ASTOP'ten referandum çağrısı

AĞRI - Ağrı Sivil Toplum Platformu (ASTOP) sözcüsü Nizamettin Şahin, 16 Nisan'da yapılacak halk oylamasına ilişkin, Bu bir siyasi rant kavgası değil, sıradan bir...
06.04.2017 Saat: 14:35

AĞRI - Ağrı Sivil Toplum Platformu (ASTOP) sözcüsü Nizamettin Şahin, 16 Nisan'da yapılacak halk oylamasına ilişkin, "Bu bir siyasi rant kavgası değil, sıradan bir parti yarışı hiç değildir. Bu referandum ülkenin geleceğinin oylanacağı bir referandumdur." dedi.

Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen ve 52 sivil toplum kuruluşunun katıldığı toplantıda grup adına basın açıklamasını okuyan ASTOP sözcüsü Şahin,16 Nisan'da yapılacak halk oylamasında "Benim oyumla ne olacak?" demeyip sandığa gidilmesi gerektiğini belirtti.

Şahin, ülkede yaşayan 80 milyon vatandaşı ve ülkenin geleceğini ilgilendiren bu önemli halk oylamasında her görüşten, her fikirden insanın katkısının olması, demokrasinin katılımcı çoğunluk ilkesine göre hareket etmek için önemli olduğunu söyledi.

Ağrı halkının demokrasinin gücüne inandığını ifade eden Şahin, "Ağrı halkı, bugüne kadar demokrasinin gücüne inanarak sandığa gitmiş ve kararını sandıkta vermiştir. Cumhurbaşkanlığı sisteminin oylanacağı 16 Nisan halk oylamasında 'Benim oyumla ne olacak?' demeyin." dedi.

Sandığa gidilmesi gerektiğini vurgulayan Şahin, şöyle devam etti:

"Ağrı'nın 56 sivil toplum örgütü olarak tüm hemşehrilerimize çağrıda bulunuyoruz. 16 Nisan'da sandığa giderek demokrasiye olan inancınızı ortaya koyun. 16 Nisan'ı bir demokrasi şölenine çevirelim. Sandığa gitmeyen her oy pusulası, geleceğe sahip çıkılmamış bir oy demektir. Bu bir siyasi rant kavgası değil, sıradan bir parti yarışı hiç değildir. Bu referandum ülkenin geleceğinin oylanacağı bir referandumdur. Haydi analar, haydi babalar, haydi kardeşler, haydi arkadaşlar, etrafınızda, ailenizde kim varsa oylarını kullanmaları için, iradelerini ortaya koymaları için sandığa gitmelerini tavsiye edin."(AA)

Halk oylamasına doğru1

Halk oylamasına doğru2

Haber Yorumları

agrı tarafından 21 gün önce eklendi06-04-2017 15:05:55

yani sonuç olarak safınız nedir? evet mi diyorsunuz hayır mı?

Bu yorumu Beğendiniz mi?
Beğenmedim: 1
Beğendim:10
bager tarafından 20 gün önce eklendi06-04-2017 22:18:54

bağımsız ve düzgün bir açıklama. ASTOP'u kutlarım. bu tip toplumsal refleksleri göstermesi yerinde olur

Bu yorumu Beğendiniz mi?
Beğenmedim: 3
Beğendim:6
astop tarafından 20 gün önce eklendi07-04-2017 0:16:10

neden tercih belirtmemiş olabilirler ki

Bu yorumu Beğendiniz mi?
Beğenmedim: 3
Beğendim:3
Ağrı tarafından 19 gün önce eklendi07-04-2017 19:12:38

Astop taraf belirtmek zorundadır. Eğer ki taraf belirtmiyorsa astopta farklı düşünceler var demektir. İktidardan taraf olmayan bir stk platformunun bürokrasi üzerinde etkili olması ve ağrıya hizmet etmesi söz konusu olamaz.Yarın bürokrasiden veya siyasilerden biz oy verin dedik diyerek mi hizmet talebinde bulunacaksınız. Astop evet demelidir.

Bu yorumu Beğendiniz mi?
Beğenmedim: 3
Beğendim:5
serdar tarafından 19 gün önce eklendi07-04-2017 19:22:02

Akadap evet demişti. Astop topu taca atmış. Astopa yakışmadı.

Bu yorumu Beğendiniz mi?
Beğenmedim: 0
Beğendim:5
Yorum Ekle

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz.


Diğer Ağrı Haberleri
Etiketler
Copyright © 2004 - 2017 diyadinnet.com Tüm Hakları Saklıdır. Diyadinnet 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Abonesi olduğumuz İhlas Haber Ajansı (İHA), Doğan Haber Ajansı (DHA) ve Anadolu Ajansı (AA) alınan haberlerin herhangi bir ortamda basılması ve yeniden yayımı, ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.