Doğubayazıt'ta Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 102. yılı

AĞRI - Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde, Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 102. yılı dolayısıyla törenler düzenlendi. Doğubayazıt...
20.03.2017 Saat: 22:38

AĞRI - Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde, Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 102. yılı dolayısıyla törenler düzenlendi.

Doğubayazıt Kaymakamlığı önünde düzenlenen tören, Atatürk Anıtı'na çelenk sunulması ve saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam etti.

Doğubayazıt Şehitliği'nde süren programda Doğubayazıt Belediye Başkanvekili Kaymakam Ulaş Akhan, günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı.

Kaymakam Akhan, protokol üyeleriyle birlikte şehitlerin kabirlerine çiçek bıraktı.Şehitlikteki program, İlçe Müftüsü Mehmet Turan Kancura eşliğinde yapılan duayla son buldu.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Konferans Salonu'nda düzenlenen programda öğrenciler, "Çanakkale Geçilmez" piyesini oynadı.

Günün anlam ve önemine ilişkin şiirlerin okunduğu programda, çocukların söylediği "Çanakkale Türküsü" beğeni topladı. Daha sonra yarışmalarda dereceye giren öğrencilere hediyeleri verildi.(AA)

Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 102. yılı1

Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 102. yılı2

Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 102. yılı3

Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 102. yılı4

Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 102. yılı5

Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 102. yılı6

Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 102. yılı7

Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 102. yılı8

Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 102. yılı9

Yorum Ekle

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz.


Diğer Ağrı Doğubayazıt Haberleri
Etiketler
Copyright © 2004 - 2017 diyadinnet.com Tüm Hakları Saklıdır. Diyadinnet 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Abonesi olduğumuz İhlas Haber Ajansı (İHA), Doğan Haber Ajansı (DHA) ve Anadolu Ajansı (AA) alınan haberlerin herhangi bir ortamda basılması ve yeniden yayımı, ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.