Doğubayazıt Haberleri

Ağrı'da yapılan yatırım ve çalışmalar

Ağrı'da yapılan yatırım ve çalışmalar
15.02.2017 Saat: 19:16
Ağrı'da yapılan yatırım ve çalışmalar
AĞRI - AK Parti Ağrı Milletvekili Cesim Gökçe, Eleşkirt ilçesinde bulunan kayak tesisi, hastanenin açılışı, kentsel dönüşüm ve doğal gaz gibi bir çok konuda müjdeler verdi.

AĞRI - AK Parti Ağrı Milletvekili Cesim Gökçe, Eleşkirt ilçesinde bulunan kayak tesisi, hastanenin açılışı, kentsel dönüşüm ve doğal Gaz gibi bir çok konuda müjdeler verdi.

Gökçe, yaptığı açıklamada, kış mevsiminin yoğun yaşandığı kentte kayak severlerin gidebilecekleri profesyonel bir kayak tesisine ihtiyaç olduğunu söyledi.

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ile yaptıkları görüşmede Eleşkirt kayak tesisinin yeniden açılması sözünü aldığını belirten Gökçe, şöyle konuştu:

"Uzun yıllardır kapalı olan, yapılan yanlış kiralamalar sonucunda Eleşkirt kayak tesisleri kapanarak atıl bir hale getirilmiştir. Bu konuda uzun süren çalışmalarımız neticesinde konuyu Gençlik ve Spor Bakanlığı'na sunduk. Sayın Bakanımızla yaptığımız değerlendirmede buranın yeniden açılma sözünü aldık. Hükumetimizin destekleri ile inşallah özlenen Eleşkirt kayak tesislerini yeniden açacağız."

Kentin diğer ihtiyaçlarına da değinen Gökçe, "Ağrı'nın en büyük ihtiyaçlarından biri olan Ağrı Devlet Hastanesi yeni binasının 2017 yılı yaz aylarında bitirilmesi hedefleniyor. Bu konuyu yakından takip ediyoruz." diye konuştu.

Kentsel dönüşüm ve doğal gaz ihalesine değinen Gökçe, şöyle devam etti:

"Geçtiğimiz yıllarda Fırat Mahallesinde başlayan ve ilk etabı bitirilen Kentsel Dönüşüm Projesinin 2. etap çalışmalarına bu yıl başlayacağız. Kentsel Dönüşüm Projesi ile alakalı teknik ekibin önümüzdeki hafta Ağrı'ya gelerek çalışmalara başlayacağız. Fırat Mahallesi tamamen modern bir hale gelecek. Halkımızın büyük bir merakla beklediği doğal gaz ihalesi bu defa halkımızın lehine sonuçlanmıştır. Halkımızın bu konu ile alakalı oldukça mutlu olduğunu görüyoruz. Bu proje yaz aylarında hayat bulacaktır. Aynı zamanda Doğubayazıt ilçemizde doğal gaza kavuşacaktır. Diğer ilçelerimiz için çalışmalarımızı sürdürüyoruz."

Pazar yerinin çatısının çökmesinin idari bir sorumsuzluk örneği olduğunu ifade eden Gökçe, "Ağrı Belediyesine sebze pazarında bulunan esnaflar yaklaşık iki Ay önce, pazarın üstünde bulunan Kar birikintisinin temizlenmesi için başvuruda bulunmuşlardır. Buna rağmen kar temizliği yapılmamıştır. Ağrı Belediyesi kendi tasarrufunda bulunan sebze pazarının kar temizliğini yapmamıştır. Bu nedenle ihmallerini örtmek için farklı söylemlerde bulunmaları doğru değildir." diye konuştu.(AA)

Yorum Ekle

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz.


Diğer Ağrı Eleşkirt Doğubayazıt Haberleri
Etiketler
Copyright © 2004 - 2017 diyadinnet.com Tüm Hakları Saklıdır. Diyadinnet 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Abonesi olduğumuz İhlas Haber Ajansı (İHA), Doğan Haber Ajansı (DHA) ve Anadolu Ajansı (AA) alınan haberlerin herhangi bir ortamda basılması ve yeniden yayımı, ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.