Köylüler protesto etti, Vali ve Milletvekili olay yerine geldi

AĞRI - Ağrı'nın Taşlıçay ilçesinde yol yapımı sırasında köye ait mera alanlarına zarar verildiği gerekçesi ile yol yapan firma protesto edildi.
07.05.2017 Saat: 17:51

AĞRI - Ağrı'nın Taşlıçay ilçesinde yol yapımı sırasında köye ait mera alanlarına zarar verildiği gerekçesi ile yol yapan firma protesto edildi.

Geçitveren köyü yakınlarında yol yapımı sırasında köye ait mera alanlarının yıkılarak yola taşındığını öne süren vatandaşlar iş makinelerin çalışmasına engel oldu. Gergin anların yaşandığı protestoda köylüler ve firma çalışanları karşı karşıya geldi. Olay yerine gelen jandarma ekipleri halkı sakinleştirdi. Üst mercilere bildirilen protesto alanına kısa süre sonra Ağrı AK Parti Milletvekili Cesim Gökçe ve Ağrı Valisi Musa Işın geldi. Durumu kontrol altına alan yetkililer önce firma ile daha sonra Geçitveren köyünde köy heyeti ile görüştü. Geçitveren köyüne ait olduğu tespit edilen mera alanlarındaki iş makineleri bölgeden çıkartıldı.

Konuyla ilgili konuşan Geçitveren köyü muhtarı Şaban Akbaba, köy arazisine izinsiz girildiğini söyleyerek, "Sayın Valimiz Musa Işın ve Milletvekilimiz Cesim Gökçe'nin müdahalesiyle firma iş makinelerini çıkarttı. Hayvanlarımızı ancak kendi köyümüze ait meralarımızda otlatıyoruz. Bu olayı sakinleştirdikleri için şahsım ve köyüm adına tüm yetkililere teşekkür ediyorum" dedi.(İHA)

Köylüler protesto etti, vali ve milletvekili olay yerine geldi1

Köylüler protesto etti vali ve milletvekili olay yerine geldi2

Köylüler protesto etti vali ve milletvekili olay yerine geldi3

Köylüler protesto etti vali ve milletvekili olay yerine geldi4

Köylüler protesto etti vali ve milletvekili olay yerine geldi5

Haber Yorumları

medeni tarafından 19 gün önce eklendi08-05-2017 13:14:24

yol yok, hastamızı yolda kaybederiz, yollarda araba eşek sırtlarında yüzlerce çocuk doğdu veya öldü vs gibi ağlarız ama yol yapılınca da böyle gezi parkında olduğu gibi hararet ederiz. yol yapılacak ise ve geniş yol bize sağlanacak ise doğal olarak sağ ve soldan toprak alınacaktır. bize herşey müstehak.

Bu yorumu Beğendiniz mi?
Beğenmedim: 12
Beğendim:24
ferzo tarafından 18 gün önce eklendi09-05-2017 0:56:56

köylülerin protestolarını samimi bulmuyorum. samimi olsalardı mera işgal eden kendi köylülerinide protesto ederlerdi.

Bu yorumu Beğendiniz mi?
Beğenmedim: 1
Beğendim:19
Yorum Ekle

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz.


Diğer Ağrı Taşlıçay Haberleri
Etiketler
Copyright © 2004 - 2017 diyadinnet.com Tüm Hakları Saklıdır. Diyadinnet 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Abonesi olduğumuz İhlas Haber Ajansı (İHA), Doğan Haber Ajansı (DHA) ve Anadolu Ajansı (AA) alınan haberlerin herhangi bir ortamda basılması ve yeniden yayımı, ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.