Rüyada Cebrail A.S Görmek

Cebrail (a.s.)'i sen olarak kendisine bir nasihata yahut vasiyete yahut da müjdeye ait söz söyledigini görse o kimse, seref ve izzete, kuvvet müjdeye isarettir. eger o kimse mazlum ise yardim edilir, hasta ise sifa bulur, korkuyorsa korkusundan emin olur. eger üzüntülü ise üzüntüden kurtulur. hacc etmemis ise haccetmek nasip olur. Rüyada cebrail (a.s-)'i görmek, sehid olarak ölmesine delildir. cebrail (a.s.)'dan yiyecek bir sey almak, o kimsenin cennet ehlinden olmasina isarettir. bir kimse rüyada cebrail ve mikail (a.s.)'a düsmanlik yaptigim görse, o kimsenin görüs ve fikri yahudilerin görüs ve fikrine uygun bulunmasina ve allahü teala hazretlerinin emrine muhalif olan isleri yapmasina isarettir. cebrail (a.s.)'i görmek, ilimlere muttaii olmaya isarettir. bir kimse cebrail (a.s.)'i üzüntülü olarak görse o kimseye siddet ve azab isabet eder. cebrail (a.s.)'in kendisine selam verdigini gören kimse kadri yüce, övgüye layik büyük bir alim olur ve arkadaslari arasinda saygi görür. cebrail (a,s.)'i görmek, ilme, sirlari sahibine bildirmeye, ölüme yaklasmis olan kimsenin halen kendisine hayat bulunduguna isarettir. cebrail (a.s.)'i görmek, bazen de nakil ve düsman üzerine nusret ve galebeye isarettir. cebrail (a.s.) suretine girdigini gören kimse, cömert, hayir ve bereketi cok olur.

Rüyada Cebrail A.S yorumları

Alp

Ben rüyamda annem ile nur dağının yanındaydık sonra bir ışık parladı ve ben cebrail im dedi hemen ardından bir ışık daha parladı ve diğer ışığın kırmızıya döndüğüne gördüm 2. ışık 1. ışığı kovdu ve bize ben cebrail im o şeytandı ona kanmayın dedi tam onun yanına gittiğimdee uyandım sizce bu nedir?

Oğuzhan

ÖNCELİKLE S.A Ben gördüm gibiydi masada karşı karşıyaydık ve başka insanlar da varda
konuşabiliyordum onla oda benle sonra işte böyle yinede tövbe ALLAH GÜNAHLARIMIZI AFFETSİN BELKİDE O DEĞİLDİR

olgun

CEBRAİL İN ELİNDE BEBEKLE GÖKYÜZÜNDEN İHTİŞAMLI BİR ŞEKİLDE BANA BAKIYORDU GÜÜMSÜYORDU

olgun

CEBRAİL İN ELİNDE BEBEKLE GÖKYÜZÜNDEN İHTİŞAMLI BİR ŞEKİLDE BANA BAKIYORDU GÜÜMSÜYORDU

serpil

ben Cebrail aleyhiselami rüyamda binlerce melek ile bitrlikte gökten indigini ve bana konustugunu duydum..söyle buyurdu..Rabbinin Selami üzerinde olsun..Sabret ve Hersey düzelecek dedi..sonra yine ayni anda bütün melekler tekrar göge yükseldiler..

kader

ben cabrail aleyhiselamın ismini duydum ne anlama geiyor

YORUM EKLE

Dikkat: !!! yorumlardan gelen rüyaların tabiri yapılmamaktadır!!! Yorumlar editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

İsim*
Yorumunuz*