Yatağa bağımlı annesini sırtında taşıyor

AĞRI - ORHAN GÜNGÖR - Ağrı'da yaşayan Recep Tursun, 15 yıl önce evlerinin önündeki kerpiç tandır evinin çökmesi sonucu yatağa bağımlı hale gelen, şeker...
14.05.2017 Saat: 12:22

AĞRI - ORHAN GÜNGÖR - Ağrı'da yaşayan Recep Tursun, 15 yıl önce evlerinin önündeki kerpiç Tandır evinin çökmesi sonucu yatağa bağımlı hale gelen, şeker hastalığı nedeniyle de sol gözünü kaybeden Diyaliz hastası annesine 12 yıldır çocuğu gibi bakıyor.

Çatalipaşa köyündeki harabe evlerinde annesi ile birlikte yaşam mücadelesi veren Tursun (32), onun yanından bir an olsun ayrılmıyor.

Yoksulluk yüzünden yuva kuramayan ve tek başına annesinin tüm ihtiyaçlarını karşılayan, zaman zaman sırtında dışarı çıkararak gezdiren Tursun, aldığı evde bakım parasıyla gereksinimlerini karşılıyor.

Tursun, AA muhabirine yaptığı açıklamada, babasını 10 yıl önce kaybettiğini anlattı. Evin küçük çocuğu olduğunu belirten Tursun, "Biz 7 kardeşiz. Hepsi evlendi gitti. Babam da vefat edince anneme 12 yıldır ben tek bakıyorum." dedi. Annesinin rahatsızlığı nedeniyle çalışamadığını ifade eden Tursun, şunları dile getirdi:

"Annem hasta olduğu için bir yere gidemiyorum. Evlenmek için maddi durumumda yok. Tek başıma anneme bakmak zorundayım. Sadece bakıcı parası alıyorum. Evimiz de harabedir. Durumumuz çok kötü, anneme daha iyi bakmam için yardım bekliyorum. Bir atım var, onunla çevreden kışlık yakacağımızı topluyorum. Haftada 2 Gün Araba geliyor, diyalize götürüyoruz. Başını yıkıyorum, ekmeğini yediriyor, suyunu içiriyorum. Anneme kurban olurum. Her gün de sırtıma alıp gezdiriyorum ve bugüne kadar 'Of' bile demedim. Beni karnında taşımış, büyütmüş hakkını ödeyemem."

Anne Başi Tursun da kendisiyle oğlu Recep Tursun'dan başka ilgilenen kimse olmadığını anlatarak, "Şu ana kadar iki sefer Ameliyat oldum. Durumumuz çok kötü. Her şeyimle oğlum ilgileniyor. Oğlumdan çok razıyım." diye konuştu.(AA)

Yatağa bağımlı annesini sırtında taşıyor - AĞRI11

Yatağa bağımlı annesini sırtında taşıyor - AĞRI1

Yatağa bağımlı annesini sırtında taşıyor - AĞRI2

Yatağa bağımlı annesini sırtında taşıyor - AĞRI3

Yatağa bağımlı annesini sırtında taşıyor - AĞRI4

Yatağa bağımlı annesini sırtında taşıyor - AĞRI5

Yatağa bağımlı annesini sırtında taşıyor - AĞRI6

Yatağa bağımlı annesini sırtında taşıyor - AĞRI7

Yatağa bağımlı annesini sırtında taşıyor - AĞRI8

Yatağa bağımlı annesini sırtında taşıyor - AĞRI9

Yatağa bağımlı annesini sırtında taşıyor - AĞRI10

Yatağa bağımlı annesini sırtında taşıyor - AĞRI12

Haber Yorumları

ağrılı tarafından 12 gün önce eklendi15-05-2017 15:39:15

ne mutlu böyle hayırlı evlada. anne duası almaktan daha hayırlı bir kazanç var mı bu dünyada??

Bu yorumu Beğendiniz mi?
Beğenmedim: 0
Beğendim:10
Mutlu insan tarafından 9 gün önce eklendi17-05-2017 22:11:11

Ellerinden öperim böyle bir güzel abimizin adamsın adamaın hasısın :)

Bu yorumu Beğendiniz mi?
Beğenmedim: 0
Beğendim:1
ali tarafından 9 gün önce eklendi18-05-2017 15:28:48

Anladım ki bu dünyada, ne evlat ne eş nede baba hiç kimse anam kadar sevmedi. Ana candır can...

Bu yorumu Beğendiniz mi?
Beğenmedim: 0
Beğendim:2
Yorum Ekle

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz.


Diğer Ağrı Haberleri
Etiketler
Copyright © 2004 - 2017 diyadinnet.com Tüm Hakları Saklıdır. Diyadinnet 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Abonesi olduğumuz İhlas Haber Ajansı (İHA), Doğan Haber Ajansı (DHA) ve Anadolu Ajansı (AA) alınan haberlerin herhangi bir ortamda basılması ve yeniden yayımı, ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.