Rüyada Et Görmek

Rüyada pişmiş et görmek, helal mal demektir. Sanılanın aksine et Rüyaları hiçte iyi sayılmaz. Özellikle çiğ et daima kötüye yorumlanır. Hastalık, dert, sıkıntı, üzüntü olarak alınır. Rüyasında bir kasaptan et alan kimse hastalanır. et kokmuşsa durum daha da kötü sayılır. Cafer-i Sâdık rüyada eti Mal, Miras, Hüzün ve Musibet olarak yorumlamıştır.

Rüyada görülen et, eğer pismiş ise, mala işarettir. çiğ etin tümü, hastalık ve ızdırıpa işarettir. Kasaptan et almak, musibet ve kedere işarettir. Taze et ölüme ve gıybet etmeye de işarettir.

Yılan eti
yılan eti düşman tarafından bir maldır. Eğer yılan eti pismiş olmayıp çiğse, onu yiyen kimsenin, düşmanının gıybetine düşmesine işarettir. Yırtıcı hayvanların eti, maldır. yırtıcı kuşların eti de böyledir. Domuz eti haram maldır. Pastırma görmek, ölüleri gıybet etmeye işarettir.

Bir kimsenin rüyada eliyle dokunmaksızın görmüş olduğu erkek deve eti, baba ve bir düşman tarafından meydana çıkacak mala işarettir. Eğer o ete eliyle dokunursa, o kimseye kaba bir düşman tarafından bir keder isabet eder.

Deve sığır eti
Erkek deve etini pismiş olduğu halde yiyen kimse, bir adamın malini yer ve çokça hasta olur, sonra yine kurtulur, sığır eti zahmet, meşakkat ve az is yapmaya işarettir.

Rüyada kendi evinde yüzülmüş, parçalanmış koç eti gören kimse, tanımadığı bir adamla buluşur ve ziyafet yapmak suretiyle görmediği ve tanımadığı bir kimseyi davet eder veya birtakım dost ve arkadaş kazanıp onlarla mesrur olur.

Eğer kendi evinde yüzülmüş, ancak parçalanmamış koç eti görse, o kimsenin aniden göreceği bir bela ve musibete işarettir. Eğer koyun eti yağlı ise, o kimse bir ölünün malına varis olur.

Çiğ et
Bir kimse rüyada çiğ et yediğini görse, bu Rüya hayırdır. Eğer çiğ eti görse ve onu yemese bu rüya iyi değildir. Bir kimse rüyada pismiş eti yediğini görse, o kimsenin mali artar. Eğer pismiş eti ihtiyar bir adamla beraber yese, o kimsenin ileri gelenler yanında kadri ve sanı yücelir.

Kebap edilmiş sığır eti, korkudan emin olmaktır. Eğer bir çocuk bekliyorsa, doğacak çocuk oğlandır. Bazı tabirciler kebap edilmiş sığır eti, rızka ve ucuzluğa işarettir, dediler.

Tavuk eti kadın tarafından menfaatlanmaya işarettir. et hastalıktan şifa bulmaya üzüntü, keder ve sıkıntıların gitmesine işarettir. Kuş eti yolculuk yapmak suretiyle fayda elde etmektir,

Bazen de rüyada kus eti yemek, cennete ve kişiyi cennete yaklaştıran Salih amellere işarettir. vahşi hayvan eti helal olan rızıktır. Bazen onda bulunan bir sebepten dolayı meşakkat ve tehlikeye de işarettir.

Balıketi, kolay kazanılan ve afiyetli bir rızıktır. Bazen balıketi, Deniz tarafından temin edilecek menfaate işarettir. İnsan eti, düşmana galip gelmektir. Tanınmayan et ve kan görmek, galip gelmeye ve fitneye işarettir. Kus etleri pismiş veya kebap yapılmış olduğu halde bir kadın tarafından hile ve zulümle elde edilecek rızık ve maldır.

Eğer iyice pişmemişse, rüya sahibinin bir kadını zalim olduğundan gıybet etmesine işarettir. Rüyada yenmesi helal olmayan kus etini yediğini gören kimse, hilekâr ve zalim bir kavmin malini yer. Ördek eti, erkeklerden mütedeyyin ve Salih kimseler tarafından meydana gelecek menfaate işarettir. Kebap edilmiş veya kızartılmış kus yavruları, zahmet ve meşakkat içinde kazanılacak bir maldır.

Bir kimse rüyada kendi etini fazla görse, o kimsenin geçimi yoluna girer. Eğer o kimse hasta ise, kurtulur, bir kimse kendi etinin noksan olduğunu görse, o kimsenin islerinin durgunluğuna veya hastalığına yahut kendi durumunun ya da ticaretinin noksanlığına işarettir.

abid ve zahid bir kimse rüyada kendi etinin fazla olduğunu görse, ibadet yapmaktan usanır, dünya ve zevkleriyle meşgul olur. abid ve zahid bir kimsenin kendi etini eksik görmesi, yukarda gecen tabirin aksinedir.

Rüyada insan eti aldığını gören kimse, geçerli olmayan bir mal satın alır. bir kimse rüyada kendi etinin siyah ve gök renkte yahut parça parça kesilip yere düştüğünü görse, o kimseye ariz olacak şiddetli bir azaba veya tutulacağı bir hastalığa işarettir.

Bir kimse rüyada kendisinde gördüğü fazla eti yerse, o kimse malinin kazancını yer. Sermayesini bırakır. Rüyada kendisinin fazla olmayan etini yediğini gören kimse, sermayesini zayi eder veya bir is yaptığından dolayı pişman olur.

Rüyada et görmek yemek
Rüyada kendi vücudunun etini yediğini gören kimse, kendi kazancından ve elinin emeğiyle meydana getirdiği şeyden yer. Bir kimsenin rüyada zayıf et yemesi onun malca noksanlığına işarettir. Rüyada sığır veya öküz eti yediğini gören kimse, hâkime götürülür.

Et yemeği
Rüyada et yemeği görmek, rızık, bereket ve menfaat demektir. Fakir için et ile pişmiş yemeği görmek, zenginliğe, etsiz pişmiş yemeği görmek, ihtiyaç veya ibadete işaret eder. Çeşit çeşit şeylerle karışık yemeği görmek ise, hastalığa işarettir.

Et yemeği pişirmek
Rüyada kendi eliyle güzel bir yemek pişirdiğini görmek, o yemek miktarınca şöhrete erişmeye ve fakirlikten sonra zenginliğe delâlet eder.

Yine rüyada et veya Pirinç ile pişirilmiş süt ve bunlardan başka şeyler görmek, ferahlık, sevinç, akid, ilim ve faydalı rızka delâlet eder...

Rüyada Et yorumları

Derveş

Rüyada elimde kiyma halinde yaklaşık bir kilo kadar etle köpek kovaliyor

Veysel

Teyzem rüyasında benim koca bir et parçası sürüklediğimi ve akrabalarımın ondan yediğini gördü

cemal

rüyamda büyükbaş hayvanlara haşlanmış et veriyordum

BETÜL

BEN RÜYAMDA KARDEŞİMİN KÖPEĞİN ONU YUTTUKTAN SONRA GERİ ÇIKARDIĞINI GÖRDÜM.HANİ HAZIR TAVUKLAR VAR YA İŞTE KÖPEĞİN AĞZINDAN O ŞEKİLDE ÇIKTI.BU RÜYAMI YORUMLAR MISINIZ.ET DİYE GİRDİM AMA HİÇBİR ŞEY ANLAMADIM.BU RÜYAYI GÖRELİ ÇOK OLDU.AMA YİNE DE ANLAMINI MERAK EDERİM.BU ARADA YAZDIKLARINIZ BANA ANLAMLI GELDİ.SAYGILAR VE SEVGİLERLE....

sedef

rüyamda kızlar lavabosunda yusuf güney adlı sanatçıyı donmuş bir şekilde kesiyorlardı fakat kan görmrdim kestigi yerlere terlik baglıyorlardı

fatma

ben rüyamda babamdan et aliyorum hepsi dogranmis hesini cesmede yikarken cesmenin deliginden cürümüsler dökülüp gidiyor tek bir parca et kaliyor..

ahmet

ben rüyamda ayaklarımın altında bir ışık ve kollarımdan meleklerin tutup uçduğumu gördüm nereye gitmek istiyorsun diye sordular kutupa uçmak istediğimi söyledim beni oraya uçurdular daha sonra tekrar sordular geri gitmek istiyorum dedim geri getirdiler

dilek

gemi içindeyiz eşim 1 kız 1 erker çocuklarımda var gemi içinde suya bir batıyoruz bir çıkıyoruz çevreden görenler bizi kurtarıyor ve yolda arkası açık bir araçla giderken araç rampa aşa uçtu ve ters geldi kızım vücudu kanıyor bana anne ben ölüyormuyum şimdi diye sordu oğlum ise kedi gibi dört ayak üzeri düştü ağzı yere ildi ve yere tükürdü ve kalktı eşim ise hiç kıpırdamıyordu yüzyukarı çevirdiğimde donmuş bie et oldu ben ağlarken uyandım

nurşin

rüyada beyaz et görmek ne demek

varşin

ben beyaz et dedim tavuk eti çıktı çok saçma

melek

rüyamda inegin tüm bi bacagini üvey annemle dogramaya çalışıyordum çok merak ediyorum ne anlama geliyo diye. bide sürekli vefaat eden üvey annemle ugraşıyorum

nesibe

ruyamda et aliyordum ne demekdir

seda

ben rüyamda kokmuş et gördüm bende kopartıp kopartıp atıyordum.

ece

ben ruyamda olu babaannemin benden tavuk budu pismis sekilde istediyini gordum ben de elimde but yiyordum sonra tabaga baktim ve orda bi tane daha but vardi ben de dedim ki babaanne gel ye var burda ama o benim israr etmeme ragmen yemedi

sevgi

Rüyamda bir Kadin tavuk eti kesiyordu

irem

kurban eti temiz bir şekilde torbaya koyup eşim verdi kokusuz temiz

YORUM EKLE

Dikkat: !!! yorumlardan gelen rüyaların tabiri yapılmamaktadır!!! Yorumlar editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

İsim*
Yorumunuz*