Rüyada Abdest Almak Görmek

Rüyada Abdest almak, hayra, sevince, zor müşküllerin halline, tekrar abdest almak rahmet üzerine rahmet demektir, hastanın rüyada abdest alması şifa bulmasına çıkar, soğuk bir yerde abdest almak kaybettiği şeyi bulmasına işarettir, abdest alıp namaz kılmak keder ve üzüntüden kurtulmasına delalettir.

Malumdur ki abdest, hataları temizleyen ibadetlerdendir. Temizlik de imandandır. Rüyada abdest aldığını görmek, hayra, sevince, zor müşküllerin halline delâlet eder.

Bu Rüyayı gören kişi hasta ise şifa bulur, günahkâr ise tevbe eder, iyilik tarafı artar, her türlü saadete nail olur. Abdest, güzelliğin, temizliğin, iyiliğin, selâmetin ve huzurun anahtarıdır.

İmam Nablusî buyuruyor ki: - Rüyada abdesti var iken tekrar abdest aldığını görmek, rahmet üzerine rahmete, nimet üzerine nimete delâlet eder.

Yine rüyada soğuk bir mahzende abdest aldığını veya gusül yaptığını gören kimse, zayi ettiği şeyini bulur.

rüyada abdest alıp namaz kılmak
Namaz kıldığını görse, keder ve üzüntüden halâs olur ve gamdan kurtulur... Sudan gayri bir şey ile abdest aldığını görmek, dindarlığa alâmettir.

rüyada abdest almak ve namaz kılmak
Namaz için abdest aldığını görmek, maneviyat ve kutsiyete delâlet eder. Rüyada tüccar birinin abdestsiz namaz kıldığını görmesi, sermayesi olmadan mal kazanacağına delâlet eder. rüyada abdest alan birini görmek, Abdest alıp namaz kıldığını gören kişi üzüntü ve kederden kurtulur.

Tüccar olan kimsenin Rüyada abdestsiz namaz kıldığını görmesi, sermayesi olmadan mal kazanacağına işaret eder. Namaz için abdest aldığını görmek, maneviyat ve kudsiyete delâlet eder.

Bir kimse rüyada rüyada abdest aldığını görmek görse, (c.c.)'in hifz ve emaninda bulunmasina isaret eder. Rüyada abdest alip namaza girdigini gören kimse, üzüntü ve kederden kurtulur.

Rüyada süt veya Bal ile abdest aldığını görmek, din hususunda selâmete delâlet eder. Abdest aldıktan sonra eliyle abdest suyundan içtiğini görmek, hayır ve hasenata, berekete, hastalıktan şifaya, korkudan imana delâlet eder...

Nablusî demiştir ki:- Rüyada tastamam abdest aldığını görmek, bütün dinlerde güzelliğe, Allahu Teâlâ tarafından nail olunacak himayeye delâlet eder."

Yatağında abdest aldığını ve fakat ayağa kalkamadığını ve şiddetli bir derdin pençesinde kıvrandığını görmek, zevcesinden veya dostundan ayrılacağına delâlet eder...

Rüyada bir arkadaşının başı üzerine abdest aldığını görmek, arkadaşına varis olacağına ve onun eşyasına malik bulunacağına delâlet eder. Tanıdığı bir kişinin kendisinin başı ucunda abdest aldığını görmek ise, gam ve kedere düşmekle tabir olunur...

Genellikle ferahlamaya işaret eder. İleri gelen kimselerin yanında ihtiyaçların karşılanmasına yorulur.

Temiz bir Su ile Abdest alınıyorsa amacına kavuşur. Eğer abdest tamamlamazsa amacına kavuşamaz. Soğuk bir mahzende Abdest alan çalınan eşyasını bulur.

rüyada abdest bozulmasi: Rüyada abdestin bozulması ise, bir dönem geçici sıkıntılar yaşayacağını belirtir. Malumdur ki abdest, hataları temizleyen ibadetlerdendir.

Bu rüyayı gören kişi hasta ise şifa bulur, günahkâr ise tevbe eder, iyilik tarafı artar, her türlü saadete nail olur.

Abdest, güzelliğin, temizliğin, iyiliğin, selâmetin ve huzurun anahtarıdır.

İmam Nablusî buyuruyor ki:
- Rüyada abdesti var iken tekrar abdest aldığını görmek, rahmet üzerine rahmete, nimet üzerine nimete delâlet eder.
Yine rüyada soğuk bir mahzende abdest aldığını veya gusül yaptığını gören kimse, zayi ettiği şeyini bulur. Namaz kıldığını görse, keder ve üzüntüden halâs olur ve gamdan kurtulur...

Rüyada abdest suyundan içmek
Abdest aldıktan sonra eliyle abdest suyundan içtiğini görmek, hayır ve hasenata, berekete, hastalıktan şifaya, korkudan emana delâlet eder...

Nablusî demiştir ki:
"- Rüyada tastamam abdest aldığını görmek, bütün dinlerde güzelliğe, Allahu Teâlâ tarafından nail olunacak himayeye delâlet eder."

Rüyada tüccar birinin abdestsiz namaz kıldığını görmesi, sermayesi olmadan mal kazanacağına delâlet eder.

Yatağında abdest aldığını ve fakat ayağa kalkamadığını ve şiddetli bir derdin pençesinde kıvrandığını görmek, zevcesinden veya dostundan ayrılacağına delâlet eder...

Rüyada bir arkadaşının başı üzerine abdest aldığını görmek, arkadaşına varis olacağına ve onun eşyasına mâlik bulunacağına delâlet eder. Tanıdığı bir kişinin kendisinin başı ucunda abdest aldığını görmek ise, gam ve kedere düşmekle tâbir olunur...

Bir kimse rüyada abdest üzerine abdest aldigini görse "Abdest üzerine abdest Almak nurdur" hadisine binaen o kimsenin gönlünün aydinligina isaret eder.

Rüyada abdest almak Allah (c.c) tarafindan nail olunacak himayeye isaret eder.

Bazi tabirciler, rüyada abdest almak, Rüya sahibinin yerine verecegi emanete veya ödeyecegi borcuna ya da yapacagi sahitlige isaret eder, dediler.

Rüyada temiz su ile tam olarak abdest aldigini gören kimsenin maksadina kavusmasina, eger abdestini tamamlamamissa aksine işaret eder.

Rüyada kendisiyle abdest alinmasi caiz olmayan diger sivilarla abdest aldigini gören kimsenin, borçlanmasina isaret eder.

Rüyada abdest almak istedigim fakat su bulamadigini gören kimseye, arzu ettiği şeyin zor olmasına işaret eder.

Bir kimse rüyada soğuk bir mahzende abdest aldığını görse, çaldırdığı eşyasını bulur.

Rüyada evinde abdest aldığını gören kimsenin, bundan sonra o evde kalmayacağına işaret eder.

Rüyada yatağında abdest aldığını gören kimsenin hanımından veya dostundan ayrılmasına işaret eder.

Rüyada sokak ve hamamlarda abdest aldığını gören kimsenin büyük bir zarara ugramasına ve gizlediği şeylerin meydana çıkmasından dolayı rezil olmasına işaret eder.

Çöplükte ve Deniz kenarında bir yerde abdest alsa, üzüntü, keder ve acıların gitmesine işaret eder.

Rüyada abdest aldığını ve abdestini tamamladığını gören kimse üzüntülü ise, Allah (c.c.) onu bu üzüntüsünden kurtarır. Korkusu varsa, Allah (c.c) onu korktuğu şeyden emin eder, hasta veya borçlu ise, Allah (c.c) ona şifa verir. Borcunu ödemesine imkan nasip eder.

Rüyada abdestini tamamlayamadığını gören kimsenin, arzu ettiği şeyin tamamlanmamasına işaret eder.

Rüyada sıcak su ile abdest aldığını gören kimseye, üzüntü, keder ve hastalık isabet eder.

İbrahim el-Eş'as'ın yorumuna göre: Rüyanızda mükemmel bir abdest aldığınızı görmeniz; üzüntüden kurtulacağınıza, korktuğunuzdan emin olacağınıza işaret eder.

Hasta bir kimsenin Rüyasında güzel bir abdest aldığını görmesi; şifa bulacağına, borçlu bir kimsenin güzel bir abdest aldığını görmesi; borcunu ödeyeceğine, günahkâr bir kimsenin güzel bir abdest aldığını görmesi; Allah'ın affına mazhar olacağına yorumlanır.

Bir kimsenin rüyasında abdest almak istediği halde su bulamadığı görmesi; o kimsenin isteklerini gerçekleştirmek için çare bulamayacağına, rüyasında abdest alırken eksik aldığını ve abdest azalarını yıkama sırasını ihlâl ettiğini görmesi; o kimsenin Allah'a karşı yerine getirmekle yükümlü olduğu vazifelerinde tembellik ettiğine işaret eder.

Rüyanızda abdest aldıktan sonra elinizle abdest aldığınız sudan içtiğinizi görmeniz; hayır ve hasenata, berekete, hastalıktan şifa bulmaya ve korkudan emin olmaya yorumlanır.

Rüyanızda çarşıda veya hamamda abdest aldığınızı görmeniz; Allah'ın ve meleklerinin gazabına uğrayacağınıza, büyük bir hasar ve zarara maruz kalacağınıza, gizli kusur ve hatalarınızın açığa çıkacağına delâlet eder.

Rüyada Abdest Almak yorumları

cımen

Ruyada abdest alıyodum ıcıme oyle huzur doluyodukı bı ferahlık gelıyodu bna


Başka birinin abdest için ayaklarını yıkaması

adnan

rüyamda abdes alıyordum sabah namazının abdesini ayaklarıma sıra gelince birden sular kesildi bu nedemektir şindiden yorumlarınız için teşekkürler

damatsk

rüyamda namaz ıcın abdest alacakmısım. abdest haneye gıdıyoruz bır arkadasımla sonra yaslı bır kadın ve bırde cocuk gelıyor cocuk yaslı kadına abdset nasıl alınıur ogrenmek ıcın soruyor sonra benı gostererek onu ızle o sana ogretecek dıye bırsey dıyordu sanırım daha sonra ben abdest alırken ılk önce burnuma su vererek baslıyorum daha sonra yanlıs yaptıgımı anlıyor ve duzeltıyorum. 3 kere agzıma, 3 kere burnuma ve 3defa da yuzumu yıkadıktan sonra arkadasım benı uykumdan uyandırdı. Bu Ruyanın Yorumu Ne

Nebahat

Rüyamda abdest aldığımı gördüm.Ağzıma burnuma su çekiyordum.Burnumun sol tarafına sol çekerken suyun kesildiğini fark ettim.Arkasından sağ ayağımı berrak suyla yıkadığımı gördüm.Fakat bir gün önce gerçek hayatta 3 hastaya yardımda bulundum.Merak ettim. ☺ :)

ayşe polat

ölmüş kayılar onle geliyorlar onları ben karşılıyorum
i ziyarete geliyornpederim çeşmeden abdest alıyor. yola kaplarla beyaz üzüm koymuşlar. araba kullanırken onları ezmeden geçmeye çalışıyorum.köy çeşmesinden su içiyorum.ölmüş büyüklerim pasta alıp biz

nergis

rüyamda tuvalette bisligin kabardıgını gördüm

saadet

rüyamda tuvalete girdim çişimi yaptım sonra abdes aldıgımı gördüm

YORUM EKLE

Dikkat: !!! yorumlardan gelen rüyaların tabiri yapılmamaktadır!!! Yorumlar editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

İsim*
Yorumunuz*