Rüyada Yolculuk Görmek

Yol hazırlığı yapmak hayırlı bir işe, Yola çıkmak zenginliğe yahut insanların ahlak ve tıynetlerini ortaya çıkarmaya, arza ölçmeye, Uzak yola çıkmak bir halden başka bir hale geçmeye, Yolculuktan dönmek işin bitmesine, maksadın hasıl olmasına, Hastanın uuzak yola çıkması yahut tanımadığı bir eve gitmesi ölmesine delalet eder.

Yolculuğa çıktığını görmek ve ya da arsa alacağınıza işarettir. Deniz yolculuğuna çıkmak, muradınıza ereceğinizi bildirir.

Yolculuğa çıktığını görmek ve ya da arsa alacağınıza işarettir. Deniz yolculuğuna çıkmak, muradınıza ereceğinizi bildirir.

Güzel bir yolculuğa çıktığınızı gördüyseniz, birtakım karlar elde edeceğiniz anlamına gelir. Kötü bir yolculuk, zarara uğrayacağınızın işaretidir.

Hayatta yeni bir devrenin başlayacağına işaret eder.

Bir yerden baska bir tarafa yolculuk etmek üzere yola çiktigini görenin muradi hasil olur. Bulundugu yerden , daha kötü bir yere gittigini görenin isleri bozulur. Cabir ül Magribi ye göre, rüyasinda bindigi araç iyi ve erzaki bol oldugu halde yolculuga çiktigini görmek, isinin intizam içinde geçecegine ve arzularina kavusacagina delalet eder. Ebu Salt El Vaiz e göre, Rüyada yol, üç seyle tabir olunur. Bir yerden baska bir yere geçmek, bir halden baska hale geçmek, veya yolculuk etmek. Bir hasta, rüyasinda yolculuga çiktigini görse, ölür. Yol erzakini hazirlamakta oldugunu gören, hayir isler. Rüyada en iyi yolculuk kiblenin bulundugu yöne yapilan yolculuktur. Bazi tabircilere göre, rüyada yolcu oldugunu görmek, dindar bir kimse için mevki sahibi olmak ve kederden kurtulmaktir. Bir baska rivayete görede: Rüyada yolculuga çikmak halkin ahlakim meydana çikarmagaisarettir. Rüyada uzak bir yolculuga çiktigini gören kimse bir halden diger bir hale intikal eder.Rüyada yolculuga çikmak, arsa ölçmektir. Bundan dolayi yolculuga çiktigini gören kimse, arsa ölçer. Bazen de rüyada görülen yolculuk uyanikken yolculuk yapmaga, yolculuktan dönmek ise günahlardan tövbe etmeye isarettir. Yolculuktan dönmek, isin bitmesine ve istegin yerine gelmesine isarettir. Bir kimsenin yaya olarak yolculuga çiktigini görmesi, üzerinde çokça birikecek borca isarettir. Hastanin uzak bir yola yolculuk ettigini veya bir evden tanimadigi bir eve gittigim görmesi, onun ölümüne isarettir.

Güzel bir yolculuk, Kar etmek demektir. Kötü bir yolculuk ise, zarar edeceğiniz anlamındadır.

Rüyada Yolculuk yorumları

nihat

rüyamda üvey babamla beraber amerikaya gidecekmişiz hava alanında pasapartları kontrol edildikten sonra bana sen bekle dediler üvey babamı ucakla aldılar ve o gitti ben gidemedim ben daha sonra başka bir ucakla gittim amerikaya orda beni eşimin yakınları karşıladılar

Ayşeb

Rüyamda otobusle bi yerlere gidiyirdom ve birden otobüs durağında bi köpek çıkarak serçe parmağımı ısırdl.parmağımın kanı yol boyunca kesmiyordu :/

ayşe filiz

korkmaya başladım vala :)

ibay

teknoloji ile birlikte ruyalarda degisti acaba bundan 150 yil once bir kisi havaalaninda ucak bekledigini goyuyormuydu :)

Azer

ben babamla ve amcamla beraber hollandaya gitmisim, ve hollandada yolu bulamadik sonra yukari cikan tren yolu gördüm düsünüp duruoyrum acaba arabayla tren yolundan mi gitsem diye.. sonra orda bi hollandali dedi hayir orasi tren yolu dedi gülerek. ve bana iyi kötü dogr yolu gösterdi..

yakup

hazırlık yapıp havaalanında uçak bekliyorum Amerika ya gitmek için ve uçağa biniyorum ne anlama geliyor acaba...

aysun

ben gurcustanliyim ve orda cxaltubaya sehire gitmek istiyordum ve ruyamda gordumki oraya gidiyorum sizce bu nedemek

cevher

bende havaalanına gidiyordum sonra uçağa binip parise gittim çok güzel rüyadı

Perihan

Bende rüyamda otobüsle yolculuğa cıkıyordum fakat nereye gittiğimi bilmiyordum snra birden bire kendimi bi evde buldum yanımda abim kardeşim 2 tanede erkek arkadsım var daha snra ben korktuğum için elimde yaralar çıkıyordu yara dediysem etim kalkmıştı öyle.. İlk defa bu kadar tuhaf bi rüya gördüm

ceren

Ruyamda valizimi topluyorum seyahat etmek icinn ama valizim kiriliyo bi akrabamizin evnede kaliyorum inatla bu gun kal yarin gidersin diyolar otobuse yetisemiyorum orada kaliyorum annemle akrabamiz orada ekmek yapiyor kardesimin kivrasi ogullari kizlai ablam falan halay cekmeye basliyorlar

Berma

Normalde tesettürlü bir bayanım.Ama birkaç defadır gördüğüm rüyalarda-bu rüyalar birbirinden farklı- tesettüre girmeden dışarı çıktığımı görüyorum.

şule

ben rüyamda ailemle beraber erzurumda İstanbula gelmek üzere yolculuk yapıyoruz sonra tam varmak üzereyken ailemiz ikiye bölündü .Annem,ablam ,babam ve erkek kardeşim beraber istanbula gittiler.Ben ve diğer kardeşlerim ise yolculuk yaptığımız yolda yol çalışması var ve biz hepimiz bir yüklü bir kamyonun üstünde yolculuk yapıyoruz.Düşmakten çok korkuyuruz.diğer küçük kardeşim şöfürün yanında biz ise kamyonun tepesindeyiz.Ağlayarak birbirimizi sıkıca tutuyoruz düşmemek için .Bize erzuruma tekrar döneceğimizi söylüyorlar biz ise ağlayarak o kadar yol geldik tekra yolculuk yapamayız diyoruz.fakat şöfür devam ediyor.kamyonun içindede toprak var.Şöfür o toprağı erzuruma götürüp test edecez diyor.Sonra annemler bana telefon açıyorlar bana diyorlar ki şöfüre söyledik sizi esenyurta dayınızın yanına bırakacak siz oraya gidin biz daha sonra sizi ordan alırız diyorlar.bizde kabulş ediyoruz.Şöfür bizi bir lokantanın önüne getiriyor sonra bize siz açıkmışsınızdır ben size burda bir masa ayarladım siz yemek yiyin ben ise biraz uyumaya gidecem biz kabul ediyoruz sonra yemek yemeye başlıyoruz .çok korkuyordum .derken uyandım devamını hatırlamıyorum sizce bu rüyam neye işarettir.Şimdiden teşekkürler....

özden

beyaz küçük bir tavşan kovaladım ama yakalayamadım.

YORUM EKLE

Dikkat: !!! yorumlardan gelen rüyaların tabiri yapılmamaktadır!!! Yorumlar editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

İsim*
Yorumunuz*