Rüyada Rüyada Ağaç Görmek Görmek

Dünyada insanlar türlü türlü olduğu gibi, ağaçlar da çeşit çeşittir. Kimi gül ağacı, kimi diken. Kimi meyve, kimi bir başka şeydir. Ağ acın cinsine göre Rüyalar da değişik mânâları taşırlar..

Meyve değil de yalnız kokusu olan ağacı Rüyada görmek, iyilik sahiplerine, amelsiz ilme, hiçbir şey yapmaksızın çok söz etmeye delâlet eder.

Portakal, Limon ve Ağaç kavunu gibi hem meyvesi yenen hem de koklanan ağaçları görmek, iç ve dış iyiliğine, ilim ve irfana, güzel amele işarettir. Ağ açlar, kadınlara ve ahlâkı değişik çeşitli erkeklere de delâlet eder. Rüyada tanınmayan bir ağaç görmek, endişe, şiddet ve bağırmaya işarettir.

Rüyada üzerlerinde meyveleri olan ağaçları görmek, eline mal geçmeğe, ağaçların yapraklarından koparıp toplamak, yine mal ve servete delâlet eder.

Kendi oturduğu halde hiçbir zahmete girmeden ağaçlardan meyve ve yaprak topladığını görmek, bol ve geniş rızka delâlet eder.

Rüyasında uzun ve görkemli bir ağ acın üstüne çıktığını gören kişi büyük bir zata intisab eder, onun ilim ve irfan nurundan faydalanır. Bekâr ise evleneceğine işarettir.

İbn-i Sîrîn hazretleri demiştir ki:
- Ağ acın dalları kardeşlere, evlâda ve akrabaya işarettir. Bir ağacın dallarının yeşillenip çoğaldığını görmek, akraba ve dostun çoğalacağına alâmettir..

Rüyada bir yere ağaç diktiğini görmek, şerefe, yüksek mertebelere ve büyük kişilerle dostluğ a delâlet eder.

Ağacın yaprak yaprak açıldığını görmek, uzun ve bereketli ömre, rızkın devamına, zenginliğe ve dinde sebat etmeye delâlet eder.

Rüyada yapraklarını döken ağaçları görmek ise, tam bunun zıddı.

Ağaçların üzerinde yattığını görmek, çok çocuk ile tabir olunur. Yine ağaç üzerinde bulunduğunu görmek, çekindiği ve korktuğu şeyden kurtulmaya delâlet eder.

Sayıları bilinen ağaçları görmek, helâlinden rızık isteyen adamlara işarettir.

Bazı kimselerle bir ağaç altında oturduğunu görmek, Rüya sahibinin temiz itikadına, kitap ve sünnete ittibadan dolayı yüce Allah'ın ondan razı olmasına delâlet eder. Bu Rüyayı kâfir görse, hidayete erer, müslüman olur. Asi bir adamın böyle bir rüya görmesi, tevbeye işarettir..

Cenâb-ı Hakk'ı zikreden kimselerle beraber ağaç altında olduğunu görmek, kıyamet günü gölgeleneceği Tuba ağacına delâlet eder..

Dağda, yamaçta, dere kenarında görülen ağaçlar, güzel amellere, umulmadık yerden gelecek rızka delâlet eder. Ağaç görmek birçok veçhile tabir olunur:
a) Dükkanlara,
b) Berekete,
c) Hizmetçilere,
d) Bol ve geniş rızka..
Bazı kere de ağaç görmek, dinde ihlâsa ve salâha delâlet eder.

Rüyada ağaçları kurumuş görmek, ümid edilen şeyde zarara, neşvu-nemâ halinde görmek, sevinç zevk ve safaya delâlet eder.

Rüyada Rüyada Ağaç Görmek yorumları

dilay sungur

Agacın üstünde özgür adında erkek bebek gördüm

Meto

Ruyada ağaç içinde ağaç ,ağaç üstünde ağaç görmek

Yaşar

Rüyamda annem babam ben bi ağacın altında birimizin üstüne su dökerek evleniyordük çıplak dik allahim hayra çevirsin

atilla

rüyada ağaç ve sılah gordum inşallah dıleklerım yerıne gelır

sumeyra

ruyada tamamile tum agac kabuklari ile ve talarla beraber soyulmus

azra dem

ruyada eşimi gördüm 5 tane ağaç diktiğini gördüm 4 tanesi kuru 1 tanesi yeşil yaprakları var bu nedemek

zehra

kitap okuyodum köpegim oturur gibi durdu ve orda öldü bu nedir? :(

sübhan

rüyada birkac ağaca binip ağacı kırdıklarını ğördüm

Çiğdem

Rüyamda cok buyuk heybetli bir agaca tırmandı koşullarından tutnaran ve aracın tepesine ulastıgımda bir yol ve köprü gördüm gerisini hatırlamıyorum

müslüm

rüyada agaç görmek agacın altında oturuyormuşum yemek yiyiyordum bi yaşlı dede ve nene gördüm bide ev

hira

rüyada dere icin de meyveler

yakub

Ruyamda arabayla yolda giderken bir fırtınanin bir agacı kökten kopardıgıni gòrdum

fatos

Ruyamda agacin altinda 3tane beyaz yilan gordum kafalarini ksldirmislar biraz ileriyr dogru gittjm kucuk suluk seklinde gordum

deniz

rüyamda secde eden ağaç gördüm

Birgül

Rüyamda evimin ønündedeki can erigi var ve kocamla beraber onun altinda dikeliyoruz ve birden bire bir cok büyüklü kücüklü erikle dolu.
bu rüyayi gørdü gøreli aklimda cikmiyor.
selamlar
Birgül

YORUM EKLE

Dikkat: !!! yorumlardan gelen rüyaların tabiri yapılmamaktadır!!! Yorumlar editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

İsim*
Yorumunuz*