16.02.2017 Saat: 11:12 | Son Güncelleme: 16.02.2017 Saat: 11:12

Gönüllü berberler köy çocukları için yollarda

IĞDIR - HÜSEYİN YILDIZ - Iğdır'da bir araya gelen gönüllü berberler,ailesinin ekonomik durumu iyi olmadığı ya da kar yağışından dolayı yollar kapalı olduğu

Gönüllü berberler köy çocukları için yollarda

IĞDIR - HÜSEYİN YILDIZ - Iğdır'da bir araya gelen gönüllü berberler, ailesinin ekonomik durumu iyi olmadığı ya da Kar yağışından dolayı yollar kapalı olduğu için şehre gelemeyen çocukları tıraş etmek amacıyla köy köy dolaşıyor.

Fotoğraf sanatçısı Mehmet Özcan önderliğinde 12 gönüllü berber, sosyal farkındalık oluşturmak amacıyla internet üzerinden düzenlenen projeyle bir araya geldi. Berberler, özellikle kar yağışından dolayı yolları kapanan köyleri geziyor.

Berberler, köy gezilerinde şehre gelmekte zorluk çeken ve maddi imkanları olmayan çocukları köylerinde ücretsiz tıraş ediyor.

Özcan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, toplum için yaptıkları çalışmalara yardımseverlerin rağbet gösterdiklerini anlattı.

Köyleri gezerken çektiği çocukların fotoğraflarını internetten paylaşınca birçok yardımseverin onlara yardım etmek için kendisine teklifte bulunduğunu belirten Özcan, şunları dile getirdi:

"Mesleğim gereği köyleri geziyorum, köy okullarına gidiyorum. İnternette fotoğrafları paylaştım, berberler bana ulaştılar. Böyle bir sosyal sorumluluk projesi yapmak istediklerini söylediler. Ben de her köyü bildiğim için onlara öncülük ettim. Beraber köy okullarını geziyoruz ve berber arkadaşlar seçmeden herkesi tıraş ediyor. Arkadaşların hedefleri en az 500 öğrenci, gidebilecekleri bütün köylere gidecekler."

Gönüllü berberlerden Ferhat Ataş da köylerdeki çocukların yaşadıkları imkansızlıklar nedeniyle şehirlere gelemediklerine işaret ederek, projeyle tüm çocukların teker teker tıraş edileceğini belirtti.

Ataş, "Berber arkadaşlarımızla görüştük, böyle bir kampanya yürütme kararı aldık. Bazı öğrencilerimiz yollar kapalı olduğu için şehre gelemiyor, bazılarının ise maddi imkanı yok. Onlar bize gelemiyor ama bizim gitme imkanımız var. Hepsini tıraş etmeyi hedefliyoruz." diye konuştu.

-"Böyle güzel projelerin artmasını temenni ediyoruz"

Projenin hedefinin özellikle okullardaki yardıma muhtaç öğrenciler olduğunu ve okul okul gezerek çocuklara ulaştıklarını ifade eden Ataş, şu değerlendirmede bulundu:

"Bir araya gelen 12 kişilik meslektaşımızla gruplara ayrıldık, her grup farklı bölgeye gidecek. Şehir merkezlerine uzak köyleri ön planda tutuyoruz. Hedefimiz ildeki tüm köyleri gezip bu projeyi yürütmek. Tahminen 500 öğrenciyi tıraş edeceğiz. Projemizi duyan herkes memnuniyetini dile getiriyor, toplumdan olumlu tepkiler alıyoruz. Böyle güzel projelerin artmasını temenni ediyoruz."

Berberlerden Abil Askerov da "Köylerdeki muhtaç öğrencilere elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışıyoruz. Gerekirse tüm köyleri gezip okullardaki öğrencilere yardımcı olacağız. Kaç öğrenci olursa olsun hepsine teker teker ulaşacağız." diye konuştu.

Bir süredir köyleri dolaşan gönüllü berberler, proje çerçevesinde bir hafta daha çocuklara ulaşmak için köyleri gezecek.(AA)

Etiketler
Diğer Iğdır Haberleri
MHP Iğdır yönetimi basınla buluştu

MHP Iğdır yönetimi basınla buluştu

IĞDIR - MHP

Iğdır

İl Başkanı Ersoy İçer ve yönetimi,geçen ay yapılan kongreyle göreve gelmelerinin ardından basınla bir araya geldi.İçer,geçen ay yapılan
Iğdır'daki kaçakçılık operasyonları

Iğdır'daki kaçakçılık operasyonları

IĞDIR -

Iğdır

'da son 10 aydaki operasyonlarda,uyuşturucu ticaretinin de aralarında yer aldığı çeşitli kaçakçılık olayları ve bilişim suçlarına ilişkin 819 kişi
Iğdırlı dağcılara ilk yardım eğitimi

Iğdırlı dağcılara ilk yardım eğitimi

IĞDIR -

Iğdır

lı dağcılar,dağlarda karşılaşabilecekleri düşme,yaralanma gibi vakalara müdahale edebilmek için ilk yardım eğitimi aldı.İskender

Iğdır

Ağrı Dağı