Valinin talimatı üzerine 200 bin liralık tavuk satış yerini yıktı

AĞRI - Ağrı Valisi ve Belediye Başkan Vekili Musa Işın’ın tavuk satan ve galericilik yapan esnafın bundan sonra şehir dışına çıkarılacağını söylemesi...
19.04.2017 Saat: 11:38

AĞRI - Ağrı Valisi ve Belediye Başkan Vekili Musa Işın’ın tavuk satan ve galericilik yapan esnafın bundan sonra şehir dışına çıkarılacağını söylemesi üzerine kentte tavukçuluk yapan vatandaş evini satarak yaptığı tavuk satış yerini yıktı.

Ağrı merkez 29 Ekim Caddesi'nde Canlı tavuk satan Salih Altan isimli esnaf, Ağrı Valisi ve Belediye Başkan Vekili olan Musa Işın’ın talimatıyla geçmişte evini satarak yaptırdığı ve 200 bin lira değerinde olan tavuk satış yerini yıktığını söyledi.

Altan, tavuklarını 100 metre ileride yaptıkları tezgahta sattıklarını ve tavukçuların şehir dışına çıkartılacağı için mutlu olduklarını ifade etti. Vali Işın’a teşekkür eden Altan, geçici olarak şehir dışında tavuk satmak için yer kiraladıklarını ve kömürcü esnafına yapılacak sitede tavukçulara da yer ayrılırsa tüm canlı tavuk satıcılarının mutlu olacağını belirtti.

Tavuklar için yaptırdığı 200 bin lira değerinde tezgahı yıkmak zorunda kaldığını anlatan Altan, "Vali Bey benim tezgahım için tebligat gönderdi, ben de yıktım. Eğer tavukçular şehir dışına çıkartılacaksa, tüm tavukçuların çıkartılması lazım. Yıktığım yer 300 metrekare ve ben orayı yapmak için geçmişte evimi sattım. Sonuçta belediyenin arazisiyse bile, belediye demek devlet demektir. Türkiye’nin bütün arazileri Türkiye Cumhuriyeti arazisidir. Bize şehir dışında bir yer verilmesini Vali Beyden talep ediyorum. Ve kömürcüler için şehir dışında yapılacak sitede yer verilirse ileri tarihlerde bizim için iyi olur, müşterilerimizde oraya gelir" dedi.(İHA)

Salih Altan1

Salih Altan2

Salih Altan3

Yorum Ekle

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz.


Diğer Ağrı Haberleri
Etiketler
Copyright © 2004 - 2017 diyadinnet.com Tüm Hakları Saklıdır. Diyadinnet 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Abonesi olduğumuz İhlas Haber Ajansı (İHA), Doğan Haber Ajansı (DHA) ve Anadolu Ajansı (AA) alınan haberlerin herhangi bir ortamda basılması ve yeniden yayımı, ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.