ASTOP'a ziyaretler

AĞRI - TBMM 24. Dönem Ağrı AK Parti Milletvekili Ekrem Çelebi, Ağrı Sivil Toplum Platformu'na (ASTOP) hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Kentte 52 sivil toplum...
14.02.2017 Saat: 18:58

AĞRI - TBMM 24. Dönem Ağrı AK Parti Milletvekili Ekrem Çelebi, Ağrı Sivil Toplum Platformu'na (ASTOP) hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Kentte 52 sivil toplum örgütünün bir araya gelerek oluşturduğu ASTOP'u ziyaret eden Çelebi ve beraberindeki AK Parti Siirt Milletvekili Osman Ören ile AK Parti Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün, ASTOP Genel Kurulu'nda Başkan seçilen Ağrı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Saim Alpaslan'a, yeni görevinde başarılar diledi.

Çelebi, yaptığı açıklamada, sivil toplum örgütlerinin tek çatı altında toplanarak ASTOP'u oluşturmasının önemli olduğunu söyledi.

ASTOP birlik ve beraberliğin göstergesi olduğunu ifade eden Çelebi, "Birçok ilde platformlar ortak hareket ederek, siyasete ve bürokrasiye destek verip, onlara yol göstermektedir. Ağrı'da gerçekleşen bu oluşum ile kentin önemli bir eksikliğinin giderildiğini düşünüyorum. İnşallah Ağrı için önemli işlere imza atarsınız." dedi

AK Parti'nin sivil toplum kuruluşlarını desteklediğini belirten Çelebi, şöyle konuştu:

"Bir dönem AK Parti Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkan Yardımcılığı görevinde bulundum. Bu platformların şehirlere önemli katkılar sunduğunu yerinde gördüm ve inceledim. 2002 yılından bu yanadır AK Parti, sivil toplum örgütlerimizi güçlendirecek bir çok adım attı. Dernekler yönetmeliğinde birçok iyileştirmeler getirdi. Bakanlıklarımız nezdinde sivil toplum örgütlerimizi kapsayan birçok proje çağrıları açıldı. Bununla birlikte Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, birçok sivil toplum örgütünün programlarına katılarak, hem programları onurlandırdı hem de onların dertlerini dinleyerek çözümler üretti."(AA)

ASTOP'a ziyaretler1

Yorum Ekle

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz.


Diğer Ağrı Haberleri
Etiketler
Copyright © 2004 - 2017 diyadinnet.com Tüm Hakları Saklıdır. Diyadinnet 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Abonesi olduğumuz İhlas Haber Ajansı (İHA), Doğan Haber Ajansı (DHA) ve Anadolu Ajansı (AA) alınan haberlerin herhangi bir ortamda basılması ve yeniden yayımı, ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.