu esini kucakladini ve esi ahmetin ona sarilip aladini gordum

AYŞE OZLU

Ben pencereden olayı izliyorum. bir kamyon ve arkasına takılmış römork var. kamyonun şoförü el frenini çekmeden kamyondan iniyor. kamyon yokuş aşağı gidiyor. diğer arkadaşı kamyonla birlikle kamyon-romörk arasında koşuyor. ben eyvah adam ezilecek diye korkarken adama bir şey olmadı. kamyon yokuşu bitirip en aşagıda duran bir kamyona çarpmak üzere. iyi adama bir şey olmadı derken bir baktım 5-6 yasında bir kız çocuğu aşağıda duran kamyona iki eliyle kapanmış,saklambaç oynuyor. bir anda kamyon ona carptı ve cocuk fırlayarak düştü. ben yavrum yavrum diye çığlık çığlığa bağırıyorum. bir taraftan ambulans polisi arayayım diyorum bir taraftanda yavrum diye çığlıklarıma hakim olamıyorum. o üzüntüyle uyandım. inşallah hayır olur.

SELDA

BEN RÜYAMDA OKADAR AĞLADIMKİ AMA BENDEN BAŞKA KİMSE AĞLAMIYORDU SEBEBİ NEDİR?

melisa

Rüyamda dedemin öldüğünü górdüm ve aşírı derecede ağladím bu nedir?

berna

rüyada birisi elbiseye bir adet cumhuriyet altını takılıyordu sizce bu neyi gösterir?

eda

ilk olarak ben kötü bir şeyler hisediyorum. annemin yanına gittim bir Prafesöre kötü bir şeyler var mı? diye sordum prafesör evet lavlar herkezi kül edecek dedi.ben yine peki bir çaresi yok mu? dedim oda bana yerçekimini önliyen bir şey var dedi ben kuzenimi alıp annemde anneannesini alıp teyzelerin çatı katına çıktık yanımda büskivi ve 2 su vardı bunlar bize 1 hafta yetebilirdi haberde cumartesi günü yani yarın saat 11 de yanarda patliyacak dedi bende bundan çok üzülüp ağlamaya başladım.

ömer

rüyada gökyüzüne doğru uçtuğumu görüyorumdum

Yorum ekle

Dikkat: !!!yorumlardan gelen rüyaların tabiri yapılmamaktadır!!!: Yorumunuz Editörler tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır


Alfabetik Rüya Tabirleri

ABCÇDEFGHIİJKLMNOÖPRSŞTUÜVYZ


Rüyada Sure 051 zarıyat Görmek | Rüyada Sure 052 tur Görmek | Rüyada Sure 053 necm Görmek | Rüyada Sure 054 kamer Görmek | Rüyada Sure 055 rahman Görmek | Rüyada Sure 056 vakıa Görmek |