Tendürek Geçidi'nde mahsur kalan yolcular kurtarıldı

AĞRI - Ağrı'nın Doğubayazıt ile Van'ın Çaldıran ilçelerini birbirine bağlayan Tendürek Geçidi'nde kar yağışı ve tipi nedeniyle mahsur kalan sürücü, yolcu...
19.03.2017 Saat: 17:33

AĞRI - Ağrı'nın Doğubayazıt ile Van'ın Çaldıran ilçelerini birbirine bağlayan Tendürek Geçidi'nde Kar yağışı ve tipi nedeniyle mahsur kalan sürücü, yolcu ve araçlar, ekiplerce yolun trafiğe açılmasının ardından kurtarıldı.

Doğu Anadolu Bölgesi genelinde 2 gündür etkili olan kar yağışı ve tipi, gece saatlerinde, Tendürek Geçidi'nin Somkaya ve Gülizar köyü mevkilerinde, çok sayıda araç ile bu araçlardaki yolcuların mahsur kalmasına neden oldu.

Karayolları ekipleri, yaptıkları yoğun çalışma sonucu Tendürek Geçidi'ni kardan temizledi.

Bölgede geceyi araçlarında geçirmek zorunda kalan yolcular ve sürücüler kurtarılırken yolda da ulaşım yeniden sağlandı.(AA)

Doğu Anadolu'daki kar yağışı - AĞRI1

Yorum Ekle

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz.


Diğer Ağrı Doğubayazıt Haberleri
Etiketler
Copyright © 2004 - 2017 diyadinnet.com Tüm Hakları Saklıdır. Diyadinnet 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Abonesi olduğumuz İhlas Haber Ajansı (İHA), Doğan Haber Ajansı (DHA) ve Anadolu Ajansı (AA) alınan haberlerin herhangi bir ortamda basılması ve yeniden yayımı, ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.