Bitlis Sanat Merkezi için protokol imzalandı

BİTLİS - Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığınca yaptırılan ve Bitlis Belediyesine devredilen kültür merkezinin, sanat merkezine dönüştürülmesi için protokol imzalandı.
20.03.2017 Saat: 20:28

BİTLİS - Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığınca yaptırılan ve Bitlis Belediyesine devredilen kültür merkezinin, sanat merkezine dönüştürülmesi için protokol imzalandı.

Bitlis Valisi Ahmet Çınar'ın makamında düzenlenen toplantının ardından Vali Yardımcısı Kamil Güzel, İl Milli Eğitim Müdürü M. Emin Korkmaz, Kültür ve Turizm Müdür Vekili Şahin Koçi, Bitlis Eğitim ve Tanıtma Vakfı (BETAV) Şube Başkanı Muzaffer Ahlat, protokolü imzaladı.

Vali Çınar, gazetecilere yaptığı açıklamada, TOKİ'nin yaptığı kültür merkezinin sanat merkezine dönüştürüleceğini ve burada sanatçıların yetiştirilerek ilin sanatına katkı sunacaklarını söyledi.

TOKİ'nin, şehrin gelişme bölgesi olan Rahva mevkisinde inşa ettiği kültür merkezinde 400 kişilik konferans ve konser salonu ile Tiyatro sahneni bulunduğunu ifade eden Çınar, şöyle konuştu:

"Böyle bir kültür merkezimiz var. Milli Eğitim ile Kültür ve Turizm müdürlüklerimiz ile şehrin her zaman tanıtımına ve eğitimine katkılar sağlayan BETAV ve Bitlis Belediyesi olarak müşterek bir protokole imza atacağız. Oradaki kültür merkezini 'Bitlis Sanat Merkezi' haline çeviriyoruz. Güzel sanatların her alanında orada eğitimler verilecek. İlgi duyan bütün insanlarımızı orada buluşturacağız. Herkes bir koordine ve işbirliği halinde üzerine düşeni yapacak. Orada gençlerimize ve öğrencilerimize eğitim vereceğiz. Bu şehrin kültür sanat hayatında bir canlılık meydana gelecek. Hazır salonu da olduğu için eğitim almış belli bir seviyeye gelenler için sanatlarını icra edebilecekleri bir alan oluşuyor. Burası sanatçıların sanatlarını icra edebilecekleri uygun bir mekan haline getirilecek."(AA)

Yorum Ekle

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz.


Diğer Bitlis Haberleri
Etiketler
Copyright © 2004 - 2017 diyadinnet.com Tüm Hakları Saklıdır. Diyadinnet 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Abonesi olduğumuz İhlas Haber Ajansı (İHA), Doğan Haber Ajansı (DHA) ve Anadolu Ajansı (AA) alınan haberlerin herhangi bir ortamda basılması ve yeniden yayımı, ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.