Bingöl Haberleri

Bingöl’de "Başarı ellerimizde" projesi

Bingöl’de "Başarı ellerimizde" projesi
10.01.2017 Saat: 13:10
Bingöl’de "Başarı ellerimizde" projesi
BİNGÖL - Bingöl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, Başarı ellerimizde projesi eylem planını açıkladı. Engin, düzenlediği basın toplantısında, proje hakkında...

BİNGÖL - Bingöl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, "Başarı ellerimizde" projesi eylem planını açıkladı.

Engin, düzenlediği basın toplantısında, proje hakkında bilgi verdi. Proje çerçevesinde eğitim konusunda yaşanan sorunların tespiti ve çözüm önerilerinin bulunması amacıyla ilk olarak 20'ye yakın paydaş grupla toplantılar düzenlendiğini belirten Engin, bu kapsamda eğitim durumunun farklı yönleriyle araştırılması için de 8 ilçede çalışma yapıldığını kaydetti.

Bu çerçevede 2 bin 343 öğrenci ve 500 öğretmene yönelik bir Anket çalışmasının yapıldığını anlatan Engin, çalışmalar sonucunda tespit edilen sorunları şöyle sıraladı:

"Öğretmenlerle yapılan görüşme ve yapılan anketlerde yüksek sirkülasyon, bireysel yetkinlikte noksanlık ve performans düşüklüğü, akademik çalışmalarda yetersizlik, oryantasyon, çevreye uyum, davranış ve iletişim hataları, rol model olamama, disiplin zafiyetleri, idari sorunlar ve yasal olmayan faaliyetler belirlendi. Öğrencilerle yapılan görüşmelerde de davranış sorunları, ders çalışma yetersizlikleri, yetkinlik noksanlıkları, psikolojik sorunlar ve rehabilitasyon sorunu olduğu tespit edildi."

Proje kapsamında velilerin okur yazarlık durumuyla ilgili yapılan anketlerde öğrencilerin yüzde 37'sinin annesi ve yüzde 8'inin babasının okur yazar olmadığı sonucunun ortaya çıktığını belirten Engin, "Bingöl'de mevcut eğitim sorunlarının çözümü için yapılması gereken çalışmaların bir kısmı İl Milli Eğitim Müdürlüğü imkanlarıyla gerçekleştirilebilecek. Bir kısmı valilik koordinasyonu ve müdahalesini gerektirecektir." ifadesini kullandı.(AA)

Yorum Ekle

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz.


Diğer Bingöl Haberleri
Etiketler
Copyright © 2004 - 2017 diyadinnet.com Tüm Hakları Saklıdır. Diyadinnet 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Abonesi olduğumuz İhlas Haber Ajansı (İHA), Doğan Haber Ajansı (DHA) ve Anadolu Ajansı (AA) alınan haberlerin herhangi bir ortamda basılması ve yeniden yayımı, ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.