Rüyada Göz Görmek

size zarar vermek isteyen bir kisi tarafindan gözlenmektesiniz. bu Rüya birinin sevgilinizi elinizden almaya calistigi anlamina da gelir.

Rüyada görülen göz, kisinin dini ve hidayet ve sapiklik yolunu gören kalb gözüdür. rüyada gözlerinin kör oldugunu gören kimsenin, cocugu ölür.

bu rüyayi gören fakir veya hapis ise, yaptigi isi bir daha yapmayacagina isaret eder. eger bu rüyayi gören bir fdakete ugramissa, o kimse kendisini felaketten kurtaracak birisini bulacagina isaret eder. eger bu rüyayi yolculuk yapmak arzusunda bulunan veya o anda yolculukta bulunan bir kimse görürse, o kimsenin bir daha vatanina dönmeyecegine isaret eder.

rüyada bir toplulugun birbirleriyle kavga yaptiklarini ve kendisinin de kör oldugunu gören kimse, kendisiyle ugrasan kimseleri görmez.

rüyada gözlerinin yabanci bir kimsenin gözleri oldugunu görse, o kimsenin gözlerinin görmeyecegine ve baska birisinin ona yol göstermesine isaret eder. eger rüya sahibi o yabanciyi taniyorsa onun kizini alir veya ondan bir hayir görür.

bir kimse rüyada iki gözünün de kucagina düstügünü görse, o kimsenin erkek kardesi, oglu vs. gibi akrabasi ölür. rüyada gözlerinin agridigim görse, o agri onun dininde yaptigi eksiklik ve kusurdur.

gözsüzlügün noksanliga isaret etmesi daha fazladir. borclu olan bir kimse rüyada gözünü kaybettigini veya kör oldugunu görse namazim terketmesi veya zekatini vermemesi ya da bir günah islemesi sebebiyle o kimsenin dinine zarar erisir.

cocugu olmayan salih bir kimse rüyada gözlemden rahatsiz oldugunu görse, para yönünden zarara ugrar.

rüyada gözleriyle yürüdügünü gören kimsenin hastalanacagina isaret eder. rüyada gözlerine ilac sürdügünü gören kimse, dinini islah eder. bazi tabirciler, rüyada kendi gözlerine ilac sürdügünü gören kimse, malini islah eder, bazilan da o kimsenin bir cocugu dünyaya gelir ve o cocuk onlarin gözlerinin isigi olur, dediler.

bazi tabirciler ise eger o kimsenin sürülmüs ve kaybolmus bir erkek kardesi varsa onu arzu eder ve onun saflik haberini alarak sevinir, dediler. bir kimse rüyada gözünün insanlarin zannetti ki erinden daha fazla kuvvetli ve keskin oldugunu görse, o kimsenin dince gizli olan durumu görünüsünden daha hayirlidir.

gözlerinde beyazlik bulundugunu gören kimseye, üzüntü ve keder erisir veya sevdigi bir kimseden aynlir. rüyada gözlerinde perde bulundugunu sonra bu perdenin acilmasiyla gözlerinin isiklandigini gören kimse, uzun bir müddetten beri kendisinden ayrilmis bir kimsesiyle bir araya gelir. eger bu rüyayi gören üzüntülü ise (c.c.) onun üzüntüsünü giderir.

rüyada kalbinde bir göz bulundugunu gören kimsenin, dininin icaplarini yerine getirdigine ve gönlünden dolarak söyleyecegi hikmetli seylere isaret eder.

rüyada baska bir kimsenin gözünü yedigini gören kimse, o kimsenin malini yer. rüyada iki gözünde de kirpik bulunmadigini gören kimse, islam dinini zedeler. bir kimse, kirpigini birisinin yoldugunu görse, o adam onu rezil edecek düsmanidir. rüyada göz kapaklarinin beyaz oldugunu gören kimsenin, basinda veya gözlerinde ya da kulaklarinda meydana gelecek hastaliga isaret eder.

vücutta bir göz veya bircok gözler bulundugunu görmek, eger o gözler tabii olan göze benziyorsa mala isaret eder. bazen cok güzel göz görmek sihire, ölüm ve hayat, bazen de aile, akraba ve evladlarini bir araya toplamaya isaret eder. rüyada gözlerinin güzel oldugunu gören kimse, hidayet, ilim ve basiretle riziklanir.

eger yaninda hasta olan bir cocugu yahut hanimi veya sevdigi bir kimsesi varsa hastaliktan iyilesir. rüyayi gören fakirse zengin olur. eger bunlarin hicbirisi o kimsede yoksa, durumuna uygun bir memuriyete girer. bazen rüyada göze ilisen karartilar sikintiya isaret eder. rüyada gözün, yerinden baska bir yere gecmesi, kan akmasi, bedende meydana gelecek afetlere isaret eder.

rüyada anlatilmaz derecede görülen pek büyük gözler bazen cenab-i hakk (c.c.) tarafindan zuhur edecek yardima isaret eder. rüyada gözlerin mahvolmasi hak tarafindan inecek azaba isaret eder.

bir kimsenin rüyada kendisinden gizlenen bir kimseye gözü ilisse o kimse o sahsi görür. rüyada gözünde bir eksiklik hisseden kimse, bazen de ayaginda meydana gelen bir zarardan dolayi sikayette bulunur. sag göz erkek, sol göz de kiz evlada isaret eder.

rüyada göze bir seyin düsmesi, uyanik olmaya ve kendisiyle iftihar ettigi dostundan ayrilmaya isaret eder. gözlerinin kulak oldugunu gören kimse, kör olur ve gözüyle gördügü her seyi kulagiyla isitir.

rüyada gözlerinde kizarti gören kimse meydana gelen bir hadiseden dolayi kizar.

rüyada iki gözünü cikardigini görse, cok sevdigi cocugu ondan ayrilir veya mal, cocuk yahut ev ya da malik oldugu ve onlarla göz aydinligina kavustugu bir seyde sinirlendigi ve kizdigi bir seyi görür.

rüyada göz oymak uzun ömre isaret eder. bazen de göz cikarmak, gözde meydana gelecek agriya isaret eder. bir kimse rüyada vücudunda cokca göz bulundugunu görse, bunlar, cok dindar ve salih bir kimse olduguna isaret eder. kalbinde bir veya bir cok göz bulundugunu görmenin tabiri de, böyledir.

rüyada tehlikeli bir kimseye göz ucuyla baktigini gören kimse, o kisi hakkinda hile yapar ve ona kin tutar. eger o tehlikeli kimseye gözlemi acarak baktigini görse, o adam serli olan o kisinin islerine nezaret ve yardim eder.

rüyada gözünün demirden oldugunu gören kimse, namus perdesini yirtar ve halk icerisinde ona siddetli bir keder isabet eder. gözüyle zina ettigini gören kimse, namahrem kadinlara bakar. bir göze baktigini ve bu gözün kendisini hayrete düsürdügünü gören kimse, dince zarari dokunacak bir is yapar.

rüyada omuzu veya kürek kemigi üzerinde bir insan veya bir hayvan gözü bulundugunu gören kimse, kaybolmus bir mali bulur. rüyada gözünün esmer renkte oldugunu gören kimse, dostunun hanimina süpheli bir sekilde bakar.

siyah göz, dindir. keskin gören göz, insanlarin hepsi icin iyidir. az görmek sahibinin yakinda mala muhtac olacagina ve bosta kalacagina isaret eder. cocugu cok olan bir kimse böyle bir rüya görse, o kimsenin cocuklarinin hasta olacaklarina isaret eder.

Rüyada Göz yorumları

Garip

Ben şöyle bişey gördüm Piskopat yazan bir yere girecektim üç kişi geldi biri gitti ikisi girdi sonra bağırdılar ben kaçtım sonra ilerden izledim siyah gözlü birsürü kişi herkesi kovalıyor ve o içeri sokuyor.Sonra bi konuşma oldu ve arkamdan birisi öleceksin dedi. Ben böyle rüyalar görüyorum sürekli hatta çoğuları gerçektede oluyor yani anlamlı olanlar.

beyt

Rüyamda aylardır sevdiğim fakat söyleyemediğim kızı gördüm.Gözleri masvavi,rüyamda oturmuş sohbet ediyoruz bana gülümseyerek diyo ki biliyo musun benimle konuşurken gözlerinin içi gülüyor.Ne anlama geliyor yardımcı olursanız sevinirim.

nigar

ruyamda 3gozlu cocugum vardi.bu bana cox dert oldu.

yunus

rüyamda ölen dayımın ve demin gözlerini görüyordum onların gçzleri morgda telefonla çekilmişlerdi ne demek

meryem

Rüyada kendi gözlerinin beyaz olduğunu ve etlerinin dışarı çıkması ne anlama geliyor?

dılda

rüyamda kolumun üstünde göz olduğunu fark ediyordum

buket

rüyamda annemle koltukta otururken pencerenin önünden bişey geçtiğini farkettim ardından kardeşim var 12 yaşında o da odasında oyun oynuyordu odadan pencere sesi geldi hemen kardeşimin yanına gittim odada yatağın üstünde çömelmiş kambur duran bi canlı vardı tıpkı insan gibi ama çok tuhaf bi canlı ayrıca sanki bir insan görünmez olur ama bulanık gözükür ya aynen öyleydi çığlık atınca ellerinin ve ayaklarının üstünde koşarak pencereden kaçtı ben den başka kimse görmemişti o canlıyı rüyam da bu ne demek anlamına geliyor yardımcı olurmusunuz bana

birisi

rüyamda gözüme birisi en az 10 kere değişik değişik makyaj yapmışlardı. sonra aynaya baktığımda sol gözümün rengi kahverengi yerine beyaz olmuş.5 dakikaya yakın bir sürede de gözüm eski haline gelmiş . yani bunu gördüm

emine

Rüyamda ben koltukta oturuyordum sonra önümde bir çerçeve ve o çerçevenin içinde bir göz gördum çerçevenin içinde göz bebeğim oynuyordu bu rüyanın anlamı nedir TEŞEKKÜR EDERIM...

dinçer

rüyam da sol omuzumda küçük bir balon göz görüyorum onu koparıp elime alıyorum ancak hala hareket ediyor canlıymış gibi. anlamı nedir bir türlü çözemedim :/

halime

rüyada gözümün eyeliner sürülen kısmının kıpkırmızı olduğunu görüyorum

nurcan

rüyada yarasa gozume yapişıyo cıkartamıyorum

Adem

Rüyamda bir kıza baktım ( baya güzeldi ) ardından kalp tarafımın hafif sol üstünde derimin üstünde içten değil turuncu keskin bir göz bebeği olan bi göz oluştu

zeynel

ben bir kıyafette turkuaz renginde bi göz görüyorum . ve bu gizli göz olmuş oluyor . yardımcı olurmusunuz

tugba

rüyamda tam olarak neler olduğunu hatırlamıyorum tanıdığım birileri var ama kim olduklarını hatırlamıyorum bir şekilde gözüm yerinden çıkıyor ben iki gözüm çıkmış zannederken aslında sağ gözümün çıktığını görüyorum elime alıyorum bakıyorum falan ama sonrasını ve rüyanın diğer detaylarını hatırlamıyorum

elif

ayrıca ben 16 yaşındayım yeşil gözlü ,maket gibi göz gören kız

elif

ayna bulunan bir odadaydım,gözümle oynuyordum sonra sağ gözümü çıkardım ama sanki bir maket gibiydi yani demir bir cubukla gözüm birleşikti sanki bağlanmıştı korkmuştum aynaya baktığımda sağ gözüm yine aynı yeşil renginde ama etrafı bembeyazdı.elimde diğer gözüme baktığımda kahverengiye dönüşmüştü bir tarafı.aynada sol gözüm ise kızarmıştı halbuki sağ gözümü çıkarmıştım ,yorumlarsanız sevinirim (gözlerim yeşil)

Faruk

Teyzem ile normal bir odada oturuyorduk teyzem hamile bir baktım ben doğuracağım dedi bende kitap okuyordum o sırada ama teyzemide izleyebiliyordum bir baktım sol gözünü çıkardı sonrada damarlar top şeklinde çıktı bana gel dedi bunu teyzem yapıyordu tek başına ban gözümün içine bak bebeğimi gör dedi korktum bakamadım. Sonra kitap okumaya dalıyorum teyzem bebeği doğuruyor göz damar falan geri yerine çıkmış gibi takıyor. Gördüğüm en anlamsız olduğunu bildiğim ama bana bir şifre olduğuna inandığım rüya idi beni aydınlatırsanız sevinirim. Teşekkürler...

sema

Bir atölyede yanımda tanımadığım bir oğlanla resim yapıyorduk elimi sağa sola oynatmaya başladım boyayla beraber off kesin iğrenç oldu diye düşündüm ama aslında güzel resim yaparım sonra çocuk kendi resminden iki tane zar çıkarıp attı bana kötü bir tebessümle baktı gözleriyle resmimi işaret etti ve resimde ağlayan mavi bir göz vardı göz benim gözüme benziyordu

Lisan

Rüyamda illimunati tarzı şeylerden bahsediliyordu evimin odasında karşımda oturan tanıdığım ama çıkaramadığım biri onların şarkılarını işittiğimizde geliyorlar dedi, hava karanlıktı güneşlik açıktı sadece şeffaf perde vardı perde birden rüzgarla dalgalanmaya başladı ve benimle olan hiç kimse bunun farkında değildi, tavanda asılı halde çok ürkütücü bir karga gördüm o an uyanmak istedim, tavanda daireler çiziyordu, perdeden içinden sadece iki göz oluştu sağa sola sonrada önümde oturana baktı, sanırım önümde oturan sevgilimdi, gaipten bi ses duydum ve sonra hışımla uyandım tabiri nedir bunun

Neslihan

Ruyada gozumden ipcikarmaya calismak nedir

emel

eşimin sağ gözü çıkmıştı uzaktan bana bakıyordu

hamdiye

rüya da pırıl pırıl eşimin gözünü gördüm

serpil

MERHABA . SON GÜNLERDE ÇOK SIKINTILIYIM VE FAZLA RÜYA GÖRÜYORUM SANKİ HER GÖRDÜĞÜM RÜYA BANA BİRŞEYLER ANLATMAK İSTİYOR. DÜN SUYUN İÇİNDEN KAĞIT PARA ALDIM.BUGÜN KÜÇÜK KIZIMI ÇIPLAK OLARAK GÖRDÜM VE SAĞ KALÇA TARAFINDA YANDA BİR GÖZÜ DAHA VARDI VE HAREKETSİZ BİR ŞEKİLDE BANA BAKIYORDU.BUNLARIN ANLAMINI MERAK EDİYORUM YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM..

rukiye

yeşilmi mavimi pek hatırlayamıyorum bi kız çocuğu bana bakıyor gözleriyle

gülizar

rüyada gözüm kamaşat göremez oldu

ÇİÇEK

RÜYAMDA YÜZÜME KREM SÜRÜYORDUM SONRA YÜZÜMDE KIRMIZI SİVİLCELER ÇIKIYORDU YÜZÜM KAYIYORDU BAZEN SONRA İSE BİR GÖZÜMÜN AÇIK DİĞERİNİN İSE KAPALI YEŞİL OLDUĞUNU GÖRDÜM

YORUM EKLE

Dikkat: !!! yorumlardan gelen rüyaların tabiri yapılmamaktadır!!! Yorumlar editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

İsim*
Yorumunuz*