Erzurum Haberleri

EYOF 2017

EYOF 2017
17.02.2017 Saat: 19:30
EYOF 2017
ERZURUM - Erzurum'daki 2017 Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali'nde (EYOF 2017) Slovenya kayakla atlama erkekler takım ve karma takım yarışlarında 2 altın madalya kazandı.

Erzurum - Erzurum'daki 2017 Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali'nde (EYOF 2017) Slovenya kayakla atlama erkekler takım ve karma takım yarışlarında 2 Altın madalya kazandı.

Palandöken Kiremitliktepe'de bulunan kayakla atlama kulelerinde yapılan takım yarışlarında Lovro Vodusek, Bernard Dobre, Tomi Jovan ve Timi Zajc'tan oluşan Slovenya Milli Takımı, atlayışlar sonucunda 936.2 puan alarak Altın madalyanın sahibi oldu.

Fransa 891.6 puanla gümüş, 791 puanla Rusya bronz madalya elde etti.

Takım yarışmasında elde ettiği başarıyı karma takım yarışmasında da sürdüren Slovenya, Nika Kriznar, Tomi Jovan, Katra Komar ve Timi Zajc'tan oluşan kadrosuyla diğer milli takımlarının önüne geçti. Bu yarışmada 836,6 toplam puan alan Slovenya, altın madalyaya uzandı.

Karma takım yarışlarında Slovenya'nın ardından 713.2 puan alan Fransa gümüş, 653.9 puanla Rusya ise bronz madalyaya ulaştı.

- Kule rekoru Timi Zajc'tan

EYOF 2017'nin son yarışlarında, atlama kulesi rekoru kırıldı.

İki altın madalya kazanan takım kadrosunda bulunan Slovenya'dan Timi Zajc, karma takım yarışında 117.5 metrelik atlayış yaptı.

Türkiye'nin tek atlama kulesi olan Kiremitliktepe'de Zajc, bu atlayışıyla K95 rampasının en uzun atlayışını gerçekleştirmiş oldu.

Yarışmaların ardından dereceye giren takımlara ödülleri, düzenlenen törenle verildi.(AA)

Yorum Ekle

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz.


Diğer Erzurum Haberleri
Etiketler
Copyright © 2004 - 2017 diyadinnet.com Tüm Hakları Saklıdır. Diyadinnet 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Abonesi olduğumuz İhlas Haber Ajansı (İHA), Doğan Haber Ajansı (DHA) ve Anadolu Ajansı (AA) alınan haberlerin herhangi bir ortamda basılması ve yeniden yayımı, ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.