Ağrı'da kaçak yapıların yıkımı devam ediyor

AĞRI - Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde, ruhsatsız yapıldığı belirlenen binaların yıkım çalışmaları sürüyor. Sarıgül Mahallesi'ndeki meraya ruhsatsız...
05.01.2017 Saat: 18:32

AĞRI - Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde, ruhsatsız yapıldığı belirlenen binaların yıkım çalışmaları sürüyor.

Sarıgül Mahallesi'ndeki meraya ruhsatsız yapılan binaların yıkma çalışmaları esnasında polis ekipleri tarafından bölge geniş güvenlik çemberine alındı.

Yoğun güvenlik önlemleri eşliğinde mahalledeki 3 kaçak bina, bahçe duvarıyla birlikte yıkıldı.

Yıkımın ardından Aras Edaş yetkilileri de bölgeye gelerek kopan kablolar nedeniyle tehlike arz eden arazide çalışma başlattı.

Yıkım öncesi hak sahiplerine gerekli tebligatın yapıldığını belirten yetkililer, evleri yıkılan vatandaşlara Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfınca yapılan kira ve yakıt yardımın devam ettiğini söylediler.

Yaklaşık bir Ay önce Sarıgül Mahallesi'nde yaşanan yıkımda kaçak bina sahipleri ile yetkililer arasında gergin anlar yaşanmış, güvenlik güçleri eşliğinde gerçekleştirilen yıkımlarda 5 ev ve 1 iş yeri kaçak olduğu gerekçesiyle yıkılmıştı.(AA)

Kaçak yapıların yıkımı devam ediyor - AĞRI1

Kaçak yapıların yıkımı devam ediyor - AĞRI2

Kaçak yapıların yıkımı devam ediyor - AĞRI3

Kaçak yapıların yıkımı devam ediyor - AĞRI4

Kaçak yapıların yıkımı devam ediyor - AĞRI5

Kaçak yapıların yıkımı devam ediyor - AĞRI6

Kaçak yapıların yıkımı devam ediyor - AĞRI7

Kaçak yapıların yıkımı devam ediyor - AĞRI8

Kaçak yapıların yıkımı devam ediyor - AĞRI9

Kaçak yapıların yıkımı devam ediyor - AĞRI10

Kaçak yapıların yıkımı devam ediyor - AĞRI11

Yorum Ekle

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz.


Diğer Ağrı Doğubayazıt Haberleri
Etiketler
Copyright © 2004 - 2017 diyadinnet.com Tüm Hakları Saklıdır. Diyadinnet 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Abonesi olduğumuz İhlas Haber Ajansı (İHA), Doğan Haber Ajansı (DHA) ve Anadolu Ajansı (AA) alınan haberlerin herhangi bir ortamda basılması ve yeniden yayımı, ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.