Rüyada Balık Görmek

Rüyada balık görmek, mal ve ganimete delâlet eder. Rüyada küçük küçük balıkları görmek üzüntü ve keder ile tabir olunur.

Rüyada Balık Pişirmek

Ibn-i Sîrîn (rh.a.) demiştir ki: "- Rüyada tuzlu balık görmek keder ve gamdır. Tuzlu balığın kızartılmış veya pişirilmiş olduğunu görmek ve ondan yemek, ilim ve rızık talebi için sefere çıkmaya delâlet eder.

Bir kişinin kendisine semadan kızartılmış balık indiğini görmesi, duasının makbuliyetine, düşmanlarına karşı zafer bulmaya, kadr ve şanının yüce olmasına işarettir.

Rüyada büyük balık görmek,, salih kimselerin mescidi, âbidlerin meclisi olarak tabir edilir.

Cafer-i Sâdık (r.a.) demiştir ki:
Balık rüyası altı vech ile tabir olunur:
a) Vezir (bakan),
b) Asker,
d) Bakire kız,
c) Ganimet,
d) Gam,
e) Hizmetçi.

İbn-i Kesir (rh.a.) demiştir ki:

"- Rüyasında gayet büyük ve cesim bir balık tuttuğunu görmek, büyük ve şerefli bir ailenin zengin kızı ile evlenmeye delâlet eder."

Hamile bir kadının karnından balık çıktığını görmesi, doğacak çocuğun kız olacağına işarettir.

İsmail el-Eş'aş der ki:
"- Rüyasında balık sattığını görmek, kendi ve çoluk çocuğu için hayır ve menfaate delâlet eder."

Bir Su yolundan balık tuttuğunu gören kimse mekr ve hile ile halkın malını elinden alır.

İmam Nablusi demiştir ki:
"-Rüyada sayısı bilinen balık görmek, kadınlara, sayısı bilinmeyip çok olanlar, ise ganimetten elde edilen mala işarettir."

Rüyada büyük bir balık avladığını görmek, fayda ve hayra, küçük balık avladığını görmek de, zevk ve menfaatinin gitmesine delâlet eder.

Rüyada tuzlu balık görmek, devamlı ve hayırlı mala işarettir. Çünkü tuz, balığı kokmaktan beri kılar. Rüyada balıktan bir şey aldığını görmek, devletin askerinden bir
nesneye nail olmaya işarettir.

Rüyada Yunus balığını görmek, korkudan emin olmaya, fakirlikten zenginliğe, şiddet halinden selamete ve hayırlı bir mülke delâlet eder.

Rüyada adaya benzeyen büyük bir balık görmek, salih bir kumandanın nezdinde cihada gitmeye ve ganimet malı elde etmeye alâmettir.

Rüyada sazan balığı görmek, bekâr ve evlenmeyi murad eden biri için hayra alâmettir. Bulanık su içinde balık avladığını görmek, ne türlü olursa olsun iyi değildir.

Rüyada yanında bulunan güzel ve temiz yemeği bırakarak kokmuş bir balığı yediğini görmek, kendisine helâl olan hanımını bırakıp başkalarının peşine düşeceğine işarettir. Böyle bir Rüya gören dikkatli olmalıdır.

Bir kimsenin rüyada bir balığın karnında bir mühür bulduğunu görmesi, devlet, izzet ve şerefe delâlet eder.

Rüyada Balık yorumları

ericekli

rüyamda komşumun gizli sakladığı ala balıkları varmış tesadüf ordan geçtim öldüklerini gördüm

binnaz

rüyamda büyük bir su birikintisi içinde bir sürü yüzen balıkları görüyorum bunların hepside kocaman idi bir bayanda tanımadığım elinde olta balık tutuyordu ve etrafında dolaşırken birden balıklar yanıma sudan fırladılar 6 7 adet canlı canlı elime aldım ve sevinçden uçuyordum cevap bekliyorum tşkler..

canon

rüyamda göl gördüm az bıraz bulanık ama balıklar vardı canlı guzel bırını aldım kovaya koydum ama balıgın ustunde anahtar vardı kovanın ıcında koydum bırı almaya calısıyodu vermedım öyle uyanmısım

gönül

rüyada dağların yürüdüğünü gördüm kıyamet kopuyordu.kalabalık birşekilde şehadet getirerek yürüyorduk,kimisi koşuyordu.sonra büyük beyaz bir balık gördüm hatta balina diyebilirim ve yanında küçük balıklar vardı.suyla birlikte göğe yükseliyorlardı.benim kucağımda bir erkek çocuk vardı.kıyametin kopmaması için zamanı geri almaya çalışıyordum.sürekli dua ediyordum ve duam kabul oluyordu. rüyada çok korktum cvp bekliyorum. kolay gelsin.

arizona

rüyamda karaköy iskelesının yanında 2 kova dolusu buyuk balık bır kolun yarısı kadar
balıkları ıkı elımle tasıyarak ıskeleye doğru gıdıyordum

arapkir

hürrem sultanın türbesının yanında gördüm kendımı yemyesıl otların üstündeydim
ve dua edıyordum

YORUM EKLE

Dikkat: !!! yorumlardan gelen rüyaların tabiri yapılmamaktadır!!! Yorumlar editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

İsim*
Yorumunuz*