Ağrı'da uygulamalı girişimcilik eğitimi

AĞRI - Ağrı Ticaret ve Sanayi Odası, Ağrı İŞKUR İl Müdürlüğü ve Serhat Kalkınma Ajansı işbirliği ile kentteki girişimcilere Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi veriliyor.
18.05.2017 Saat: 22:14

AĞRI - Ağrı Ticaret ve Sanayi Odası, Ağrı İŞKUR İl Müdürlüğü ve Serhat Kalkınma Ajansı işbirliği ile kentteki girişimcilere "Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi" veriliyor.

SERKA Ağrı Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Ceren Kurğa, yaptığı açıklamada, girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmak ve girişimcilerin iş planına dayalı olarak kuracakları işletmelerin başarı düzeylerini artırmak amacıyla eğitimler verildiğini söyledi.

Kurğa, eğitimlerin ücretsiz olduğunu ve 32 Saat sürdüğünü belirterek, şöyle konuştu:

"Eğitimlere katılanlar girişimcilik desteği için KOSGEB'e başvuru hakkı kazanacak ve başarılı bulunan girişimcilere iş kurmaları halinde 50 bin TL'ye kadar hibe, 100 bin TL'ye kadar da faizsiz kredi verilecektir. Eğitimlerde katılımcılara, girişimcilik niteliklerinin sınanması, iş fikirlerinin geliştirilmesi, yaratıcılık egzersizleri, iş planı kavramı ve öğeleri, pazar araştırması, pazarlama, üretim, yönetim, finansal planlar, iş planının yazılması ve sunumu konularında bilgi veriler verilmektedir."(AA)

Ağrı'da uygulamalı girişimcilik eğitimi1

Ağrı da uygulamalı girişimcilik eğitimi2

Yorum Ekle

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz.


Diğer Ağrı Haberleri
Etiketler
Copyright © 2004 - 2017 diyadinnet.com Tüm Hakları Saklıdır. Diyadinnet 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Abonesi olduğumuz İhlas Haber Ajansı (İHA), Doğan Haber Ajansı (DHA) ve Anadolu Ajansı (AA) alınan haberlerin herhangi bir ortamda basılması ve yeniden yayımı, ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.