Rüyada Çakıl Taşı Görmek

Rüyada kücük taslar, erkeklere, kadinlara, insanlarin kücüklerine sayilmis paralara, ilim ve siirden ögrenmek isteyene, sikinti veren seyleri ezberleyip siralamaya, hacca, seytani taslamaya, üzüntüye ve iftiraya isarettir. gökten, bir kusun indigini ve mescidden bir tas alarak uctugunu görmek, mescid halkindan veya iyi kimselerden birinin helak olmasina isarettir. eger rüyayi gören hasta ve hayirli kim selerd ense, yahut kendisinden baska hasta olarak o mescidde namaz kilan da yoksa rüyayi görenin ölümüne isarettir. kus, tasi kiliseden alip ucarsa, tabir isyankar bir hasta icin önceki gibidir. eger tasi rüyayi görenin evinden veya mechul bir yerden alarak ucursa, rü- yayi görenin veya bir baskasinin cocugu ölür. bir kimse, birkac adet tas toplayip elbisesinin icine koysa ve yutsa yahut taslari, bir mescidden veya bir alimin evi yahut zikir halkasindan aldigini görse, topladigi taslarin miktari nispetince, zikir ve ilimden ve kur'an'dan bir takim meseleleri ve ayetleri ögrenip ezberler. eger o taslan sokak ve pazardan yahut ekilecek yerden ve agac köklerinden toplamissa, o kimsenin uyanikligindaki adeti ve calismasi miktarinca dünya meyvelerinden yahut ticaretten biriktirecegi menfaata yahut dilencilik ve sadakadan eline gececek maia isarettir. topladigi taslari denize attigim gören kimsenin denizde mali gider. topladigi cakil taslari bir kuyuya attigini görse, nikahlanir veya mal satin alir. yerden aldigi cakil tasini, aslan, kaplan, maymun, cekirge ve karga gibi hayvanlara attigim görse, rüyayi da hacc aylarinda görmüs ise, gelecekte hacc yapar ve seytani taslar. eger Rüya hacc mevsiminde degilse kücük taslar, rüyayi görenin, düsman veya günahkar aleyhinde dua etmesi veya sahitligi ya da sövüp saymasidir. cakil taslarini zikredilen hayvanlarin disindaki hayvanlardan veya müslümanlardan bir kimsenin üzerine attigini görse, rüyayi görenin küfürbaz kogucu ve iyi kimse ve namuslu kadinlar hakkinda iftira eden birisi olduguna isarettir. cakil taslari, insanlarin alimlerine, bazi tabirciler günahkarin tevbe etmesine, kafirin müslümann olmasina isaret eder, dediler. bazen de kücük cakil taslan. sahitlige isarettir. bazen de kücük taslan yüklenmek, kum hastaligi gibi hastaliga, yollara ve orada yürümek, ser ve düsmanliga, bazen de, ölüme isarettir. bazen de kücük taslar, ölcü ve tarti yapilan v.s. gibi seylere ve kati söze de isarettir. cok olarak görülen kücük taslar mesguliyetli insanin mesgalesidir.

Rüyada Çakıl Taşı yorumları

gülnaz

rüyamda tek dişi tahmin ettiğim kumru ve etrafında küçük beyaz çakıl taşından yuvası varmış ve ona yumurtalara oturur gibi çakıl taşına oturuyordu ben nekadar seda sevimli diye düşünüyorum.not bu rüyayı falanca falancaya hayırlımı diye yatmıştım bu rüya hayırlımıdır .ben hayra yordum ,dişikuş yuva yapar mantığımla çakıl taşınıda toplama yani evcilleme gibi düşündüm.fakat olumlumu acaba.

mine

ruyamda cakıl taşlarıyla dolu bir yere gittim yuruyerek ve ordaki kadın erkek bircok kişi beni cagırdı taşların arasından ayakkabılar cıkıyordu ben bir cift sivri topuklu kırem rengi bana 1 beden buyuk ayakkabı cıkardım bu ne anlama gelir

YORUM EKLE

Dikkat: !!! yorumlardan gelen rüyaların tabiri yapılmamaktadır!!! Yorumlar editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

İsim*
Yorumunuz*