06.08.2017 Saat: 23:44 | Son Güncelleme: 06.08.2017 Saat: 23:44

Ahmed-i Hani Kültür, Sanat ve Turizm Festivali sona erdi

AĞRI - Ağrı'da düzenlenen Ahmed-i Hani Kültür,Sanat ve Turizm Festivali sona erdi.İnegöl Belediyesinin katkılarıyla Doğubayazıt Belediyesi tarafından ilçe merkezi ve İshak Paşa Sarayı çevresindeki alanlarda düzenlenen ve 3 gün süren festivalin son...

AĞRI - Ağrı'da düzenlenen Ahmed-i Hani Kültür, Sanat ve Turizm Festivali sona erdi.

İnegöl Belediyesinin katkılarıyla Doğubayazıt Belediyesi tarafından ilçe merkezi ve İshak Paşa Sarayı çevresindeki alanlarda düzenlenen ve 3 Gün süren festivalin son gününde çeşitli etkinlik ve yarışmalar yapıldı.

Program kapsamında stadyumda "gençlik oyunları", "uçurtma şenliği" ve "Ahmed-i Hani minikler futbol turnuvası" gerçekleştirildi. Renkli görüntülere sahne olan yarışmalarda dereceye girenlere çeşitli ödüller verildi.

Doğubayazıt Belediye Başkanvekili Kaymakam Ulaş Akhan, yaptığı açıklamada, festival ile ilçenin kültürel, turizm ve coğrafi güzelliklerini tanıtmayı amaçladıklarını söyledi.

Yoğun katılımla festivalin gerçekleştirildiğini ifade eden Akhan, "Bakanlarımız, milletvekillerimiz, yazarlar ve sivil toplum örgütleri festivale ilgi gösterdiler. Doğubayazıt geçmişte olduğu gibi yine de bölgenin parlayan bir yıldızı olduğunu tüm Türkiye'ye göstermiş oldu." dedi.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Muhsin Bulut da festivalin bölge turizmine ciddi katkılar sunduğunu belirtti.

Festivali düzenleyen Doğubayazıt Belediyesi ile festivale katılan Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş'a, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'ya ve diğer yetkililer ile katılımcılara teşekkür eden Bulut, "Doğubayazıt, Ağrı ülke gündeminde ciddi yer almıştır. Tanıtım açısından oldukça faydalı bir etkinlik olmuştur. Bakanımızın ilimizle ilgili ciddi yatırım talimatları oldu. İnşallah nice güzel festivaller diliyorum. Bu festivaller birliğimizin, kardeşliğimizin ve huzurumuzun teminatı olarak kendini ortaya koymaktadır." dedi.

Festival, "Grup Tillo" konserinin ardından havai fişek gösterisiyle sona erdi.(AA)

Ahmed-i Hani Kültür, Sanat ve Turizm Festivali sona erdi2

Ahmed-i Hani Kültür, Sanat ve Turizm Festivali sona erdi3

Ahmed-i Hani Kültür, Sanat ve Turizm Festivali sona erdi4

muhsin bulut1

muhsin bulut2

Haber Yorumları

ağrılı tarafından 11 gün önce eklendi07-08-2017 8:16:44

bu festivalde emeği geçen herkesi özellikle kaymakam beyi tebrik ediyorum. bu gibi organizasyonlarla doğubayazıtın ticaretinin ve turizminin olması gerektiği yere yükselmesini temenni ediyorum.


Bu yorumu Beğendiniz mi?
Begenmedim : 8
Beğendim : 13
13

8

YORUM EKLE

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz.

İsim*

E-Mail Adresiniz
Yorumunuz*
Kod: 7458

Diğer Ağrı Doğubayazıt Haberleri
Etiketler