Verem Savaşı Eğitim ve Propaganda Haftası

AĞRI - Doğubayazıt ilçesinde Toplum Sağlığı Merkezi Verem Savaş Birimi tarafından okullarda tüberküloz hastalığıyla ilgili bilgilendirme yapıldı.
10.01.2017 Saat: 12:34

AĞRI - Doğubayazıt ilçesinde Toplum Sağlığı Merkezi Verem Savaş Birimi tarafından okullarda tüberküloz hastalığıyla ilgili bilgilendirme yapıldı.

Hafta boyunca ilçedeki birçok liseyi ziyaret eden Sağlık çalışanları, verem hastalığının belirtileri, tedavi yöntemleri ve hastalıktan korunma yolları hakkında bilgiler verdi.

İlçe Sağlık Müdürü Kasra Muhtar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Verem Savaşı Eğitim ve Propaganda Haftası kapsamında Doğubayazıt'ta çeşitli etkinlikler düzenlediklerini belirterek, şunları söyledi.

"İnsan sağlığı açısından en tehlikeli hastalıklardan biri olan verem, toplu yaşam alanlarında yayılması kolaylaşan bulaşıcı bir hastalıktır. İstatistik verilere göre, her yıl azımsanmayacak sayıda kişinin verem hastalığına yakalanması ve bir o kadarının da hayatını kaybetmesi göz önüne alındığında, verem hastalığı ile ilgili eğitimin önemi ön plana çıkmaktadır."(AA)

Verem Savaşı Eğitim ve Propaganda Haftası1

Verem Savaşı Eğitim ve Propaganda Haftası2

Verem Savaşı Eğitim ve Propaganda Haftası3

Verem Savaşı Eğitim ve Propaganda Haftası4

YORUM EKLE

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz.

İsim*
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz*
Kod: 5545

Diğer Ağrı Doğubayazıt Haberleri
Etiketler