17.02.2017 Saat: 11:18 | Son Güncelleme: 17.02.2017 Saat: 11:18

Ağrı'daki "Bir Konu Bir Konuk" projesi

AĞRI - Ağrı İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünün davetiyle kente gelen yazar Ramazan Kayan, Hamur'da konferans verdi.

Hamur Çok Programlı Anadolu Lisesi Konferans Salonu'nda düzenlenen programda konuşan Kayan, ahlak konusuna değinerek, iyi ahlak yolunda olmayaların her zaman kaybettiğini belirtti.

Allah'ı unutmamamız gerektiğini vurgulan Kayan, "Özellikle sahipsizlerin sahibi olduğunu unutmayalım. Tüm ibadetler Allah için yapılmalı Allah'ı yine Allah'tan yani O'nun kitabı Kur'an'dan öğrenmeliyiz. Kur'an-ı Kerim'de hepsi mevcuttur. Bir insan kendi için değil insanlık için yaratılmıştır." dedi.

Gazze'ye yardım için yola çıkan Mavi Marmara gemisine düzenlenen saldırıya da değinen Kayan, şöyle konuştu:

"Özellikle kelepçeli ellerimizle gerek gemide gerekse İsrail cezaevinde hiçbir zaman namazımızı boş vermedik. Mavi Marmara gemisinde şehit olan Furkan Doğan küçük yaştan beri namaz kılıyormuş. Bunun için alnında secde izi vardı. Annesi de bizzat onu emzirirken devamlı Abdest aldığını söyler. İrlandalı bir kız Mavi Marmara gemisinde bu olaydan sonra Kayseri'ye gelip Furkan'ın mezarı başında Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu."

Programa, Belediye Başkanı Cezmi Ergül, Kültür ve Turizm Müdürü Muhsin Bulut, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kaya Karakoç, öğretmen, öğrenci ve vatandaşlar katıldı.(AA)

Ağrı'daki Bir Konu Bir Konuk projesi2

Ağrı'daki Bir Konu Bir Konuk projesi3

Ağrı'daki Bir Konu Bir Konuk projesi4

Ağrı'daki Bir Konu Bir Konuk projesi5

YORUM EKLE

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz.

İsim*

E-Mail Adresiniz
Yorumunuz*
Kod: 4564

Diğer Ağrı Hamur Haberleri
Ağrı'da sel

Ağrı'da sel

AĞRI - Ağrı'da etkili olan sel nedeniyle çok sayıda koyun ve inek telef oldu,yayla ve mezra yolları ile yaylacıların çadırları zarar gördü.Bölgede öğle
Ağrı'da sağanak ve dolu

Ağrı'da sağanak ve dolu

AĞRI - Doğu Anadolu'da sağanak ve dolu,hayatı olumsuz etkiledi.Ağrı'da dolu sonrası meydana gelen sele kapılan 3 koyun telef oldu.Bölgede öğleden sonra
Ağrı'da hırsızlık operasyonu

Ağrı'da hırsızlık operasyonu

AĞRI - Ağrı'da,14 hırsızlık olayına karıştıkları öne sürülen 16 kişi yakalandı.Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre,İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube
Etiketler