Rüyada Elbise Görmek

rüyasinda eski fakat temiz elbise giyen kimse cevresince cok begenilip sevilir ve hak ettigi üstün duruma gelir. yamali elbise giydigini gören para alir. elbisede kac yama varsa o sayida para gelir.

islak bir elbise yolculuktaki zahmete, islakligin kurumasi zahmet ve siddetin gitmesine isarettir. bir kadin Rüyada üzerinde erkek elbisesi oldugunu görse, bu Rüya din ve dünyaca o kadin hakkinda hayirlidir. eger erkek, üzerinde kadin elbisesi oldugunu görse, o kimseye üzüntü, keder, korku, zillet ve miskinlik erisir. sonra bu haller ondan gider. yünden elbise giydigini gören kimse zahid olur. bir kimse yesil elbise giydigini görse, sag kimseler icin din ve ibadete, ölüler icin yaninda hallerinin güzel olmasina isarettir. bazi tabirciler, yesil elbise giydigini gören kimse, mtrasa isarettir, dediler. beyaz elbise, giyen icin hayirdir. zanaatkarlar icin beyaz elbise islerinin durgunluguna isarettir. zanaatkar icin her zaman elbisenin kiymetli olusu isinin durgunluguna isarettir. bir kimse adet edinmedigi bir elbiseyi giydigini görse, kötü gördügü seylerin bazisi kendisine isabet eder. hic beyazi olmayan ütülenmis siyah elbiseyi gören, otorite isarettir. Üzerinde kirmizi elbiselerin oldugunu gören kimse, icerisinde allah'in hakki olan cok mala isarettir. rüya sahibi, allah'tan korksun ve malinin zekatini versin. kadinin kirmizi elbise giydigini görmesi, ferahlik ve sevincine isarettir. kirmizi elbise, hastalar hakkinda ölüme, fukara hakkinda zarara isarettir. sari elbise veya sariya boyanmis elbiseyi giymek, bazi insanlar icin yaraya, bazilari icin de sitma hastaligina isarettir. bir kimse bayram, dügün ve topluluk zamanlarinda kirmizi elbise giydigini görse, bunda bir beis yoktur. sari elbiselerin hepsi, tabirde zayiflik ve hastaliktir. bütün renklerle boyanmis bir elbiseyi giydigini gören kimse istemedigi bir seyle karsilasir ve o seyin kötülügünden allah'a siginmasi lazimdir. kendi Üzerinde iki renkli ve iki yüzlü elbise veya iki yüzlü sank görmek, o kimsenin din ve dünya ehlini idare eden bir kimse olduguna isarettir. eger bu elbise yikanmis olursa fakirlige ve borca, yeni ve kirli ise borca ve kazandigi günaha isarettir. cesit cesit renklerle nakislanmis elbise giydigini görmek, güzel kokulu seyler ve mesrubat satan kimse icin hayirdir. sair insanlar icin izdirap ve siddete, gizli seylerin asikareye cikmasina, hasta icin hastalinin siddetine, bilhassa zengin olan kadinlar icin, kötü sözlü ve sarkicilar icin hayra isarettir. Üzerinde renkli elbise oldugunu gören, eger ehilse cifci ve ziraatcilara Amir olur. eger ehil degilse, senenin bolluguna ve hububatin cok olmasina isarettir. vasfedilen elbiselerden baska renkte olan elbise de gururdur. rüyada elbiselerin Üzerinde görülen nisan ve alametler hacca gitmeye veya Arap ülkelerinden birine yolculuk yapmaya isarettir. bir kimse elbisesinin altinda ince bir elbise giydigini görse eline, birikecegi bir mal gecer ve ici disindan hayirli olur. bu ince elbiseyi, elbisenin üzerine giyerse, o kimsenin kötülügüne, dindeki hatasina, günah ve isyanim asikare islemesine isarettir. elbisenin kalinligi inceliginden hayirlidir.

kadinin rüyada ince ve yumusak elbise giymesi izzet ve serefine, kalin elbise de zahmet ve mesakkatina isarettir. altin ve gümüs dokumak elbise, din ve dünyaca iyilige, arzu ve isteklere nail olmaya isarettir. bir kimse kendisinin cok kiymetli bir elbise giydigini görse, bu rüya zengin ve fakir icin sirf hayra, isarettir. yikandiktan sonra yeni elbise giymedigini gören kimse, mizacina uygun ve arzu ettigi nese ve sevince kavusamaz. giydigi elbisenin yirtik ve söküklerini uyanikken de tamire muktedir olmazsa o elbise sahibinin bir cocugu olacagina isarettir. yirtik elbise giyene üzüntü ve keder isabet eder. elbisesinin yirtildigini gören kimsenin dinine halel ve keder gelir yahut yasanti ve sefasi noksan olur. cirkin ve kötü olarak yamanmis elbise, zarar ve ziyana ve issizlige isarettir. elbisesinde yaslik gören kimsenin yolculuga iptal ve kasdettigi sey tamamlanmadan men edilir. elbisenin kurutulmasi bu tabirden müstesnadir. bir kimse kendi elbisesini veya baskasinin elbisesini yikadigini görse, o kimsenin geciminde meydana gelecek darligi defetmesine, gizli sey ve islerinin asikare ermesine isarettir. bütün elbiselerinden soyuldugunu gören kimse memuriyetten uzaklastirilir. bir kimse elbiselerim zayi ve kaybettigini görse, o kimselere zinet veren seylerin helak ve telef olmasina isarettir. kadinlara benzemek maksadi ile kadin elbisesini giydigini gören kimseye bir üzüntü ve keder isabet eder. yahut üzerine bir sey musallat olur. bitmedigi bir elbisenin üzerinde yenilenip yesillendigini görenin, kalbinin istedigi yöne dönmesine isarettir. gök renkli elbise, üzüntü ve kederdir. keten elbise giydigini gören, güzel gecim ve helal mala isarettir. kirli elbiseyi cikarmak, üzüntü ve kederin gitmesine isarettir. kirli elbiseleri yakmak da böyle tabir edilir. yeni elbiseyi yemek, helal mal, kirli elbiseyi yemek de haram mali yemeye isarettir. bir kimse rüyada, yirtilmis ve kesilmis iki elbise giyse o kimsenin ölümüne isarettir.

Rüyada Elbise yorumları


rühehdiye etmişleryamda elbisemi kesmişler yarısını başkasına

CEREN

RÜYAMDA HERKEZ ELBİSESİNİ GİYMİŞ DÜGÜNE GİDERKEN BEN ELBİSE BULAMADIM

özlem

Zengin olan akrabamın bana siyahbeyaz elbiseyi verip giymemi istedi ve giydim sonra kolları küçük vedar olunca çıkarmak istedim çıkarma dediler güzel oldu hayır rahat edemedigimi söyledim bana yardımcı olurmusunuz

serpil

rüyamda örgü elbisemin boyunun kısaldığnı gördüm

YORUM EKLE

Dikkat: !!! yorumlardan gelen rüyaların tabiri yapılmamaktadır!!! Yorumlar editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

İsim*
Yorumunuz*