Ağrı'da kış

AĞRI - Hava sıcaklığının gece eksi 31 derece olarak ölçüldüğü Ağrı'da etkili soğuk hava hayatı olumsuz etkiliyor. Doğu Anadolu Bölgesi'nde gece en düşük...
17.02.2017 Saat: 11:50

AĞRI - Hava sıcaklığının gece eksi 31 derece olarak ölçüldüğü Ağrı'da etkili soğuk hava hayatı olumsuz etkiliyor.

Doğu Anadolu Bölgesi'nde gece en düşük hava sıcaklığı, sıfırın altında 31 derece ile Ağrı'da ölçüldü. Kentte etkili olan Kar ve soğuk hava nedeniyle, bazı vatandaşlar soğuktan korumak için araçlarının üzerine battaniye örttü.

Hamur ilçesinde de soğuk hava nedeniyle bazı araçların yakıt deposu dondu. Yakıt deposu donan tır sürücüsü Ali Yaseren, AA muhabirine yaptığı açıklamada, soğuk havadan dolayı mazotun donduğunu söyledi.

İki gündür yollarda perişan olduğunu belirten Yaseren, "Arkadaşlarımızın yardımı ile aracı çalıştırdık. Bu soğuklar bizi aşırı derecede etkiliyor. Mecburen aracın içinde yatıp kalkıyoruz. Yapacak bir şey yok. Çalışmak mecburiyetindeyiz." dedi.

Ağrılı Adem Toptaş ise soğuk havaya alışık olduklarını belirterek, "Bu sene kış mevsimi biraz daha çetin geçiyor. Şubat ayının sonuna kadar, yani cemreler düşene kadar bu soğuklar devam edecektir. Acil işlerimiz dışında evden çıkmamayı tercih ediyoruz." diye konuştu.(AA)

ağrı çok soğuk1

ağrı çok soğuk2

ağrı çok soğuk3

ağrı çok soğuk4

YORUM EKLE

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz.

İsim*
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz*
Kod: 2922

Diğer Ağrı Hamur Haberleri
Etiketler