Ağrı Müftüsü Gemici, öğrencilerle buluştu

AĞRI - Ağrı İl Müftüsü İbrahim Gemici, Doğubayazıt A Takımı Savaş Ay Lisesi öğrencileri ile bir araya geldi. Okulun konferans salonunda öğrencilere hitaben...
17.02.2017 Saat: 10:56

AĞRI - Ağrı İl Müftüsü İbrahim Gemici, Doğubayazıt A Takımı Savaş Ay Lisesi öğrencileri ile bir araya geldi.

Okulun konferans salonunda öğrencilere hitaben konuşan Müftü Gemici, bütün Müslümanların hem bu dünyada hemde ahirette kardeş olduğunu söyledi.

Allah'ın her zaman her yerde insanlarla birlikte olduğunu hatırlatan Gemici, "Türk olmuşuz, Kürt olmuşuz veya başka bir milletten olmuşuz hiç bir farkımız yok. Biz hepimiz Müslümanız. Müslümanlar, hem bu dünyada hem de ahirette kardeştir. Ayrımız, gayrımız yok." dedi.

Allah'ın insanlara verdiği en büyük nimetlerin iman, Sağlık ve zaman olduğunun altını çizen Gemici, şöyle konuştu:

"Müslüman anne babamızın çocukları olarak dünyaya gelmişiz. Müslüman bir toplumda yaşıyoruz. Rabbimizin bize bahşettiği bu nimeti iyi değerlendirmeliyiz, doğru yönde kullanmalıyız. Diğer bir önemli konu sağlığımız ve zamanımız. Ellerimiz, ayaklarımız tutarken, gözlerimiz görürken zamanımızı boşa harcamamalıyız. Rabbimize her zaman şükredip teşekkür etmeliyiz."

Programa, Doğubayazıt İlçe Müftüsü Mehmet Turan Kancura, öğretmen ve öğrenciler katıldı.(AA)

Ağrı Müftüsü Gemici, öğrencilerle buluştu1

Ağrı Müftüsü Gemici, öğrencilerle buluştu2

Ağrı Müftüsü Gemici, öğrencilerle buluştu3

Ağrı Müftüsü Gemici, öğrencilerle buluştu4

Yorum Ekle

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz.


Diğer Ağrı Doğubayazıt Haberleri
Etiketler
Copyright © 2004 - 2017 diyadinnet.com Tüm Hakları Saklıdır. Diyadinnet 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Abonesi olduğumuz İhlas Haber Ajansı (İHA), Doğan Haber Ajansı (DHA) ve Anadolu Ajansı (AA) alınan haberlerin herhangi bir ortamda basılması ve yeniden yayımı, ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.