Rüyada Altın Görmek

Ibn-i Şîrîn demiştirki: Rüyada elinde tek Altın görmek evlada işarettir.

Rüyada altın birkaç şekilde yorumlanır. Rüyada Altın para dedikodu ve söylenti olarak tabir edilmiştir. Bir yerde yığınla altın görmek, biriyle ilgili gizli bir duruma yorumlanır.

Bekar bir genç kız ya da erkek rüyada altın yüzük takarsa güzel ve iyi bir evlilik yapacağna işarettir. Bir erkekten altın para, altın ziynet eşyası alırken gören bir kadın veya kız, sevinir.

Herkes iyice bilir ki altın dünya zinetidir. Dünya ise müminler için meşakkat mahallidir. Bu sebeple Rüyada altın görmek, borca, gam ve kedere de yorumanmaktadır.

Rüyada altın bilezik taktığını görmek, Rüya sahibinin eline geçecek bir mirasa işaret eder.

Bekar birinin rüyada altın külçesi görmesi evlenmeye, evli içinde mal ve zenginliğe işarettir.

Rüyayı gören kişinin kendisine altından her hangi bir şey verildiğini görmesi, işlerinde yüksek mertebelere geleceğine işaret eder.

Câfer-i Sâdık (r.a.)demiştir ki:
Rüyada altın bilezik görmek beş şekilde tabir olunur:
a) Riyaset (baş olma, reislik),
b) Hikmet,
c) Günah ve hile,
e) Gam ve keder,
f) Evlad ve kardeş...

Ibn-i Şîrîn (rh.a.) demiştir ki:
Rüyada elinde beş adet altın olduğunu görm ek, halk indinde makbul olacak işlere delâlet eder. Elinde tek altın olduğunu görmek, güzel bir ev ile tabir olunur.

Rüyada taç, başörtüsü ve bunlara benzer giysilerin altın sırmayla dokunması veya örülmüş olmasını görmek; bu elbiseyi giyenlerin dindar olacaklarına delâlet eder.

Yine rüyada Gümüş ve altından bir şey görmek, dürüstlüğe, ihlâsa, anlaşmaya, saf niyete ve doğru söze işarettir.

Rüyada kişinin üzerinde, gümüş, altın, gümüş, boncuk veya mücevherden bir gerdanlık olduğunu görmesi, işlerinde ve devlet hizmetinde yüksek makam ve mertebeye gelmeye tabir edilir.

Rüyada Altın yorumları

ali

rürada erkeğin altın bilezik takması sonra bileğinde kırılıp yere düşmesi

kevser

rüyamda gelindim ve vir sürü altın takılıyordu

esmanur

ben rüyamda büyük altın gördüm ama çok vardı

Emin

avucumun ici altin doluydu. cok parlak

Esma

İş arkadaşım rüyasında beni görmüş. Kucağımda külçe altınlar varmış bir sürü.Anlamı nedir acaba?

serdal cam

birkaç parça altın gördüm

yorumcu

"Herkes iyice bilir ki altın dünya zinetidir. Dünya ise müminler için meşakkat mahallidir. Bu sebeple Rüyada altın görmek, borca, gam ve kedere alâmettir." Öyle değil. Altın iki dünya zinetidir. dünya hayatında altın; "altın çağ", "altın gibi değerli" "24 ayar saf altın gibi" kavramlarla deyimlere konu olmuş, olgunluğun pişmişliğin ve değer ifade etmenin sembollerinden olmuştur. Bu nedenle altının saflığı ya da içinde barındırdığı yabancı maden miktarınca ifade edilen durumun kalitesini simgeler. iyi veya kötü... Kötü birinin altın görmesi rüyadaki simgenin işaret etitği durumunun kalitesinin gösterir. Yani kötülüğünde, hilesinde zirveye ulaşmış, olgunlaşmış.. Kişi iyi ise aynı durum o hali ya da durumu/ karakteri için geçerlidir... İşlenmiş altın marifettir "sanat altın bileziktir" külçe altın potansiyel değerdir. işlenmemiş değer "24 ayar altın gibi saf, temiz çocuk"...

halil

altın gördüm

zeynep

Ben omuzuma altin takilirken gordum

ayse

rùyamda boynuma takilmis cerceveli bir altin gördùm ve bunu herkes görsùn diye bekliyorum neye yorumlanir cevap bekliyorum.

DEV TÜRK

RÜYADA KÜLÇE ALTIN HAZİNE BULDUM

MERALP

Rüyamda bir yarışmadan önce 100 tane sonra 1000 tane tam altın (reşad) kazandığımı gördüm. Altınları görmedim ama alacakmışım .Bu ne anlama geliyor lütfen acilen yorumlar mısınız.

YORUM EKLE

Dikkat: !!! yorumlardan gelen rüyaların tabiri yapılmamaktadır!!! Yorumlar editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

İsim*
Yorumunuz*