Sponsorlu Bağlantılar

rüyasinda dag gören genel olarak önemli, üstün kimse, büyük is, essiz, ideal olarak yorumlanir. bir daga tirmandigini gören kimse, kendi gücü ve gayretiyle amacina ulasacaktir.

Rüyada dag görmek, sani yüce, dehsetli ve söhretli, emrini yerine getiren iktidarli ve sebatli bir amire yahut siyaset sahibine, bir cocuk ve tüccara isarettir. dag yayilip acildigi degirmilestigi zaman, cetin ve kalbi kati bir kadindir. dag üzerinde ''elhamdülillah" diyerek allah'a hamd ettisini gören kimse adil bir devlet baskani olur.

dag üzerinde azginlik, isyan ve haddi tecavüz ettigini gören zalim olur. dagin üzerinde secde ettigini veya ezan okudugunu görse, bir vilayete vali olur ve düsmanlarina galip gelir. dagdan indigini gören kimsenin mülkü elinden gider. vali ise isinden alinir. tüccarsa zarar eder. nebatati olmayan bir daga ciktigini gören, inancsiz baskanin hizmetine girerek is görür, bunda da kendisine kaygi ve endise gelir.

dag icinde olan yol ve yokus azaptir. bundan dolayi yokus bir yoldan indigini gören kimse azabindan kurtulur. yokusu ciktigini görse, zahmet ve mesakkatla beraber, degeri yüksek olur. dagin etrafinda olan büyük taslarla agaclar devlet baskaninin, yaveri ve düsmanidirlar. bundan dolayi bir kimse dagin etrafinda taslar görse baskanliga isarettir.

dagdan düstügünü görenin hata ve günahi meydana gelerek kendisine zarar verir. dagdan düserek ayaginin kirildigini gören kimse baskanin nazannda düser ve malina zarar gelir.

dagin yandigim veya düstügünü görmek, sanli, yüksek ve makam sahibi birisinin vefatina veya devlet baskaninin o kimseye galip gelip kahretmesine isarettir. cünkü ates, devlet baskanidir. bir dagin sallandigini, fakat yine durdugunu görmek, o yerin devlet baskangina bir musibet ve siddet isabet edecegine isarettir. cikmakta oldugu dagin yarisma geldiginde yukari cikmasi ve asagi inmesi mümkün olmayan kimse, ömrünün yansinda vefat eder. Ömrü ise kirk senedir.

daga cikip üzerinde oturan kimsenin cirkin bir cocugu olur. daga cikmak yükseklik, asagi inmek zillettir. yukan cikmak valilige isaret ettiginde, asagi inmek de görevden alinmaya isarettir.

daga yaslandigini gören, kuvvetli bir devlet baskanina dagin gölgesinde oturdugunu gören, bir devlet baskaninin himayesine siginarak rahatca yasar. dagi yüklenip ondan agirlik ve güclük hissettigini gören kimse, büyük bir adamin veya tüccann islerini üzerine alir, fakat bundan zahmet ceker, dag kendisine hafif gelirse o isleri de güclük cekmeden idare eder. gökten, sehir üzerine bir dagin indigini görmek, o sehire bir valinin gelecegine isarettir.

bir sehirden bir dagin göge dogru ciktigini görmek, o sehrin vahsinin alinmasina isarettir. dagin tepesinden bir sey ittigini gören kimse, birisinin hakkinda bir söz söyler. eger dagin tepesinde iken üzerinde bir elbise oldugunu veya güzel bir halde bulundugunu görse, onun gücü ve otoritesi, dagin tepesinden attigi seyin kiymeti miktarinca kuvvetli olur.

cikmayi arzu ettigi bir dagin tepesine ciktigini gören kimse, dagin üzerine cikip orada oturuncaya degin gördügü seylerin kolaylik ve zorlugu nisbetinde arzu ve isteklerine kavusur.

bir tepeden yahut bir köskten ya da bir dagdan indirildigini gören kimsenin arzu ettigi seyi meydana gelmez. dagi uzak bir yerden gören yolculuk yapar yahut ona üzüntü ve keder gelir. bazilari da, dag, söz vermekle tabir edilir, demislerdir.

dag üzerinde agac gören kimse makama, yükseklige, halk arasinda güzel isimle anilmaya ve söhrete isarettir. bir kimse birtakim liderlerin bir dagin kule veya tepesinde toplandiklarini görse, o sehir balkinin veya bir mahallenin baskaninin ölmesine isaret eder, yahut allah'tan istenmeyen bir seyi talep ettiklerinden dolayi mezkur muhtarlar gam ve kedere düserler. Rüyada görülen daglar ve yüksek tepeler, siddetli üzüntüye, bagirip feryad etmeye, istirap ve issizlige de isarettir.

bir magaraya girdigini gören, yakinda, emniyet, istikrar ve vakara erisir ve ancak allah'a tevekkül eder. bazen, dag, gemilerin demirleyip bekledikleri limana, bazen de, efendi ve anne gibi, insanin kendisine siginip himayesine girdigi kimseye isarettir.

dagda bulunan su, agac ve meyve ile dagin yüksekligi ve faydasizligi insanin hayir ve serrine isarettir. dag, vaad'e isarettir, rüyada dag ve dagin yürümesi siddet ve korkuya bazen de yolcu icin denizde bogulmaya isarettir. dagin yükselip gökte bir bulut gibi oldugunu görmek, azabi mucip olan bir seyin meydana cikmasina isarettir.

bir daga gelip orada tatti su, meyve veya insanlarin yiyeceklerinden bir seyler buldugunu gören hayirli bir hanima siginir, yahut kendisini cehaletten kurtaracak bir ilim ögrenir. ya da gecimini temin edebilecegi bir meslegi Ögrenir veya bir rütbeye isarettir. yahut faydali bir yolculuk yapar, yahut devlet baskaninin hizmetine girer, veya neticesi hayir olan bir seyle vaad olunur.

daga düzgün bir yoldan geldigini gören, maksad ve arzusuna mesru yoldan vasil olur. tabirde, kendisine gelinen dagi da muteber tutmak lazimdir.

Şöyle ki: kendisine gelinen dag, arafat, kaf, cudi, lübnan, ühud, kasyan, tur, mukattem v.s. gibi serefli daglar olursa, o kimse alimler ve sulahadan bulunan kimselerin hizmetinde bulunur. bazen de o kimse bu daglarin bulunduktan yerlere yolculuk yapar ve maksadina kavusur.

dagin yerle bir oldugunu gören kimse ölür. bazen de rüyayi gören ibadet ve tasta isarettir. daglar, melikler, amirlerde, salihlere ve alimlere isarettir.

bazen de dag, din ve dünya sahibine isarettir. bir dagda kuyu kazdigini yahut taslan bir dagdan diger bir daga naklettigini gören kimse, kalbi kati birisiyle tartisir ve bunda güclük ceker.

bir kimse rüyada gögsünde iki dag bulundugunu görse halka iki sene valilik yapar. dag cocuk dogurmaga ve kisiye üzüntü ve aci verecek söze de isarettir. dagin kendisiyle beraber yürüdügünü görmek, bir savasin cikmasiyla bir devletin diger bir devletin üzerine yürümesi yahut umum insanlarin yok olmasina sebep olacak bir fitne ve siddetin cikmasiyla, alimler arasinda ihtilaf ve istirabin cikmasina isarettir.

bazen de o yerde Adalet meydana gelir. bir kimse gemiden daga indigini görse, nuh aleyhisselamin oglunun hikayesine binaen o kimsenin yok olmasi yahut bütün insanlara muhalif hareket etmesine, nefsinin isteklerini yerine getirmede yalniz kalmasina isarettir. bazen degdan vahsi hayvanlar, fareler ve pisliklerin yanma düstügünü gören,isyana, günaha, fitne ve kötülüge düser.

bazen de bu Rüya, günahlari terk etmeye ve bidatlardan temizilenmeye isarettir. dagin göge yükselerek insanlann baslan üzerinde oldugunii görmek, insanlan kaplayacak bir korku ve siddete isarettir.

cünkü, allah tarafindan korkutmak ve günahkarlari tehdit icin tur dagi beni israil'in basma gölge gibi kaldirilmisti, dagin yürümesi, bazi kere de veba hastaligina isarettir.

dagi devirdigini gören kimse dagin büyüklügü nisbetinde bir adami helak eder. bazilari da, ömrü biter demistir. daga cikmayi murad ettigini gören kimse, kalbi kati ve düsüncesiz birisine yaltaklik etmeyi arzu eder. dagin yere battigini görmek, o yerin devlet baskani veya büyüklerinden birinin ölmesine isarettir.

Rüyada dag genelde hayra yorulur. Bir daga tirmandigini gören kimse, cok büyük emek vererek, kendi gücüyle hedefledigi seylere ulasacak demektir.

Dagdan yuvarlanmak veya düsmek kendi gayretiyle ciktigi mertebeden yine kendi hatalari yüzünden ayrilmak anlamindadir. Daglari seyretmek, üstesinden gelmesi zor olan bazi isleri cözdügünüz icin ödüllendirileceginiz anlamina gelir.


Rüyanızda görmüş olduğunuz Rüyada Dağ Görmek yorumunu okudunuz. Dağ ilgili diğer tabir ve yorumlara bakmak için Rüya Tabirleri yada Rüya Tabirleri Sözlüğü yada D harfi ile başlayan Rüya Tabirleri D sayfasında rüyanızla ilgili benzer rüyalara da bakabilirsiniz. Dağ rüyanız hayr olsun.
Paylaşmaya ne dersin ?

0

Rüyada Dağ yorumları

eda

ben rüyamda agrı dağına çıkmıştık babam ben ve çükük kardeşim orada dağın tepesindeyiz ama hemen önümüzde bir göl gibi yer var oradan balık tutuyorduk sanırım alabalık gibi büyük balıklardı.elime de aldım balıkları ve o dağda çokça fotoğrafta çekildim.bütün bunlar ne olabilir.

arzu

rüyamda derin dibi görünmeyen deniz etrafında kocaman kayalar var.hatta bazı kaya parçaları denizin içindeler...ben denizin kenarındaki kayaların üzerindeki yolda denizi seyredip araba ile yolculuk ediuorum.hayran hayran denizi izliyorum.

neslihan

rüyamda dagin simsek yagmasindan dolayi yikildigin gördüm

servet

rüyada dört dağ

tuba

rüyadamda dağa çıkmışım yeşi bitkiler var ve ben sonra o yeşil bitkilerden uzaklaşım topraklı bi yere geçiyorum ve orada ayağım kayıyor ve kayarak aşağı düşüyorum.sonra orada bi tahta parçasına çarpın orada kalıyorum o şekilde uyandım.

sebiha

Ruyamda daga çıkıyorum

sena

Rüyamda makam dağında namaz kıldığımı gördüm

Baris

Ruyamda dagdan asagi Kar temizliyorsum asgida bir yol vardi ama ben dagin ustundeki yol ciktim toprakli yol gordum etrafi yesillikti

asu

rüyamda dağın göğüsündeydim dağın zirvesine bakıyordum

güll

rüyamda babam ve küçük kardeşimle beraber dağa doğru bakıyoduk

mualla

ruyamda arabam kayboldu calmislar polisi aramak icin tepeye tirmandim kar gordum kar topu yaptim

Sudenaz

Rüyamda dağların arasında evimiz var çok büyük toprak kayması oluyor toz bulutları dağıldıktan sonra kayıp şehirler çıkıyordu kocaman sütunlar ve o döneme ait insan heykelleri vardı

aslı acar

rüyamda bilmedigim bir yerde dağlar arasındayım yalı bir dilini bilmediğim bir kadın benden yardım istiyor gibiydi ellerimi tutmuş çaresizce bişiler anlatıyordu başımı kaldırıp baktığımda hertarafta yüksek dağlar vardı içinden akarsu akıyordu küçük bir kulübesi var kadının oraya gidiyoruz lavaboda çeşmeyi açıyorum ve gideri yoktu halı üstüne su aktı

Nur

Ruyada daglardan buyuk dalgalar halinde su geliyordu ve kıyamet gununde tabır edıldıgı gibiydi

Yorum ekle

Dikkat: !!!yorumlardan gelen rüyaların tabiri yapılmamaktadır!!!: Yorumunuz Editörler tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır


Alfabetik Rüya Tabirleri

ABCÇDEFGHIİJKLMNOÖPRSŞTUÜVYZ


Rüyada Fare deliği Görmek | Rüyada Farıg olmak Görmek | Rüyada Farz namaz Görmek | Rüyada Fasıl Görmek | Rüyada Fasih konuşma Görmek | Rüyada Fasulye Görmek |