11.08.2017 Saat: 11:54 | Son Güncelleme: 11.08.2017 Saat: 11:54

Patnos'a vergi dairesi açılıyor

AĞRI - Ağrı'nın Patnos ilçesinde vergi dairesi açılıyor.Ağrı Defterdarı Mehmet Tural,yaptığı yazılı açıklamada,Patnos ilçesinde gerek mükellef potansiyelinin artması gerekse vergisel açıdan işlem çeşitliliği oluşması nedeni ile bağımsız vergi...

AĞRI - Ağrı'nın Patnos ilçesinde vergi dairesi açılıyor.

Ağrı Defterdarı Mehmet Tural, yaptığı yazılı açıklamada, Patnos ilçesinde gerek mükellef potansiyelinin artması gerekse vergisel açıdan işlem çeşitliliği oluşması nedeni ile bağımsız vergi dairesinin kurulması zaruretinin doğduğunu kaydetti.

Vergi dairesinin açılışı ile Gelir İdaresi Başkanlığının mükellef memnuniyetini artırma hedefleri doğrultusunda mükelleflere daha iyi hizmet verilebileceğini ve işlemlerinin daha hızlı yerine getirileceğini belirten Tural, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Vergi dairemizin açılması ile vergi bilincinin ve mükelleflerin vergiye uyumunun arttırılması için yapılacak çalışmalar neticesinde mükelleflerin kayıt altına alınması kolaylaşacak. Bunun yansıması olarak da vatandaşa hizmet olarak dönecek vergi gelirlerinde artış sağlanacaktır. Sonuç olarak mükellefimiz, vergisel her hizmeti ilçemiz sınırlarında alabileceğinden hizmet, idareyle iletişimde kolaylık, zamandan da tasarruf sağlayacaktır."(AA)

YORUM EKLE

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz.

İsim*

E-Mail Adresiniz
Yorumunuz*
Kod: 6199

Diğer Ağrı Patnos Haberleri
Etiketler