Rüyada Yılan Ne Demek Görmek

Rüyada yılan görmek her türlü düşman demektir. Rüyada yılan hilekar bir düşmanı temsil eder. Çok zehirli oldukları bilinen engerek, kobra, gibi yılanları rüyada görmek çok daha da tehlikeli düşman demektir.

Rüyada evde yılan görmek
Rüyasında evinde evin içinde yılan görenin düşmanı, içeridedidir. evinin dışında yılan görenin düşmanı, dışarıdadır.

Rüyada Yılan Öldürmek
Yılanın eti, derisi, kanı düşmanın malıdır. Bir yılanı öldüren, eliyle parçalayıp kaldıran; hem düşmanını yener, hemde onun malını alır.

Rüyada yılanla konuşmak
Yılanın kendisine güzel bir şey söylediğini gören, düşmanıyla barışır. Bir rivayete göre hayır ve menfaat bulur yahut sevinmesine vesile olacak bir mala kavuşur.

Yılanın kendisine kötü bir söz söylediğini gören, düşmanıyla kavga eder veya onun yüzünden zarara uğrar. Yılanın kendisine itaat ettiğini gören, nimet, makam ve itibar sahibi olur. Serveti artar.

Rüyada gümüş veya altın yılan görmek
Madenden bilhassa Altın ve gümüşten yılan görmek; büyük hayırdır.

Rüyada beyaz yılan tutmak
Kirmani yılan Rüya tabiri, beyaz bir yılan tuttuğunu gören, büyük mertebeye nail olur. Yanında küçük yılanlar olan siyah bir yılan görenin; malı, itibarı ve yardımcıları artar.

Rüyada Siyah Yılan görmek
siyah bir yılan görenin; itibarı ve malı artar.

Rüyada yeşil yılan
Din düşmanının sembolüdür. Rüyada sarı yılan; hastalık ve zayıf düşmandır. Rüyada kırmızı yılan, akrabaları ve taraftarları çok ve kuvvetli bir düşmana delalettir.

Rüyada kanatlı yılan görmek
Kanatlı yılan gören ve onu istediği gibi idare eden, servet sahibi olur. Talihi yaver gider.

Rüyada ayaklı yılan görmek
Ayaklı yılan; Güçlü bir düşmanın ifadesidir. Etrafında birçok yılanlar görenin akrabaları, kendisine düşmanlık ederler. Bu yılanların kendisini soktuğunu gören, akrabalarının zararına uğrar.

Kobra Yılanı
Rüyada kobra yılanı görmek: Çok zehirli oldukları bilinen engerek, kobra, gibi yılanları görmek çok daha da tehlikeli düşman demektir.

Evin İçinde Yılan
Rüyada Yılanı evde görmek düşmanın size kötülük yapacağına yorumlanır. Bu rüya karı ve kocanın kavga etmesine delalet eder.

Cafer-i Sâdık (r.a) demiştir ki: Rüyada Yılan görmek on şekilde tâbir olunur:

  1. Gizli düşmanlık
  2. Geçim, Geçinme
  3. Selamet,
  4. Saltanat
  5. Emirlik
  6. Devlet
  7. Evlat
  8. Ölüm
  9. Sel

rüyada uçan yılan görmek
Rüyada bir yılanın uçarak yüksek bir yere konduğunu görmek, gönül süruruna işaret eder.

Rüyada yılan yemek
Yılanın etini çiğ olarak yediğini görmesi, düşman üzerine galip gelmeye ve düşmanın malından nasiplenmeye delâlet eder.

Rüyada yılanın eti, kemiği, derisi, kanı düşmanın malına işaret eder. Rüyada yılanın kendisine güzel bir sözle hitap etitğini görmek, düşman ile sulh olmaya delâlet eder.

Rüyada beyaz yılan görmek
Kirmanî demiştir ki: Bir beyaz yılan görüp bunu tuttuğunu ve bu yılana malik olduğunu görmek, yüksek mertebelere nailiyete delâlet eder.

Rüyada Yeşil Yılan görmek
Rüyada yeşil yılan görmek, dinin düşmanı olarak tâbir edilir.

Rüyada yılan ısırması
Bir kimsenin rüyada kendisini bir yılanın ısırdığını görmesi, düşmanı tarafından erişecek eza ve meşakkate işarettir.

Rüyada sokakların yılanlarla dolması: Rüyada bütün sokakların yılanların istilasına uğradığını ve sokaklarda yılanların gezdiğini görmek, o yerde harbin meydana gelmesine ve düşmanın galebe etmesine alâmettir.

Rüyada bir yılandan iki elleri üzerine mal bulaştığını görmek,düşmanın ölümüne ve onun malından geçecek menfaata işaret eder.

Rüyada yılan eti yemek
Rüyada yılan eti yediğini görmek, sevinç, menfaat ve izzete delâlet eder.

Rüyada başında yılan olduğunu görmek, rüya sahibinin şanının melikler yanında yüce olacağına alâmettir.

Bir kimsenin rüyada bahçe ve bostanının yılanlarla dolu olduğunu görmesi, o bostandan meydana gelecek büyüme ve gelişmeye, nebatatın fazlalığına ve bereketine delâlet eder.

Rüyada yılanın derisini Altın olarak bulduğunu görmek, meliklerin hazinesinin ele geçmesine delâlet eder.

Nablusî demiştir ki: Rüyada koynunda yılan olduğunu ve bunu keserek üç parça ettiğini gören kimse zevcesini üç talakla boşar. Eğer iki parça etse, düşmanından intikamını alır.

Yüksek Yerde Yılan Görmek
Bir kimsenin rüyada yılanın yüksek bir yerden indiğini görmesi, o mahalde şanlı birinin veya oranın reisinin ölümüne delâlet eder.

Yılan Çiğnemek
Yine bir kişinin rüyada yılanları çiğneyerek onların aralarında gezindiğini görmesi, dereler dolusu sellerin akacağı büyük bir yağmura alâmettir.

Solucan Görmek
Rüyada karın yılanı (yani solucan) görmek, insan ile beraber sofrasında yemek yiyen akraba ve ailesine işarettir. Çünkü solucan da insanın gıdasına ortaktır ve onu yer bitirir.

Rüyada bir yılanı beline sardığını görmek, bele takılan kemere delâlet eder.

Rüyada yılan öldürmek
Yastık veya yatağı üzerinde yılan öldürmek işinin vefat etmesine, rüyada yılanı öldürmek yahut kesmek düşmanına galip gelmeye işarettir.

Boynuzlu Yılan Görmek
Tırnaklı, pençeli ve boynuzlu yılan; çok sert, haset (kıskanç) ve büyük bir düşmanının ifadesidir.

Bir yılandan korktuğunu gören, düşmanının şerrinden emin olur. Gördüğü yılandan korkmadığı halde kaçan, üzüntüye düşer.

Cabir'ül Mağribi diyor ki: Rüyasında burnundan, memesinden veya cinsel organından yılan çıktığını yahut çıkardığını görenin evladı, kendisine düşman olur. Yılanın kulağından yahut göbeğinden çıktığını görenin ailesi, kendisine düşmanlık eder. Ağzından yılan çıkan, söylediği kötü bir söz yüzünden zarara uğrar.

Halid'ül-Isfahani bu rüyayı şöyle yorumluyor: Yeninden yılan çıkanın oğlu, kendisine düşman olur. Yastığının veya yatağının üzerinde yılan öldürenin, karısı vefat eder. Boğazından yılan çıkıp toprağa girdiğini gören, yakın zamanda vefat eder.

Yılan yumurtası, zayıf düşmanlı tabir olunur. Bir yılanla uğraştığını gören, düşmanının zararına uğrar. Ölü yılan gören, düşman şerrinden muhafaza olur. Yılanı kesip parçalayan, düşmanına galip gelir ve ondan hakkını alır. Bir yılana sahip olduğunu ve ondan korkmadığını gören, yüksek bir dereceye nail olur. Önünde giden bir yılanı tutan, korktuğundan kurtulur.

Büyük yılan
Düşmanlıklarla ifade edilir. Ağzına yılan girdiğini gören, büyük bir ilme nail olur.

Ebu Said'ül Vaaz diyor ki: Kara yılan, mal husulüdür.

Su Yılanı
Su yılanı gören, hatırlı bir zatla arkadaşlık eder. Bir yılanın uçarak yüksek bir yere çıktığını gören, sevinir.

Baş üzerinde Yılan
Başının üzerinde yılan görenin şanı, hükumet yanında yüce olur. Yılanlarla dolu bir kap gören, müslümanlara düşmanlık eder. Ejderha kuvvette ziyadeliktir. rüyada yılan sokması:Eğer yılan onu soksa, bir musibete düşer ve halas olmadan ümid kesilir.

Rüyada Yılan Ne Demek yorumları

hasan

ruyamda ikitane yılan gördum ve ben hemen kaçtım ordan bunun cvpbı nedir acıklarsanız sevinirim ALLAH RAZI OLSUN

DADAŞ

Yüce yaradan kötülüklerden sana sığınırım.

abdullah

rüyamda iki büyük yılan tarafından kovalanıp durdum sokamadılar ama yılanlar uça biliyordu ne anlam taşıyor tşkler

BAHER ASL

BAHAR RÜYAMDA YILAN BACADAN EVİME ÇOK KÜÇÜK BİR DELİKTEM ÇOK BÜYÜK BİR SİYAH TURUNCU YILAN GİRDİ ÇOK KORTUM YORUM LARSANIZ ÇOK SEVİNİRİM SAYGILAR ALLAHA EMANET OLUN KARDEŞLERİM

gül şengün

bir insanın üzerinde yılanın üstünde peygamber ismi yazıyordu

turgut001

rüyamda tek dişli bir yılan gördüm yılan çıngıraklı yılandı dişi çok uzun ve sivriydi , rüyanın sonlarına doğru yılanın dişi düşüyordu
cevaplarsanız sevinirim

fatma ölme

rüyamda beyaz ve siyah gördüm evimin icinde ikiside kocamandı

mahmut

ruyada gördum sol bacagimin içeri tarafindan sanki bir yilan isirmiştir elimle yerini siktim sanki zehir dişari çikti hiç bir aci agri yokdur yilanida görmedim sadece isirma yerini yilan işi oldugunu sandim. yorum bekliyorum.sizlerden teşekkür ediyorum

omer

rüyamda bir yılan gördüm çok hızlıydı benim ve yanımda tanımadığım birinin peşinden geliyordu çok hızlı sağa sola aniden geliyordu sonra benim üstüme gelirken önümde masa vardı masaya tekme attım yılan havaya uçtu o kadar güçlüydüki yılan düştü ve hasar almadı tanımadığım adamı ısırdı ve bana baktı üstüme geldi elimde bir çubukla bana yaklaşmamaısını sağlamaya çalışıyordum nedense hareket etmekte bile zorlanıyordum zorlanıyordum yılan çok hızlıydı biraz küçüktü ama rengide bi garipti değişikti mor muydu yeşilmiydi orasını pek hatırlıyamıyorum

recep

aksam 11 gibi yattım ve gözüm dalmış rüyamda yanımda bir arkadaş yürüyorum ve uzun bir kalas ağaç var önümde ve peygamber efendimizi zikir ederek gidiyorum bir den bire üzerime ufak ufak yılanlar çıkmaya başladı ve korktum geri kaçmaya başladım o sıra yıne dua ediyor peygamber efendimizi zikir ediyorum bakıyorum arkadaşımda bırsey yok bende ufak ufak yılanlar ısırmıyorlar da gerıde araba var oraya koşuyorum kurtulmak ıcın arabaya gıdıyorum sonra gerıde kalan bır arkadaşım daha var onun ıcın aynı ağacın ordan gerı donup arkadaşımın yanına gidiyorum hadı arabanın yanına kosacaz ufak ufak yılanlar var dıyorum elındekı bosetten bende alıyorum koşmaya başlıyoruz yıne peygamber efendımız dılımde bır tek ufak ufak yılanlar benım uzerımde ama bırsey yapmıyorlar tam arabaya yaklaşırken poşetle yorulup durdum o sıra korkdum ve uyandım bana ALLAH rızası için cevabını verın

esma

merhabalar ben rüyamda pembe bi yılan gördüm.guya babam yılanı biz sevelim diye eve getirmiş ama aslında zehri o kadar güçlüymüş ki ısırığıyla insanı anında öldürebilirmiş bunu rüyamda biliyormuşum.yılan normal zamnlarda küçük böceklerle beslenirmiş ben yanındaydım bakıyodum evin içi ağazlarla doluydo yeşil böcek yiyiordu. ben tam kalkarken yanından elimdeki poşet hışırdadı ve yılan üstüme geldi ittirdim ama sağ bacağımı büyük bi kuvvetle ısırdı sonra ailemin yanına kaçtım direk bacağımda 3 nokta mosmor oldu aileme söyledim annem panzehir üzümü alırım ben ona dedi guya o geçirirmiş . ama geldiğinde elinde bir dal üzüm var diyorum anne geçircekse yiyim o zman diyo yok bu noormal üzüm öbürü pahalıydı diyor ve kendi yiyior. / yaşarken çok korkunç bir rüyaydı ama anlatırken komik geldi çok farklı açıfdan yorumlar okudum bu rüyayı bi yorumlayabilirmisiniz (

sıdıka

çok kötü rüyaydı benımkisi

mesut

ineğin yuralı yani ipini tutuyordum ip birden yılana dönüşüyo bana zarar vermeye çalışıyo bu ne anlama geliyor.

halil

rüyamda babam yeşil yılan oluyodu ama 2 vücud o vücuddada 2şer tane kafa oluyodu bende babama diyodum ki baba müslüman olda insan şekline gir diyodum biyere gittik yanardağ gibi

evrim

Rüyamda ; iş yerinden bi arkadaşım onun başçesinden geçip duvardan atlıyorum tellerden kapıdan. arkadaşım çamaşır asıyor ipe ama çamaşırda yok ipde müdür tellerin diğer tarafında o öyle olmaz sana böyle yap dmiştim diyor bana bakıp sonra gülüyor arkadaşım. daha sonra çatı gibi olan ama duvar üstünden koşuyorum tanımadığım insanlarla sarı yılan geliyo çok sinirli kızgın bir şekilde. arkamda kalan kızı ısırıyo dönüp bakıyorum yılan ağzını açmış bağrıyoo. sonra birden karanlık oluyor. 3 köpektan kaçıyorum kahve rengibu köpekler. bir ağacın altında iphone buluyorum cepimdeki iphone çıkarıyorum bu benim telefonumdan fakrlı çok kalın şişko bir iphone evirip çeviriyorum benim telefonum var bunu satıp para alırım diyorum. köpekler havlıyor onlardan uzaklaşmaya başladım bir erkek sesi duydum. sanki yanımda biri vardı ama göremiyordum. birden kendimi yine arkadaşım ile müdürün yanında buldum devardan telin üstüne çıkmışım atlayamıyorum müdür yine ben sana öyle dedim sen yapamadın diyordu ben atlamaya çalışıyordum. nasıl olduysa inip koşmaya başlamıştım.

önder

gece rüyamda yılan beni ayagımdan ısırdı ölmüş babam beni kurtardı nedir bu ruyamın yorumu.

emıne

kızımın elını yılan ısırıyor ıssıordıgı byereıben emıyorum agızdolusukan oldu heryer

Asman

erkek arkadaşım ve annesiyle beraber bi evin bahçesinde yılanlar gördüm. Ama annesi zararsız olduklarını söyledi bu ne demek anlamadım?Yardımcı olabilcek var mı???

TERBİYECİ

HAYAT YILAN DEMEK EPEY UZUNDU VE SEN ONU SEVDİN OKŞADIN:) SENCE BU YILAN NE OLABİLİR BİR FİKRİN VARMI:)

ahmet

rüyayı neden hep bayanlar görmüş dikkatimi çektide..

Nazan

merhabalar rüyada pembe büyük ve kocaman bir yılan tarafından enseden ısırılmak ne anlama gelir.

sema

rüyamda iki çeşit yılan gördüm biri yeşil kafası büyük diğeri ise beyaz inceydi yeşil yılan sağ elime dolanmıştı beyaz yılan ise sağ bileğime dolanmıştı ama hiç oynamıyorlardı yapışmışlardı kucağımda ise 2 yaşında olan kız yeğenim vardı o da yılan oldu daha sonra ve yılan olarak uzaklaşırken ben yeşil olan yılana bismillahirrahmanirrahim dedim ve yeğenimin arkasına gitti beyaz olan yılana ise la ilahe illallah diyerek elimden düşerek yeğenimin arkasına gittiler.

Mustafa

rüyamda büyük bür kayalıktan geçerkenaltın sarısı renginde kalın iki tarafındada başolan yılan torunumla ikimiziz üzerine geldi ama bize bişey yamadı hemen uyandım bu ne demek beni aydınlatırmısınız

hasan

rüyamda siyah yılangördüm topraga girerken

AYFER

RÜYAM DA YILANI EV DEN DIŞARI ÇIKARIYORUM O EVE GİRİ YOR

buse

bnnim gördügüm kocamandı ve siyah evin çatısının üstünde birde adam vardı bana deddiki yılandan korkuyomusun bebde evet dedim bana deddiki yere yat gözünü kapat ve kıpırdama eğer kıpırdamasan yılan sana dokunmaz seni görmez dedi sonradauyandımmmm

eda

yılan yesıldı ve kocamandı benı yıyıyordu tabırı nedır acaba

gül

rüyamda kadınbaşlı yılan önünegeleni yiyor

melek

rüymda komşumuz bizdeyken vitrin kendi kendine açıldı ben bi baktım yeşil bir yılan kocamannnnnn:(:(

büşra

rüyamda yılan gördüm çok iri ve kor kunçtu:(

elif

rüyada yararı yılanın uçtuğunu görmek ne anlama grlir

Nimet

rüyamda üçdört tane yılan gördüm yılandanda nefret ederim çok korkarım yiğenim kovaladı birisi ayağıma deydi sımsıcaktı hemen sirkeledim ayağımda

hayat

ben rüyamda baya uzun yılan gördüm ama okadar zarsız bir yılandiki onu okşadim sevdim

hayllah

Rüyam da gördüğüm yıln turuncudu ve beni ısırmıştı

özgül

rüyamda belime küçük yılan girmiş cesme basında belimden ısırıyodu sonra uyandım tekrar uyudum dag yolundan geçerken bitane büyük bi tane küçük yılan gördüm ama boncukluydular renkli ne anlamı gelir

adile

rüyamda toprak saksı içerisinde yılanıdolaşıyor gördüm ne anlama gelir.

ebru

rüyamda yılan kovalıyor beni arazi gibi boş bir alanda ve yılan beni yaklaşıp popomdan girmeye çalışıyor sonra bi kaç kişi gelip yılanı tutup çekiyor siyah bir yılandı ilk defa yılan rüyası gördüm

büşra

ruyamda yeşil yılanın benı soktugunu gordum daha sonra bı kadın bana yılanın soktugu yerlerı emsın dıe kucagıma kopek verıyo ve kopek gogusumu emıyor bu ne anlama gelır. ?

nuray

ruyamda yılan iki parmağımı agzıyla sıkıştırdı ve bıraktı parmaklarım morardı birisi elleriyle ovdu morarma geçti bu ne anlama geliyor teşekürler

hülya

ruyamda yılan gordum kıvrılmıs duruyordu hıc bır sey yapmadı ne anlama gelıyor

hülya demi

ayşe yılan gordum hu-ıc bır sey yapıyordu sadece kıvrılmıs sekilde duruyordu ne anlama gelıyor

Hatice

Ben rüyamda evin içine dolmuş yılan gördüm annem de vardı üstüme atmaya çalışıyordu ben de kaçıp odaya kapanmıştım. Tuhaf bir rüyaydı.Şimdi düşmanım annem mi oluyor ?

büşra

büyük bir tarlada sanki yılanların üstüne tarla bir tül gibi örtülmüş renkleri yoktu ama çok uzun büyük ve korkunçtular yanımda biri vardı hatırlamıyorum ama kim olduğunu hepsi benim üstüme geliyordu koca tarla dolusu yılanlar ne anlama geliyor

duygu

yılanları öldürürken gördüm ve çok korktum ama çok kötü bir anlamı yok

Abdurrahma

Rüyamın tabirini bulamıyorum.Entrasan bir rüya olmalı cevap verebilecek bir kişi varsa memnun olurum.Büyük ve kalın bir yılan Eşşeğin arkasından içine girerek ağzından çıkmaya çalışıyor.Yılan ilerledikçe eşşek boyun kısmından boğulma durumuna geliyor ve ölmeye doğru gidiyor.son halinde kalın bir böğürme sesi veriyor.netice orada bitti.

hülya

rüyamda cocuklugumun gectiği evın bahcesınde beyaz sarı sıyah uzun uzun yıllanlar görüyorum bunlar suyun içindeymıs daha sonra hepsi uyanıyor evın etrafını sarıyor bu arada annem ve ben yabancı bır bey oluyor.

aynur

eşimle yer sofrasında yemek yerken eşimim yan taraında ytdılı toprak var ve yılan kafasını yığılı topratan çıkardı eşim henem boynundan tutu salladı yılanın mıdesınde ne varsa dışı çıktı ve öldugunu gordum

kalender

rüyamda bizim evin bodrum katında bir yılan var ve ben bunu bilmiyorum elimde telle oynarken birden elimden kayıp ve onun yanına düşüyor bende almak için iniyorum ama yılanı görünce alamıyorum korkuyorum yılan kafası üstte olacak şekilde kendi üzerinde halka oluturmuş duruyor bende ağlayarak dışarı çıkıyorum

muhsin

rüyamda sofrada yogurtlu cacık ıcınden kucuk sıyah yılan cıktıgını gordm cıktıktan snra kızımın boynuna dolanıp kayıp gıtmesı

ruk

rüyamda evde 5 tane yılan gördüm 3 tanesi ölüydü 2 tanesi canlıydı ama babam ikisinide öldürüyodu

YORUM EKLE

Dikkat: !!! yorumlardan gelen rüyaların tabiri yapılmamaktadır!!! Yorumlar editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

İsim*
Yorumunuz*