Ağrı'dan Suriye'ye 2 tır yardım

AĞRI - Ağrı'da toplanan insani 2 tır yardım malzemesi ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere Suriye'ye gönderildi. Hayrat İnsani Yardım Derneği tarafından...
19.04.2017 Saat: 23:01

AĞRI - Ağrı'da toplanan insani 2 tır yardım malzemesi ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere Suriye'ye gönderildi.

Hayrat İnsani Yardım Derneği tarafından başlatılan yardım kampanyası dolayısıyla ihtiyaç sahipleri için 2 tır dolusu yardım malzemesi toplandı.

Yardımlar, Vali Musa Işın'ın da katıldığı törenle muhtaç ailelere ulaştırılmak için dualarla yola çıkarıldı.

Ağrı Valisi Musa Işın, yaptığı konuşmada, dünyanın neresinde olursa olsun tüm Müslümanlara el uzatmak gerektiğini söyledi.

Ağrılıların kadirşinas bir halk olduğunu belirten Vali Işın, "Bugün buradaki cemaat Suriye'ye el uzatıyorsa şahittir biz hepimiz iman sahibiyiz. Allah imanımızı pekiştirsin. Allah daima mazlumların yanında yer almayı nasip etsin." dedi.

Işın, kentten daha öncede Suriye'ye çok sayıda yardım gönderildiğini anımsatarak, şunları belirtti:

"Allah bu kervanların sayısını arttırsın. Biz bunu yapalım ki Cenabıhak bize yardım etsin, bizi ve memleketimizi korusun. Eğer bugüne kadar her türlü kumpas, ihanet ve terör örgütleri dışarıdan ve içeriden ittifaklar yaparak, ülkemizi çökertemedilerse işte bu yardımların sayesindedir. İmanın harekete geçirdiği bu yardım ve hizmetlerin sayesindedir. İnşallah mazlumlara, yetimlere el uzattıkça Cenabıallah bizi koruyacaktır. Fakirlerimize, yaşlılarımıza el uzattıkça Allah memleketimizi koruyacaktır. Bende Vali olarak her zaman yanınızdayım."

Hayrat İnsani Yardım Derneği Ağrı Temsilcisi Ahmet Bilge de kampanya kapsamında bugün Türkiye genelinde bin 322'inci tırın yola çıktığını aktararak, "Suriye'de yaklaşık 6 yıldır, mazlum ve mağdur olan Müslüman kardeşlerimizin acılarını paylaşmak için şu ana kadar 11 tır yardım malzemesi gönderdik. Bugün 2 tır gönderiyoruz, bir Ay sonra 2 tır daha göndereceğiz." ifadesini kullandı.

Konuşmaların ardından yardım tırları bölgeye uğurlandı.(AA)

Ağrı'dan Suriye'ye 2 tır yardım 1

Ağrı'dan Suriye'ye 2 tır yardım 2

Yorum Ekle

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz.


Diğer Ağrı Haberleri
Etiketler
Copyright © 2004 - 2017 diyadinnet.com Tüm Hakları Saklıdır. Diyadinnet 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Abonesi olduğumuz İhlas Haber Ajansı (İHA), Doğan Haber Ajansı (DHA) ve Anadolu Ajansı (AA) alınan haberlerin herhangi bir ortamda basılması ve yeniden yayımı, ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.