''Tarihsel süreçte kadın'' konferansı

MALATYA - Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci'nin eşi Esra Tüfenkci, Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Malatya İl Temsilciği tarafından düzenlenen...
17.02.2017 Saat: 19:34

Malatya - Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci'nin eşi Esra Tüfenkci, kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Malatya İl Temsilciği tarafından düzenlenen ''Tarihsel Süreçte Kadın'' konferansına katıldı.

KADEM Malatya İl Temsilciğinden yapılan yazılı açıklamaya göre, İnönü Üniversitesi Kongre Merkezi'nde düzenlenen konferansa, Esra Tüfenkci, KADEM üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Tüfenkci, konferansta yaptığı konuşmada, kadınları ticarette, siyasette, sporda, sanatta, hayatın her kesiminde daha fazla görmek istediklerini kaydetti.

Kendi coğrafyalarında insanlar arasında ayrım gözetilmediğini vurgulayan Tüfenkci, şu ifadeleri kullandı:

"Anadolu kadınları ticarete de çok yatkındır. Türkiye'de 244 bin 296 kayıtlı kadın esnafımız var. Kayıtlı esnafların yüzde 14.8'ni kadınlar oluşturmaktadır. Genel olarak baktığımızda Türkiye üst düzey yöneticiler bakımında da oldukça iyi durumdadır. Dünya Ekonomik Formu 2010 raporunda iş dünyasındaki üst düzey yönetici konumundaki kadın oranı açısından Türkiye 2. sırada yer almaktadır. Bu oran dünyada ortalama yüzde 5 iken ülkemizde yüzde 12'dir. Kadınlarımızın bilgi ve tecrübeleriyle dünyaya katacağı, kazandıracağı çok önemli değerler vardır.''(AA)

Yorum Ekle

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz.


Diğer Malatya Haberleri
Etiketler
Copyright © 2004 - 2017 diyadinnet.com Tüm Hakları Saklıdır. Diyadinnet 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Abonesi olduğumuz İhlas Haber Ajansı (İHA), Doğan Haber Ajansı (DHA) ve Anadolu Ajansı (AA) alınan haberlerin herhangi bir ortamda basılması ve yeniden yayımı, ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.