"Halep'te İnsanlık Ölmesin" Kampanyası

AĞRI - Eleşkirt ilçesinde Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı öncülüğünde Halep'te İnsanlık Ölmesin sloganıyla başlatılan kampanya...
28.12.2016 Saat: 18:56

AĞRI - Eleşkirt ilçesinde Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı öncülüğünde "Halep'te İnsanlık Ölmesin" sloganıyla başlatılan kampanya kapsamında yardım toplama çalışmaları başladı.

Eleşkirt İlçe Müftüsü Sait Yıldız, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Suriye'de yaşanan insanlık dramında mağdur olan Halep halkının ihtiyaçlarının karşılanması için yardım kampanyası başlattıklarını söyledi.

Katılıma yoğun katılım olduğunu belirten Yıldız, "Toplanılan yardımlar Halepli kardeşlerimize gönderilecek. Bir haftadır başlatmış olduğumuz bu kampanyada, bir tır gıda, battaniye, soba, odun, kömür ve diğer ihtiyaç malzemeleri toplandı. Tüm ilçelerden gelen yardımlar Ağrı'da giyecek ve gıda olarak ayrılacak ve Haleplilere doğru yola çıkacak." dedi.

Eleşkirt Diyanet-Sen İlçe Başkanı Zekeriya Ezer ise müminlere birlik oldukları müddetçe müminlere bir zeval gelmeyeceğini dile getirdi.

"Bir müminin sıkıntısı tüm müminlerin sıkıntısıdır." diyen Ezer, "Bugün Halep'teki insanlar Ekmek bulamıyorsa biz burada tok olarak yatıyorsak Allah'ın bunun hesabını bize soracağını da biliyoruz . Bu şuurla çıktık yolla. Tüm Eleşkirt halkına ve bize katkı veren herkese teşekkür ediyoruz." ifadesinde bulundu.(AA)

Halep'te İnsanlık Ölmesin Kampanyası1

Halep'te İnsanlık Ölmesin Kampanyası2

Halep'te İnsanlık Ölmesin Kampanyası3

Halep'te İnsanlık Ölmesin Kampanyası4

YORUM EKLE

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz.

İsim*
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz*
Kod: 9510

Diğer Ağrı Eleşkirt Haberleri
Etiketler