Rüyada Yumurta Görmek

Rüyada Yumurta görmek mutluluğa ve zenginliğe işaret eder, bazen de evliliğin işaretidir. Yumurta kolaylıkla elde edilen nimete tabir edilir.

Rüyada elinde taze pişmiş yumurta olduğunu görmek, zor ve çetin işlerin halledilmesine ve mala delâlet eder. Rüyada pişmiş yumurtayı soyduğunu görmek, hizmetçilerinin malına nailiyete işarettir. Bundan dolayı yumurtanın beyazı gümüş, sarısı Altın ile tâbir olunur.

"Rüyada yumurta görmek", güzel kadınlara, hısım, akraba ve dostların bir araya toplanmalarına ve para biriktirmeye delâlet eder. Yumurta, evlat, zevce, hizmetçi ve mala delâlet eder.

Bir kimsenin rüyada taze pişmiş yumurta görmesi, kolaylıkla elde edilen rızka işarettir. Rüyada tavuğun yumurtladığını görmek, çocuk ile tâbir olunur. Cafer-i Sâdık (r.a.) yumurtayı şu şekilde yorumlamıştır:

  1. Hacet talip etmek,
  2. Ehl-i Beyt,
  3. Mal,
  4. İzzet,
  5. Zevce,
  6. Rütbe,
  7. Murada ermek,
  8. Hizmetçi,
  9. Evlat,

Yumurta Pişirip Yemek
Rüyada Yumurta
Rüyada taze bir yumurtayı kırıp yağda pişirdiğini ve yediğini görmek, izzet, ferahlık, sevinç, rızık, menfaat ve mala alâmettir. Turna kuşunun yumurtasını görmek, fakir ve miskin evlada işarettir. Rüyada kendisine bir yumurta verildiğini görmek, şerefli ve aziz bir çocuğun olmasına işarettir.

Çiğ Yumurta Yemek
Rüyada Yumurta Görmek
Rüyada çiğ yumurta yemek, haram mala delâlet eder. Çiğ yumurta yediğini görmek, hüzün ve kedere işarettir.

Tavuğun Yumurtlaması
Tavuğun yumurtladığını gören kimsenin bir çocuğu olur. Taze pismiş yumurta, kolaylıkla elde edilen rızıktır. Çiğ yumurta yediğini gören, haram mal yer, yahut zina eder, ya da hüzün ve kedere düşer.

Çürük Yumurta
Rüyada Yumurta Görmek Ne Demektir
Bir kimsenin rüyada çürük yumurta görmesi, çocuklarından veya çalıştırdığı kişilerden hayır görmeyeceğine alamettir.

Yumurtanın Kabuğunu Yemek
Yumurtanın kabuğunu yediğini gören kimse örtülü bir şeyin üstünü açar.

Kucağına beyaz bir tavuğu aldığını ve bu tavuktan piliçler çektiğini gören kimsenin yapılması zor ve imkânsız bir isi meydana çıkar ve mümin bir çocuğu olur. Bazen de gördüğü piliç sayısınca erkek çocuğu olur.

Kucağına beyaz bir horozu alıp horozdan piliçler çektiğini görse, o yerde bir öğretmen tarafından çocuklara öğretilecek ilim ve sanata işarettir. Yumurtasının çok olduğunu gören kimsenin, zayi olmasından korkulan mal ve eşyasına işarettir.

Rüyada Ahırda Yumurta Görmek
Ahırda yumurta görmek, başkaları tarafından iyi kabul göreceğine delâlet eder.

Papağan Yumurtası
Rüyada Yumurta Nedir
Papağanın yumurtası, takva sahibi bir hizmetçiye işarettir. Elinde taze pismiş yumurta görse, muvaffak elması için daima çeliştiği zor bir isin meydana çıkmasıyla mala nail olur. Bir kimsenin rüyada papağan kuşunun yumurtasını görmesi, takva sahibi ve iffetli bir hizmetçiye delâlet eder.

Pumanin yumurtası, fakir ve miskin evlada işarettir. Kendisine bir yumurta verildiğini gören kimsenin şerefli ve aziz bir çocuğu olur.

Folluk
Rüyada tavukların yumurtalarının bulunduğu folluk görmek veya oradan yumurta almak, dedikodu ve boş lâf ile tâbir olunur. Çünkü tavuk yumurta yaptığında çığlığı basar ve etrafı velveleye verir.

Çok Yumurta
Çok yumurta bekar için evlenmeye, evliler için erkek çocuğa işarettir.

Yumurta Soymak
Pişmiş yumurtayı soyduğunu gören kimse mala erişir. Bundan dolayı yumurtanın beyazı gümüş, sarisi altındır.

Yumurta evlada, kan ve hizmetçiye de işarettir. Yumurta bazen, kabirlere, güzel kadının dişlerine, hısım, akraba ve dostların bir araya toplanmalarına ve para biriktirmeye işarettir.

Rüyada Yumurta yorumları

fisun

rüyamda bir kapta bir sürü çiğ yumurta sarısı vardı

pınar

tavuk yumurtalayacaktı

fatma

ruyamda buz dolabin kapagini actigimda 4 yumurta goruyorum 2 si catlak dger 2 side saglam oldugunu goryrm saglamlarini alip yiyorum catlaklarini birakiyorum bu catlaklarini bize gelen misafir pisirip yiyor bu ne anlama geliyor

nazlı

insan rüyASINDA YUMURTA GÖRSE NEDİR

dilek

rüyamda ben ve arkadaşım yumurtanın üstüne isim yazıyorduk

erdal

rüyamda ormanda dolaşırken yumurta buldum yumurtanın uzerinde yazı yazıyordu .

hacer

rüyamda birileri sevdigim birine haşlanmış yumurta atıyordu bende canı yanacak diye önüne geçtim nedense bu rüya beni çok etkiledi ne anlama geliyor acaba

şeyma

rüyamda tavada yumurta gördüm almaya çalıştım fakat olmadı sonrada uyandım

selami

rüyamda taşa çıktım ve 2 yıgın ayrı ayrı çatıda yumurta ğördüm

duygu

bnde bi okuldayım sonra bi kzın elinde yumurta var ama bn o kızı tanımıyorum rüyamda ise arkadaşımmış sonra o kız yumurtayı bi yere çarpar ve yumurta çok az çatlar ama hiç bişey yapmıyoruz o yumurtaya bu ne anlama geliyor

ÖZLEM

RÜYAMDA İKİ TANE YUMURTA DOLAPTA GÖRDÜM NE ANLAMA GELİYOR

fatma

rüyamda bir sürü yumurta gördüm samanıcıne ot ıcıne tavuklar yumurta yapmıs komsulara soruyorum kımın bunlar diye kızımhepsisenınn dedıler tek tek topladım arkasındanda komsularla sogan cektık ne anlama gelıo

muhlise

kusura bakmayın ama bütün yorumlarınız aynı biri iyi biri kötü ona göre böyle şuna göre böyle nasıl düşüneceğimizi şaşardık..bu nasıl bir tabir şekli anlamadım.

Hande

Merhaba...arkadaşımın sofrasında bir tabak haşlanmış küçük yumurtalar var. Fakat sarıları siyah , kırmızı, ve siyah renkteler. Arkadaşım ikram ediyor, fakat ben önce çocuklarına ver diye reddediyorum. Çocuklarının payını ayırıyor,,, ve bana 3 parça siyah olan kalıyor, onları yiyorum

elif

murat sen kötü fena bir işten uzaklaşmış haramdan uzak durmuşsun iğrenmen onu anlatıyor yeseydin günah yada haram bir iş yapıcaktın ama tiksinmen iyi olmuş

Nihal

Elimde birsuru yumurta vardi hic kirmadim cok merak ediyorum nedir acaba?

betül

rüyamda yumurta topluyordum

elya

mense birdene yumurta gordum yemedim

Gülşen

Rüyamda başkasının yumurta topladıgını gördüm ne anlama gelir

ozlem

Ruyamda pismis yumurta gordm

Büşra

Rüyamda timsah yumurtasını toprağa dikiyordum.

selcuk

ruyamda bir yumurtayi kirip suya attigimi gordum

murat

tavuğun yumurtlayıp kendi yumurtasını yediğini gördüm ne anlamına gelir

murat

arkadaşımla karşılıklı oturyoduk 5 veya 6 tane yumurta vardı arkadaşım bu yumurtaları ciğ bir şekilde yiyodu yumurtanın birinin içinde kahve rengi bişey vardı komple yumurtayı kahve rengi yaptı sonrasında ben tiksinerek kahve rengi renkte bişey kusmaya başladım

Yorum ekle

Dikkat: !!!yorumlardan gelen rüyaların tabiri yapılmamaktadır!!!: Yorumunuz Editörler tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır


Alfabetik Rüya Tabirleri
Copyright © 2004 - 2017 diyadinnet.com Tüm Hakları Saklıdır. Diyadinnet 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Abonesi olduğumuz İhlas Haber Ajansı (İHA), Doğan Haber Ajansı (DHA) ve Anadolu Ajansı (AA) alınan haberlerin herhangi bir ortamda basılması ve yeniden yayımı, ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.
Rüyada Patlama Görmek | Rüyada Patlıcan Görmek | Rüyada Patron Görmek | Rüyada Pavyon Görmek | Rüyada Paşa Görmek | Rüyada Peçete Görmek |