Rüyada Horoz Görmek

rüyada horoz görmek cok iyi sayilir. horoz sıkıntıların gececegini müjdeler. horoz ayrica güclü elinde türlü imkan bulunan biri olarak ta yorumlanir.

rüyada horoz, sevimli bir erkek cocuktur. bir kimsenin Rüyada aldigi horoz, onunla bir adamin arasini bulmaya isaret eder.

rüyada horoz gören kimsenin, hikmet sahibi bir kimse veya alimlerin yanlarina gidip gelmekle onlardan cok menfaat görmesine isaret eder, denilmistir.

Rüyada bir horozun gagasiyla kendisini bir veya iki kere vurdugunu gören kimseyi öldürür. horoz, müezzine, yahut hatibe yahut güzel okuyan kimseye isaret eder. bazen de horoz kendisi yapmadigi halde iyilikle emreden bir kimseye tabir edilir. bazen de horoz, cok evlenen adama yahut simsara yahut bekciye isaret eder.

BazI kere horoz, muhtac oldugu seyi nefsi icin tercih eden cömert bir erkege yahut bulduguyla kanaat eden ve nasibi az, sikintisi cok olan kimseye tabir edilir.

Bir kimse rüyada bir horoz aldigini görse, o kimsenin erkek bir cocugu olur, yahut bir ev satin alir, yahut bir kaybi geri gelir veya kaybindan haber gelir. civcivler, hizmetcilere isaret eder.

Bir kimse rüyada kirmizi bir horoza rastgeldigini görse, bir hizmetciden istifade eder. bir horoz ile mücadele ettigini gören kimse, bir kimseyle tartisir. horozdan kendisine istenmeyen bir sey isabet etmisse, o kimseden de kendisine horozdan isabet eden seyin miktarinca kötü gördügü bir sey isabet eder.

Rüya tâbircileri horozu evin erkeği ve efendisi olarak tâbir etmişlerdir. Rüyada görülen tavuk da evin hanımını temsil eder.

Bir kimsenin rüyada horoz görmesi, müezzine, hatibe veya güzel okuyan kimseye delâlet eder. Bazı kere de horoz görmek, kendisi yapmadığı halde iyilikle emreden bir adama delâlet eder. Çünkü horoz namaz vakitlerini hatırlatır ve kendisi namaz kılmaz.

Rüyada bir horoza mâlik olduğunu görmek, erkek bir çocuk ile tâbir olunur ve o kimsenin bir erkek çocuğu dünyaya gelir.

Yine rüyada horoz görmek, muhtaç olduğu şeyi nefsi için tercih eden cömert bir erkeğe işarettir.

Rüyada görülen küçük horozlar, küçük hizmetçilere, yahut çocuklara veya evlâtlara alâmettir.

Kirmanî demiştir ki: Rüyada horoz görmek evlat veya hizmetçi ile tevil edilir. Rüyada üzerine bir horozun hücum ettiğini görmek, düşman sebebiyle gelecek üzüntüye delâlet eder.

Rüyada beyaz horoz görmek, salih ve emin bir hizmetçiye delâlet eder.

Rüyada bir horoz tutup kucakladığını görmek, ulvî makam ve yüce himmet sahibi biriyle dost olmaya işarettir.

Rüyasında birçok tavuklar görmek, bir cemaat üzerine reis ve âmir olmaya işarettir. Rüyada tavuk eti ve tüyü görmek, mal, nimet, rızık ve menfaate delâlet eder.

Cafer-i Sâdık (r.a.) demiştir ki: Rüyada kara tavuk görmek dört şekilde tâbir olunur:

  • Saliha ve âbide zevce,
  • Çalışkan bir adam,
  • Hayır yolunda sadık arkadaş,
  • Efendisine bağlı ve itaatkâr hizmetçi..

Yine Cafer-i Sâdık hazretleri demişlerdir ki: Rüyada tavuk görmek, üç veçhe ile tâbir olunur:

  1. Güzel zevce,
  2. Güzel hizmetçi,
  3. Sadık hizmetkâr.

Rüyada horozun öttüğünü duymak, iyi ve sevinçli bir habere delâlet eder. Çünkü horozlar ekseri sabah ezanı vakti öterler.

Rüyada, evine bir horozun girip evde olan arpaları topladığını görmek, müezzinin bir şeyinin çalınacağına işarettir.

Rüyada horoz görmek çok iye yorulur. Horoz dertlerin geçeceğini bildirir. Horoz ayrıca güçlü elinde türlü imkan bulunan biri olarak ta yorumlanır.

Rüyada Horoz yorumları

Seyhan arslan

Ben rüyamda iki tane beyaz horoz gördüm biri büyük diğeri küçüktü (:

demirci777

rüyümda önüme gelen horozları tekmeliyordum

derya

rüyamda horoz yumurtluyodu bı oda dolu su oluyodu ve orda yumurtluyodu ve bana dogumun ne kadar zor olduggunu bılıyomusun dedı

semıramıs

rüyamda kırmızı horoz gordum ne demek

idil ceren

rüyamda kırmızı büyük bir horozun bana saldırdığını gördüm benden sonra kız kardeşime saldırdığını gördüm çok kötü bir kabustu

Can

Ben rüyamda şu ana kadar hiç ötmeyen horozumuzun öttüğünü duydum.

fikriyeayd

rüyamda arabistandan gelen açmayan çiçek diktim.

aslı

rüyamda bir avlu içerisinde bir sürü kara horoz ve tavuk gördüm avluya girince dışarı kaçtılar ben tekrar içeri soktum

sercan

rüyamda horozun köpek gibi öttüğünü ve bi yere girmek istiyordum bırakmıyordu..

gönül

rüyamda kafası kesilmiş ama kafası canlı ve dişi bir köpeğim var köpeğin sırtına binmiş köpeği kep gagalayıp öpüyordu bir duvarın deliğinde bende bir taşla vurdum ve öldürdüm boğazında kesilmişti kafası canlıydı acaba ne anlama geliyor beni aydınlatsanız çok iyi olacak

Mukerrem

Ruyamda pacali horoz gordum

hayalet de

Benim gördüğüm horoz bağırıyordu ne anlama geldiğini bilmiyorum

hatice

slm rüyamda bir kaş kadının elinde kırmızı sayılabilen iri gösterişli bir horuz vardı ama bu horoz bana her nedense çok kızgındı ben karşısında dikilip horoza bakıyordum sanki o kadınlardan kurtulsa bana saldıracaktı kadının bitanesi uzak dur yoksa seni ısıracak dedi bende bumu usıracak sedim alaycı bir şekilde sonra elimde kırmızı saplı bir bıçağın saplı olan tarafını horosun azına soktım dönüp kadınlara hadi ısırsın dedim azına soktuğum bıçağın uç kısmı keskin olan yanı dışındaydı sonra o bıçağın uçu asıt yapar gibi bişey oldu kabarcık kabarçıktı sanki bir yanık belirtisi gibiydi o bicağı ohroz bana azıyla fırlatı lavaboya carpıp yere düştü hafiften ayağıma deydi saplı olan yanı ben kadınlara bakıp gülümseyerek bakın ıskaladı dedim kadının biriyse dua et sana kedkin tarafıda gelebilirdi dedi okadar çok etkilenmiştimki rüyada sıçrayarak ter ve korku içinde uyandım sonra saatlerce uyuyamadım bu ruyam dün gece 3 .40 sıralarında gördüm nolur bana bir açıklama yapın hala etkisindeyimm yorumlarınızı bekliyorum saygılar ...

kurtulus

Arabayla horoz gezdim sonra bir binanın havalandirmasinda birsuru insanla berabar horozdan kacmaya başladık
Havalandirmadan çatıya ciktim kurtuldum

fadime

rüyamda bir horoz kucakladım ayakları simsiyah yanıyordu kucaklayıp söndürdüm horoz canlıydı hiçbagırmıyordu coküzüldüm

YORUM EKLE

Dikkat: !!! yorumlardan gelen rüyaların tabiri yapılmamaktadır!!! Yorumlar editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

İsim*
Yorumunuz*