Kuşlar aç kalmasın diye doğaya yem bıktılar

AĞRI - Doğubayazıt Rıza Ertuğrul Eryılmaz Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri olumsuz hava koşulları nedeniyle yiyecek bulmakta zorluk çeken kuşlar için doğaya yem bıraktı.
05.01.2017 Saat: 13:24

AĞRI - Doğubayazıt Rıza Ertuğrul Eryılmaz Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri olumsuz Hava koşulları nedeniyle yiyecek bulmakta zorluk çeken kuşlar için doğaya yem bıraktı.

Doğubayazıt Rıza Ertuğrul Eryılmaz Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri sosyal sorumluluk projesi kapsamında "Bizim memleketimizde kuşlar aç kalamaz" sloganıyla başlatmış oldukları çalışmayla Kar yağışı nedeniyle yem bulmada sıkıntı yaşayan kanatlı hayvanlar için okulun bahçesine, etrafına ve duvarlarına yem bıraktı.

Evlerinde imkanları doğrultusunda buğday, arpa, yem ve Ekmek kırıntılarını getiren öğrenciler kış koşulları nedeniyle yiyecek bulmakta zorluk çeken kuşlar için yemleme çalışması yapıyor.

Her Gün düzenli getirdikleri yemleri okuldaki bir alanda biriktiren öğrenciler, projenin kar eriyinceye kadar devam edeceğini söylediler.

Kuşlar aç kalmasın diye doğaya yem bıktılar1

Kuşlar aç kalmasın diye doğaya yem bıktılar2

Kuşlar aç kalmasın diye doğaya yem bıktılar3

Kuşlar aç kalmasın diye doğaya yem bıktılar4

Kuşlar aç kalmasın diye doğaya yem bıktılar5

YORUM EKLE

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz.

İsim*
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz*
Kod: 6615

Diğer Ağrı Doğubayazıt Haberleri
Etiketler