Diyadinli öğrencilerin TUBİTAK başarısı

Ağrı’nın Diyadin ilçesinde, TÜBİTAk Van Bölge yarışmasında derece alan ve sergiye katılmaya hak kazanan öğrenciler ödüllendirildi. Van’da yapılan ve...
28.04.2017 Saat: 17:30

Ağrı’nın Diyadin ilçesinde, TÜBİTAk Van Bölge yarışmasında derece alan ve sergiye katılmaya hak kazanan öğrenciler ödüllendirildi.

Van’da yapılan ve bölgedeki 8 ilden 1431 projenin katıldığı TUBİTAK ortakokul öğrencileri arasında araştırma projeleri yarışmasına Ağrı ilini temsilen katılan Diyadin ilçesindeki iki okulun projesi kabul görerek bölge sergisine katılmaya hak kazandı.

Yarışmada Diyadin 14 Nisan Ortaokulu öğrencisi Fatih Turan fizik dalında, gözmatik projesiyle bölge ikincisi olurken, Yeniçadır Ortaokulu öğrencisi Kader Deniz ve Rojhat Kaya ise matematik dalında oyunlar ile sayılan gizemli dünyası isimli projeyle sergiye katılacak. Diyadin Kaymakamı Olgun Öner yarışmada başarılı olan öğrencileri tebrik ederek çeşitli hediyeler verdi.

diyadin tubitak başarı1

diyadin tubitak başarı2

diyadin tubitak başarı3

diyadin tubitak başarı4

diyadin tubitak başarı5

diyadin tubitak başarı6

diyadin tubitak başarı7

diyadin tubitak başarı8

diyadin tubitak başarı9

diyadin tubitak başarı10

diyadin tubitak başarı11

diyadin tubitak başarı12

Haber Yorumları

Malatyalı tarafından 28 gün önce eklendi29-04-2017 10:34:51

Öğrencilerimizi, Öğretmenlerimizi ve Diyadin Milli Eğitim camiasını tebrik ediyorum...

Bu yorumu Beğendiniz mi?
Beğenmedim: 2
Beğendim:19
mehmet tarafından 25 gün önce eklendi02-05-2017 8:37:21

tebrikler

Bu yorumu Beğendiniz mi?
Beğenmedim: 2
Beğendim:11
Yorum Ekle

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz.


Diğer Diyadin Ağrı Haberleri
Etiketler
Copyright © 2004 - 2017 diyadinnet.com Tüm Hakları Saklıdır. Diyadinnet 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Abonesi olduğumuz İhlas Haber Ajansı (İHA), Doğan Haber Ajansı (DHA) ve Anadolu Ajansı (AA) alınan haberlerin herhangi bir ortamda basılması ve yeniden yayımı, ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.