Rüyada Ağlamak Görmek

Tabirciler rüyada ağlamanın anlamını bazı kere sevinç, bazı kere de kedere tabir etmişlerdir. Genel anlamda, rüyada ağlamak sevineceğinizin işareti, hüzün, kederden kurtulmaya sevinçli habere işarettir.

Kişi Rüyasında korkusundan ağlıyorsa kederin gitmesine ferahlığa, ağlayıpta gözlerinden yaş akmıyorsa hayal kırıklığına tebir edilir.

"Rüyada Ağlamak" bulunmaz sermayedir. Sevinç, feraha, helal mal, paraya yorumlanır. Rüyada ağladığını gören kimse Allah'ın rahmetine nail olur. Sıcak gözyaşı kedere, soğuk göz yaşı gam, kederden kurtulmaya tabirdir.

Rüyada Ağlamak Nedir

Duruma göre sevinç yada kedere işarettir. Rüyada sessizce ağlamak keder, üzüntülerin bitmesine, rüyada ağlarken gözlerden yaş akması murada ermeğe, sakin sakin ağladığını gören, gamdan kurtulmaya işarettir.

Kirmani: Ağlayan kişinin çok sevineceğine, ağlamaktan dolayı gözlerinin yaşla dolu olması helâlinden mal kazanacağına işarettir.

Yüksek Sesle Ağlamak
Yüksek sesle bağırarak, feryad ederek, elini yüzüne vurarak, söz söyleyerek, yakasını paçasını yırtarak ağlamak, uyandığında da bu şekilde ağlamamasyla tabir edilir.

Allah Korkusundan Ağlamak

Rüyada Ağlamak
Rüyada Allah korkusundan ağlamak, sevince, feraha, iyi bir gelecek demektir. Rüyada ağlamak, yüce Allah'tan korkmaya, rahmetin inmesine, muhtaç olan kimseler için de yağmura tabirdir. Çünkü gözyaşı olan yere rahmet iner.

Vefat Eden, Ölen Birine Ağlamak
Rüyada Ağlamak Nedir
Ebu Said El-Vâiz demiştir ki: Rüyada tanıdığı bir insanın vefat ettiğini, buna ağladığını görmek, gördüğü gibi çıkmaya, keder, hüzne işaret eder. Ağlamadığı halde gözlerinden iplik iplik yaşlar aktığını görmek, murada ermeye, sevinç demektir.

Rüyada Yüksek Sesle Ağlamak

rüyada ağladığını görmek
Rüyada yüksek sesle ağladığını görmek uyandığında da ağlayacağına tabirdir. Rüyada sessiz ağladığını gören kişi berekete yorumlanır.

Rüyada yüksek sesle, üstünü başını yırtarak ağlamak, Rüya sahibinin uyanıkken, ağlamasına, Sessizce ağlamak yağmur, berekete, rahmete, Allah korkusuna, sevinç, sürura işarettir. Rüyasında ağladığını gören kimse çok sevinir. Ağlamak ruhun saflığına işarettir.

Rüyada Ağlamak sevince, rüyada gözyaşı yanağı yakıyorsa sevineceğinize, uşutuyorsa üzüleceğinize, Rüyada bağırmadan ağlamak dert, gam, kederden kurtulmak demektir.

Bağırarak Ağlamak
Rüyada Bağırarak ağladığını görmek, o yer halki için musibet geleceğine yorumlanır. Aglamadığı halde gözlerinden yaş aktığını görmek, muradina ermektir.

Rüyada Agladığını fakat gözlerinden yaş akmadığını görenin, beklediği, ümit ettigi şey eline geçmez. Ağladığını gözünden yaş yerine kan aktığını görmek, elinden kaçırdığı fırsata pişman olduğuna, günahlarından tövbe etmesi gerekir.

Tanıdığı Birinin Ölümüne Ağlamak

Ağlamak
Ebu Sait El Vaiz: Rüyada tanıdığı bir insanın vefat ederek buna ağladığını görmek, gördügü gibi çıkmaya, ölüm yüzünden musibete, kedere ve halkin suçlamasına delildir.

Halkın bir büyük için agladıklarını ve elbiselerini yırtıklarını görmek, o kisinin kötülük yapacağına delalet eder. Rüyada ölüp, cenazenin arkasından ağlandığını görmek, sevince yorumlanır.

Kirmani: Rüyada ağlamak, büyük bir rahata çıkıp sevinir. Fakat, bağırarak, inleyerek ağlayan felakete uğrar. Gözlerine dolan yaşın, dışarıya akmadığını gören; helal mal kazanır. Soğuk gözyaşı; üzüntüden feraha çıkmaya, sıcak gözyaşı; keder demektir.

Eger Allahu Teala korkusundan, günahini hatirlayip pisman olmakdan ya da Kur an dinlemekten ötürü aglaniyorsa, o zaman rüya sahibinin sevinmesine, üzüntü ve kederinin gitmesine isaret eder.

Sessiz Ağlamak
ağlamak
Allahu Tealadan korkmaya, Allahu Teala tarafindan rahmetin inmesine , muhtaç olan kimseler için yagmur yagmasina delalet eder. İmam-ı Nablusî şöyle der: "Eğer rüyada ağlamak Allah korkusundan, Kur'an dinlemekten veya işlenen günahlara pişmanlıktan dolayı ise, Rüyayı gören kimsenin üzüntülerinin yerini sevincin almasına işaret eder.

Rüyada Ağlayarak Uyanmak

Rüyada ağlayarak uyanan kimse genelde tez zamanda sevinecek, mutluluğa ulaşacaktır. Yani çok sevineceği bir haber alır ve uzun süredir istediği bir dileğine kavuşur.

Ağlamak Bağırmak
Rüyada Ağlamak Görmek
Rüyasinda Feryat etmek sevinçle yorumlanir. Eger korkup da feryat etmisse, bu uyanikken yapmis oldugu bir kötülükten ileri gelmektedir.

Birisinin kendisine bir fenalik yapacağından çekinerek imdat istemek için feryat etmisse, yaptigi bir kötülükten dolayi kanun uygulamasi ile bir ceza görecegine işaret eder. Sonuç olarak:Rüyada ağlamak sevinçli bir habere, hüzün ve kederden kurtulmaya işarettir.

Rüyada Ağlamak yorumları

eylül

rüyamda uyurken ağladım

SEMİHA

Rüyada bir ögretmenin ögrencinin göz yaşlarını sılmesi

AYŞGÜL

RÜYADA KIZMAK VEAĞLAMAK NE DEMEK LÜTFEN
YORUMLARMISINIZ

BEN ECE

RÜYADA ÖĞRETMENE KIZMAK

LEVENT

RÜYAMDA VEFAT EDEN EŞİMİN AĞLADIĞINI GÖRDÜM NEYE İŞARETTİR.

fatma

bende rüyamda ağlıyordum neden mi havadan aşağıya düşüm gerçek zannettim unutamıyorum

OSMAN

BEN RÜYAMDA YATIYORMUSSUM BİZİM EVİN PENCERESİNDE BAŞKA BİR ADAM OTURUYORMUŞ VE BANA BAKIYOMUŞ

selin

ruyamda aglıyordum uyandıgım da ne gördumu hatırlamıyordum

gül

bazı ailevi sorunlardan dolayı baba evine gidemiyorum ve memleketimi çok özledim rüyamda gitmiştim ve bana yaptıklarının hesabını sorarak ağlıyordum böyle bir rüya gerçekleşirmi

ilayda

ben karma karısık bır ruya grdm soyle ıza edm catıdan asagıya atlıodum hanı carsaf gıbı seyler tutuyolar yhave snra bzm komsumuzun oglu sevgln vrmı dıodu bnde vr dıodum o da kım dıyodu bnde muhamet dıe bırı dedm kım ıste dedı bnde cuma gunu gelırse gorursun dedm snra bu komsularımız gdıolardı bnde hungur hungur aglıodmm cnm sklmıstı bna br yanıt verırmısınız

yağmur

biz sınıfça tekneleri incelemeye gittik ve orada çok büyük bir gemi gördük ben ve başka bir sınıf arkadaşım teknenin alt katına girdik ve bir süre sonra teknenin hareket ettiğini fark edememiştik tekne çok hızlı hareket ediyordu biz de suya düşeceğiz diye çok korkuyorduk

Can

Ben hem rüyada ağladım bunun yanısıra Dış dünyada ağlamışım :s

elmas

rüyamda sessiz aglıyorum ve gzlerimden yaş akıyor ama niye agladıgımı bilmiyorum

nehir

çok güzel bir sayfa her şey örendim

serenay

Ben rüyada kuyuya düşüp çok ağlıyordum bu rüyanın tabiri nedir?

melek dinç

Ben rüyada babam ceza evinden çıkıyordu bende öyle babama sarılıp ağlıyoedum

ece naz

mükemmel bir site rüyamada hep ağlasam keşke

yıldırım

ben rüyamda babamın ölünü gördüm v sonraki gün annemin ölümünü ve aglıyordum hünrür hüngür aama gömdükmü hatırlamıyorum ama ama babamı kefenli gördüm

songül

ben rüyamda çok yakınım olan birinin ölümüne ağladığımı gördüm.

nurdan

ben hep üzülen ben hep ağlayan ben hep acı çeken neden neden

nur

ben rüyamda çok ağladım ama o kişi nede benim kadar ağlamıyor yeter artık hep üzülen ben oluyorum beni üzenin de artık ağlamasını ve üzülüp acı çekmesini isterim

yegane

emim evimizin qabaginda oturub aglayirdi ve mende onunla birlikde aglayirdim sonra emim kelmeyi sahadet getirdi men onun olduyunu sanib qisqirib aglamaga basladim ve oz sesime ruyyadan oyandim

tuğba

rüyada ağlamak üzülmek bağırmak ne demektir?

zehra

rüyamda arkadaşımla kavga ettigimi gördum ve çok agladıgımı gordum bu nedir

Yegane

Yuxuda qizimin xeste oldugunu gordum.Eslinde qizim heqiqeten xestedir.Qizimi yuxuda Yaponiyadan gelmis hekimlere gosterdim,hekimler onun butun prolemlerini soylediler ancaq hekimin birinin agladigini gordum.Ondan neden agladigini sordum,o mene buna cocuga eziyyet cekmeye deymez dedi ve onun avtobus qezasinda oleceyini soyledi hetta avtobusun seklininde mene gosterdi.

sevinç

ben rüyamda ananemi gördüm ölmüştü ve ben ççok kötü bi şekilde ağlıyodum. yorumlarsanız sevinirim

ebu huzeyf

tam olarak hatıurlamıyorum ama sanırım mekkede bir cami avlusunda olsa gerek orda abdest alırken mazlumalar için bir dua okudum ve ağladığımı gördüm bihayri inşeaalah

Mükremin

Ben rüyamda eşim öldü diye bir başka arkadaşa ağlıyorum arkadaş gittikten sora eşimle telefonda konuşuyorum sadece özlemimi anlatıyorum

berfin

ruyamda sözleniyordum ondan sonra kaynanam tarafından bozuluyordu ama be iitemiyordum yuzuk elimden cıkmıyordu bozulmaması içinde aglıyordum.

fatma

rüyamda annemle kavga ediyordum üstüne sıcak su attım ablamda vardı ablamında sacını cektim ağlıyordum neden anne neden bizi hiç sevmedin neden böyle yaptın diye ağlıyordum

deniznur

merhaba rüyamda vefat eden kızkardeşimi sessizce ağlarken gördüm ve sonra bende ağlıyorum rüyamı yorumlarmısınız etkilendim. :((

EMİNE

RUYAMDA BENİ KOVALAYIP ÖLDÜRECEKLERDİ VE BEN KAÇIYORDUM BENİ YAKALADILAR BIÇAĞI ÇIKARDI ELİNDEN ALDIM BEN ONU ÇOK KÖTÜ YARALADIM RÜYAMIN ANLAMI NEDİR

ali

ben yatarken hanımım rüyamda ağlıyormuşum hanımım bana söyledi hemde 3 kere ama ben agladıgımı hatırlamıyorum bu bana aydınlatırsanız sevinirim

DİLEK

Rüyamda önce kendim daha sonra da kardeşim gelinlik giyiyordu ve sessizce birbirimize sarılarak ağlıyorduk ....... Hayırlar olur inşallah.Acaba sizce bu ne demek olur . Size zahmet bi yorumlar mısınız......

berkay

ben rüyamda ölmüş kuzenimi gördüm onun mezarının üstünde ikimizde oturuyorduk o bana bakıyodu ben ona sonra arkana bakdedi baktım dön düğümde birden kayboldu

seher

rüyamda babamın camiye giderken öldüğünü görüyordum elerimi yüzümü vurarak kendimi hırpalıyor ve su gibi gözyaşlarım akıyordu.babama senin yerine ben öleydimm,evimizin direği yıkıldı,kanatlarım kırıldı diyordum yalnız benim feryatlarımı sadece ben duyuyordum...uyandığımda hala ağlamaya devam ediyordum..RABB im kimseye yaşatmasınn...AMMİNN..

zeyşan

rüyamda segili peygamberimizi gördüm ne anlama geliyor

ferdane

ben babamın hapısaneye gütürdüklerini gürdüm ve ağladım

oğuz

çok teşekkür ederim beni aydınlattınız

rüzgar

ben rüyamda çok ağlıyodum acayip bunun yorumunu ala bilirmiyim....

esra

seni sensiz yaşamak seni sadece rüyalarımda görüyorum rüyamda da konuşmuyorsun neden ama neden

sinan

eski yaşadığımız yere gidiruz abimle ve ıssız bi yer olmuş oralar babama da orda araba çarpmış ölüyodu o aklıma geliyo devamlı ağlıyordum durmadan ama sessizce bunun anlamını söylermisiniz lütfen ... ?

tuğba

ben rüyamda sevdiğim kişi ağlıyordu onu gördüm

sema

ben rüyamda annemin ve babamın bacaklarının olmadığını gördüm ve sesiz bir şekilde ağlıyordum uyandığımda da ağlamaya devam ediyordum.

naci

çok güvendiyim biri tarafında hayal kırıklığı yaşadım onun yakınıylan durumu paylaşırken ağlayarak uyandım

meryem

dün akşam rüyamda kuzenimimn öldügünü gördümve onun başında aglıyodum

rabişş

ben rüyamda kuzenim bana birsürü eziet çektirdidu ondan da birsürü ağladım

ebru

rüyamda gökyüzünü beyaz köpük gördüm bu ne demektir

bayram

selamların en güzeliyle hayırlı geceler benim bir sevdigim kız ben bayadır olsun diye urasıyorum ama o istemiyo olmaz diyo kacıyo aradan biraz zaman gecti ben onu rüyamda alarken görüyorum oda beni üzgün aglarken görüyo ben cok üzülüyorum basına bisey gelcek diye biraz yaklasır gibi oldum ama sen üzülme diye kabul ettim dedi aradan zaman gecti ben tekrar rüya gördüm sevdigim kız …. rüyamda hamile olarak gördüm ben cok seviniyorum aynı rüya devam ediyo aradan 1 gün geciyo ve cocugu oluyo ben cok seviniyorum 1 tane beyaz tenli erkek cocuk masallah ama etrafıma bakıyorum babası kım diye ama göremiyorum :( ben cok mutluyom o mutlu deyil aradan biraz zaman geciyo üzgün olarak alarken görmüstüm en son rüyamda bize 1 kız arkadasıyla misafirlige geliyo ve sevdigim kız ve o mutlu 2 de ama hic onla kavga etmedık ben ona sevdigimi söyledim o olmaz dedi ama 1 kac kere konusmamızda ben seni hak etmiyorum demisti hayırlıı neyse olsun isallah… onun birazda evinde sorunlar ailvi

rabia 2

rüyamda arkadaşım benim bütün kıyafetlerimi makasla kesiyor du ve bende aglaya aglaya onu dövdügümü gördüm

Yorum ekle

Dikkat: !!!yorumlardan gelen rüyaların tabiri yapılmamaktadır!!!: Yorumunuz Editörler tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır


Alfabetik Rüya Tabirleri
Copyright © 2004 - 2017 diyadinnet.com Tüm Hakları Saklıdır. Diyadinnet 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Abonesi olduğumuz İhlas Haber Ajansı (İHA), Doğan Haber Ajansı (DHA) ve Anadolu Ajansı (AA) alınan haberlerin herhangi bir ortamda basılması ve yeniden yayımı, ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.
Rüyada Çerçeve Görmek | Rüyada Çerez Görmek | Rüyada Çeşme Görmek | Rüyada Çete Görmek | Rüyada Çevirmek Görmek | Rüyada Çevre düzenlemesi Görmek |